Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy ovis korú gyermek túl...

Ha egy ovis korú gyermek túl közvetlen a felnőttekkel való kommunikációban, nem érzi a határokat az mitől lehet?

Figyelt kérdés

Bárkit megszólít néniként,bácsiként,viccet csinál abból,hogy köszönget,persze nem illemtudóan,hanem bohóckodva,folyton azt játsza,hogy mellettem állva megszólít felnőtteket,hogy "Bácsi én nem találom anyukámat".Közben jót nevet a reakciókon.

A boltban még mielőtt megszólalnék már mondja is az eladónak,hogy ő mit kér,határozottan utasít.


2011. márc. 3. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok ilyen gyerek van, ez adottság kérdése. Nem feltétlenül baj ez.
2011. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia,


a mi kisfiunk is nagyon közvetlen. igaz Ő 2 éves, tehát valószínűleg kisebb, mint a tiéd, de már most is bárkihez oda megy, beszélget mindenkivel, nagyokat köszönget, gyorsan kapcsolatot teremt, szoktunk is azon viccelődni a férjemmel, hogy bárki el is vihetné magával haza, nem zavarná... én szeretem, hogy ilyen persze nem tudom a későbbiekben fokozódik e a dolog. Ti is ilyen közvetlenek vagytok? azért kérdezem, mert valószínűleg a környezetében kell, hogy lássa. a határokat azért fel kellene állítani, nehogy később tiszteletlenségnek vegyék néhányan. ettől én is tartok kicsit. próbáld meg elmondani Neki, mit szabad és mit nem illem szempontjából a korának megfelelően.


Ági

2011. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Folyamatosan mondom neki,hogy nem szabad kisfiam másokat zavarni,azzal ,hogy mindenkit megszólítasz,mindenkinek többször köszöngetsz,de semmit sem ér.

Én magam is könnyen teremtek kapcsolatot,közvetlen vagyok,de tudom a határokat és gyermekként sem provokáltam így senkit.

A minap azt mondta"tudod anya én senkitől sem félek ám".

2011. márc. 3. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor sajnos nem tudom... valószínűleg nem érzi, hogy esetleg zavarhatja az embereket és csak jó szándékból próbál kapcsolatot teremteni velük. próbáltad már úgy beállítani, hogy kisfiam hozzád sem megy oda minden néni meg bácsi, hogy köszönjön vagy kérdezzen ezt-azt?? nem tudom, ez jut még eszembe.


Ági

2011. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rád hasonlit csak még nem érzi mikor esik túlzásba felnötként ő is könyen teremt majd kapcsolatokat ez nagyon jó dolog.
2011. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!