Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy adjátok a zöldséget,...

Hogy adjátok a zöldséget, gyümölcsöt 7-8 hónapos babátoknak? Zöldséget is lehet keverni natúr grízzel?

Figyelt kérdés

Nem tudok mindig frisset venni. Mi az amit le lehet fagyasztani? pl: répa, barack, banán, sütőtök? Hogy olvasztjátok ki?

A már elkészített főzeléket is lefagyaszthatom? Ha igen, akkor melyiket?


2009. okt. 22. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én valamennyi barackot fagyasztottam le,darabolva és pürésítve. A többit bébiételben veszem meg most már. Szoktam tenni túróhoz, joghurthoz és 7gabonás péphez.

Főzelékeket magam csinálom,kétnaponta vagy naponta, attól függ milyen az étvágya. Azokat nem fagysztom le. Viszont tettem el cukkínit darabolva, céklát pürésítve, és van bent még sóska és spenót is. A többi dolgot mindíg meg lehet venni, pl brokkoli, spárga, burgonya, répa...stb

Én még a zöldségekhez nem kevertem grízt.

2009. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ha több gyümölcs vagy zölsdségpürét csinálok, akkor fagyasztok le belőle.

Úgy olvasztom ki, hogy beleállítom egy szélesebb bögre forró vizbe.

2009. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én inkább a zöldségeket külön fagyasztom le, mert egyszer fagyasztottam le főzeléket és felengedés után borzalmas volt az íze. Én sem ettem volna meg, inkább kidobtam. Szóval fagyasztok le olyan zöldségeket amik télen nincsenek és minden nap készítek neki, az üveges kajákat nem csípi. 8 hónapos baba anyukája
2009. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából az lenne a kérdésem, hogy mik azok amik fagyaszthatók?

Mert pl. a banánt én nem tudtam lefagyasztva eltenni, mert mikor kienged olyan barna lötyi lesz, hogy nem akarom azt már odaadni.

2009. okt. 23. 10:00
 5/11 A kérdező kommentje:

És persze az is érdekelne, hogy hogyan szerettessem meg vele azt ami nem banán? :)

Mindent azért még sem keverhetek banánnal?

2009. okt. 24. 10:21
 6/11 anonim ***** válasza:
A banánt miért fagyasztod le azt kapni mindig? Én is belekevertem mindenféle főzelékbe, mert az enyém is azt szerette. Aztán egyre kevesebbet tettem bele.
2009. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam most töltötte a 7. hónapot, s már 3 hete csak saját készítésüt eszik. Itt Németországban nagyon drága a bébiétel, de gondolom otthon is. Tehát, ha valami akciós (pl. a héten a karalábé, cukkini, csirkehús + a gazdától vett tök), nekiállok, 2 délelött beföztem 30 bébiételes üveggel, és lefagyasztottam. Szóval veszed az adott zöldséget, hozzá ugyanannyi krumpli (esetleg hússal vag a nélkül) megfözöd, a könyv szerint (bébireceptek - német ) egy kis almalével 100%-os (esetleg paradicsomlével) répa esetén répalével ízesíted + 4-5 evökanál olaj (ez 7 üveghez). Tényleg nagyon finom, még nekem is ízlik, a 4 éves kisfiam odajön és imád kóstolgatni.

Ha valakinek recept kell, nagyon szívesen. A felengedés egyszerü, elözö este a fagyóból átteszem a hütöbe. S délben, vagy a melegítöben (persze tüzhelyen is lehet) megmelegítem.

2009. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!

Engem érdekelnének mindenféle receptek!Nagyon hálás lennék ha küldenél nekem privátba.Fiam 9 hónapos,4 hós korában kezdett kóstolgatni 2 hónapig szopizott csak,és nagyon rossz evő,szeretnék minél több féle,és változatosabb ételt megkóstoltatni vele,talán valami végre elnyeri a tetszését.


Kedve Kérdező!Bocsi az OFF-ért!!!

2009. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 kiló céklát meghámozol megfőzöd, és folpackba 2 céklát becsomagolva fagyasztassz. Egy burgonyát 1 db csirkemellett megfőzöl és reggel kivett délig kiolvadt célkával turmixolod.

Sütőtököt cikkekre vágva sütőben megsütöd, ha kihűlt 2 dl-es poharakba kaparod kanállal a sütőtököt alufóliával lezárod és fagyasztod. Ha reggel kiveszed délig kienged, 1 cikk sima tököt megfőzöl 1 darabka csmellel turmixolod és kész is

Sima tököt cikkekre vágva hámozva magozva fagyaszthatod.

1 szelet tököt 1 db cs mellele 1 burgonyával megfőzöl, majd egy paradicsomot leforrázol héját leszeded magokat kikaparod és a húsát a többivel turmixolod.

1 burgonyát 1 almával csmellel megfőzöl, majd natúr gesztenye pürével 5-6 szem meggyel turmixolod.

2009. okt. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek.

A recept miatt pedig írok privit.

2009. okt. 25. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!