Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszik egyes szülök,...

Miért hiszik egyes szülök, hogy ha nekik kisgyermekük van muszáj gügyögniük még a felnőttekkel is?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki hogy van ezzel, de engem nagyon idegesít mikor itt is egy-egy kérdésnél anyuka reci,tápi, hami,gyümi, pipi, hari és egyéb gügyögős szavakat használ. Ennyire begyepesednek az anyák, ennyire hülye a gyerekük,hogy nem lehet normálisan szépen magyarul beszélni vele? Az én kis fiam is 21 hónapos, de soha nem gügyögtünk neki így, ilyen idétlenül.
2009. okt. 22. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
hallod ha az én gyerekemet lehülyéznéd élből kapnál egy akkora pofont hogy azt megemlegetnéd életed végéig.uristen.amugy meg.ez a gügyögés már megszokás.és a szülök közt igy beszélünk.ennyi.
2009. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kicsit nevetséges. Ez egy amolyan berögződés. Azt hiszik sokan, hogy ha kisgyerekkel beszélnek, azzal így kell beszélni. Ha az enyémekkel valaki így kezdett beszélni, rögtön szóltam, hogy mi nem beszélünk vele így, megérti azt is, ha rendesen mondják...hiszen nem h..lye az a gyerek... Amikor meg az anyukák mondják ezeket...hát..én nem szeretem. a gyerek is megérti, ha rendesen használjuk a szavakat...
2009. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valahol igaz, mindenhol azt mondják hogy értelmesen és tisztán kell beszélni hozzájuk.
2009. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egytértek veled.Én sem gügyögtem soha a gyerekeimnek.Ha gyügyög valaki a picinek,az soha nem tanul meg rendesen beszélni.Ha gügyögtem volna nekik,az ismerőseim engem is meg a gyerekeimet is hülyének néztek volna.
2009. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Már megint egy vitát szító kérdés. Azon kívül már kismilliószor feltették előtted mások.
2009. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sem bírom a gügyögést, de attól is idegbajt kapok, hogy: bekakiltunk, büfiztünk, stb.
2009. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

12:15 Erre szokta anyukám mondani,hogy ti? egyszerre szoktál a gyerekkel, vagy akkor mi van?


Hajlamoska vagyunk többesszámot használni. Ja és a másik amikor anyuka folyamatosan fordít feltételezve,hogy az ovis vagy kis elsős gyerekét még mindig csak ő érti meg.

2009. okt. 22. 12:18
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocsának hajlamosak

És termesztésen a mondat kezdő az nagybetű:)

2009. okt. 22. 12:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én igyekszem odafigyelni,hogy ne beszéljek többes számban és hogy ne gügyögjek.Mégis előfordul,hogy gügyögök.Ez van,egész nap együtt vagyunk,véletlenül "becsúszik".Múltkor pl.a szomszédasszonytól egy erőteljes "pápá"val köszöntem el,integettem is hozzá.:)
2009. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez elég vicces lehetett:)

S ez így nem is baj. De amikor már ilyeneket hallasz olyan felnőttektől is akiknek nagy gyereke van. most olvastam egy másik fórumon ,hogy kikuncsorogtam a férjemtől a szülinapi ajimat. JESSZUS hol élünk az űrben?

2009. okt. 22. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!