Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macskát hogyan lehet összeszok...

Macskát hogyan lehet összeszoktatni újszülöttel?

Figyelt kérdés
Kérek segítséget! 3 hét múlva születik meg a babánk és most lett kész a gyermekágy. Bekentük a szélét macskariasztóval, de a macskánk beleugrik. 7 kg a macska....szerintem ez életveszélyes így. Volt valakinek hasonló problémája? Elvertem a macskát, amikor belement, el is spurizott, de órák múlva visszament :( elajándékozni, elaltatni nem szeretnénk....más ötlet?

2013. júl. 12. 22:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Zárjátok azt a szobát, ahol a kiságy van.
2013. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így nagyon veszélyes, zárni kell előle. Vagy a cicát kell valahova bezárni, ha van lehetőség. Nekem kutyám van, ő megértette. A cicát sajnos nehéz fegyelmezni, és nagyon halk és gyors.
2013. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Én is egy ilyen videós bébifigyelőn gondolkozom.....nem lesz könnyű :( meddig lehet veszélyes, úgy értem, hogy meddig nem ébred fel a pici a macska súlyára?
2013. júl. 12. 22:54
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el kell zárni a macskát, ennyi, még olvasni is szörnyű, hogy beleugrik a kiságyba.
2013. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, ha felébred se biztos, hogy tud sírni, mert nem kap levegőt. Nem tud mit csinálni a baba, még sokáig tehetetlen, ha ráfekszik a macska. Egy bébiőr és légzésfigyelő sem oldja ezt meg. Ne engedd oda, ahol a baba van.
2013. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%

A macska nem hülye, ha a kiságyban fekszik egy baba, tudni fogja, és nem fog ráfeküdni, szvsz.

De persze jobb félni, mint megijedni. A mi macskánknál bevált, hogy erélyesen rászóltunk, minden alkalommal (ez fontos), amikor próbálkozott volna (nem kisbabával kellett "összeszoktatni", hanem egy törött szárnyú galambbal). Hamar megtanulta, hogy nem szabad. A lényeg az, hogy akkor szóljatok rá, ijesszétek el (vízipisztoly is jó :)), amikor éppen azt csinálja, amit nem kéne. Ha utólag megveritek, azzal nem értek el semmit, mert nem érti, hogy miért kapta.

Ha mégse megy a dolog, én keresnék a helyetekben egy ideiglenes gazdát a macseknak, nálam is volt egy (ott is kisbaba miatt aggódtak), fizették a költségeket (macskaeledel, alom stb.), amíg én gondoskodtam róla.

2013. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%
Nekünk is van állat itthon:Kutya, macska csirék,DE én be nem engedném a macskát a lakásba sem, főleg nem ujjszülötthöz, nemhogy a szobába.Védőnő, orvos ezt megengedi??????Nagyon veszélyes bármilyen tiszta is az állat.Zárjátok ki a lakásból vagy adjátok olyan helyre, ahol szeretik. Nem örökre csak míg nagyobb lesz, 9-10 hónapos.A mi babánk most kezdi nevén szólítani a cicát és a bejárati ajtó alul ablakos és a cica kinnt a teraszon jasszol a baby meg felállva kopog, dübörög neki és rötyög benntről.imádja szeretné ezerrel megsimizni, de eddig csak egyszer engedtük neki.A héten születtek kiscsirkék az egyiknek úgy megszorította a fejét, de túlélte szerencsére.
2013. júl. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként unokatestvéremék három gyereket nevelnek úgy, hogy folyamatosan (terhesség alatt, a gyerekek babakorában és azóta is) volt-van macska. A macska szabadon jár-kel a házban, de sosem fordult elő kockázatos helyzet. Inkább menekült a kicsi gyerekek közeléből, mert azok hangosak voltak, és (később) folyton meg akarták fogni. :)
2013. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Védőnő, orvos ezt megengedi??????"

Azért kicsit vicces, hogy egy macska láttán mindenki gyámügyért kiált, az agárdi kisfiút meg nyugodtan halálra éheztették a szülei, és a gyermekbántalmazás látenciája is óriási.

2013. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is féltem ettöl... 10 éves a cicus, szóba sem jöhetett, hogy megváljunk töle. Eleinte érdekelte a kiságy, szerintem bele is ugrott, ha nem láttuk (még nem volt meg a baba), de aztán felraktam a rácsvédöket és így nem akart belemenni, mert nem látott bele. Nem ugrik fel/be oda ahol nem látja, mi vár rá. :-)

Most már négy hónapos a baba, sosem ugrott be hozzá. Nálunk úgy van, hogy mellettem van a kiságy és felébrednék, ha rajtam keresztül be akarna ugrani.

De egyre kevésbé tartom esélyesnek, ugyanis fél a babától. :-)

Az elején hagytam, h megszagolja, szemügyre vegye, aztán határozottan elküldtem, ha a közelébe akart menni.

De most már nem is akar, ha sír a baba, menekül... már tart töle.

Egyébként a vizipisztolyos dolog jó ötlet, na meg mindig erélyesen rászólni.

Ami még eszembe jutott: az én macskám nagyon fél a zörgö, csörgö szatyroktol, ha raktam volna be a kiságyba és ö ráugrik, biztos h menekült volna és többet nem is próbálkozott volna. Tegyél be olyasmit amíg nincs baba amitöl fél, pl. kiskádban vizet, ilyesmit, a lényeg, h ne tudja elkerülni ha beugrik!

Jó babázást!

2013. júl. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!