Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ki hogyan oldja/oldan...

Anyukák! Ki hogyan oldja/oldaná meg ebben a nagy melegben, hogy valahogy hűtse újszülött babáját?

Figyelt kérdés
Szülés előtt álló kismama vagyok, és már előre félek, mi lesz majd, ha hazajövünk a kórházból. Olyan fekvésű a lakás, hogy már kb. hajnali ötkor besüt a nap, akármit is csinálok és ebben a nagy melegben nem tudom, hogyan tudom majd megoldani, hogy a kicsi ne kapjon hőgutát. Lehet hülyeség, de ilyenekre gondoltam, hogy pl. a szoba bejárata elé tennék ventillátort, hogy közvetlenül ne érje a babát, de felkavarja azért a levegőt..Nem vagyok benne biztos, mert azt sem szeretném majd, hogy huzatot kapjon, begyulladjon a szeme, stb..Ki hogyan oldja meg? Köszi!

2013. júl. 24. 20:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%

Vannak klímáink. Ez szerintem már olyan alap dolog, mint télen a fűtés.

Sosem ment abban a helyiségben, ahol a baba volt, lehűtöttem az egyiket, addig kimentünk a szobából. És így tovább... Vagy csak az ajtón jött be a másik szobából a hűvösebb levegő. Ezerszer jobb mindenkinek, este lehűtöm a lakást, tudnak aludni, nem forgolódnak egész éjjel, hogy megsülnek...

2013. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

A klíma alap dolog???

Na persze, ha több 100ezret keresel...


Mi mindig lehúzzuk a redőnyt délelőtt az egyik, délután a lakás másik oldalán lévő ablakokon, ahová épp tűz a nap.

A ventilátor is jó ötlet, ha nem éri a kicsit a levegő, én is szoktam használni ha nagy a hőség, most hétvégén pl. biztos előveszem.

Na meg persze nem kell beöltöztetni ilyen időben :)

2013. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos nálunk nincs beépített klíma, csak egy lábon álló ventillátor, viszont az ugye csak akkor hűt valamit, ha be van kapcsolva, de nme szeretném közel tenni a babához, mert huzatot kap. Sajnos másképp nem tudom hűteni a lakást, mert hiába szellőztetek, csak a forró levegő jön be..Akinek nincs klímája, az hogyan oldja meg?
2013. júl. 24. 20:57
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Én is szülés előtt állok és nem bírom ezt a meleget. Csak a klíma segít sajnos. Amíg nem szülök, addig azzal is alszom ilyen kánikulában aztán a babánál előre fogom lehűteni azt a szobát, ahol éppen leszünk, különben nem fogjuk bírni.
2013. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszönöm :) A hálószobában, ahol alszunk (mert a baba is ott fog aludni velünk)egész nap be van sötétítve, amennyire tudok, de ennek ellenére is nagyon nagy a meleg...A rácsvédőt pl. nem tettem fel a kiságyra, hogy majd "járjon" a kis feje mellett a levegő, meg újszülött csak nem forgolódik még anniyt, hogy ez gond legyen...De még kutatok alternatív megoldások után :D :)
2013. júl. 24. 21:00
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi a többieknek is, elsősorban olyanok segítségét várom, akiknél nincs klíma, ha nekünk is lenne, szerintem tudnám, hogyan oldjam meg vele a hűtést ;) Továbbra is várok tippeket! Köszi!
2013. júl. 24. 21:13
 7/23 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Rácsvédő nem is kell, újszülött még nem forgolódik.

Sőt, nekünk sosem volt, már 8 hónapos a lányom, nem is lesz már, bár igaz, az ő ágya rácsain műanyag borítás van, ez nem olyan kemény, mint a fa.


Mi gyerekkoromban azt csináltuk, hogy 2 literes palackokban vizet fagyasztottunk és azokat tettük a szoba különböző pontjaira.

Már nem emlékszem, mennyit ért, de ha van sok hely a fagyasztótokban, akkor egy próbát megér, mondjuk sok kell, 1-2 darabbal nem hiszem, hogy sokra mennél.

2013. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Amikor született a lányom, pont ilyen meleg volt, tetőtérben lakunk. Egész nap sötétítettünk, redőnyt leengedtük. A ventillátorral így trükköztem, ahogy írod. Ami nagyon jó volt, hogy nálunk parketta van, naponta sokszor jéghideg vízzel felmostam, sokat javított. Csak reggel és este nyitottunk ablakot, akkor viszont mindenhol.
2013. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2013. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Igen, ezek nagyon hasznosak, és főleg azért kérdeztem anyukákat, mert nálunk első baba lesz és ugye miatta nem mindegy..Nekünk is kellemetlen a hőség, de felnőttként egészen más, mi azért valahogy megoldjuk, de ugye picivel nem mindent lehet, eléggé vigyázni kell, nehogy megfázzon, stb..Mindenkinek ment a zöld kezecske :)
2013. júl. 24. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!