Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes korig nem lehet...

Hány hetes korig nem lehet egy babát ölbe kapatni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy egy újszülöttet nem lehet elkapatni. Tehát ha sír nyugodtan fel lehet venni, nem fog attól ölbe kapni. Viszont ahogy nő, egyre tudatosabb lesz, és akkor is sírnak, ha csak ölbe akarnak lenni. És innentől kezdve kapnak föl nagyon hamar. Itt a gyakorin is rengeteg olyan kérdést látok, hogy a baba sír ordít, ha meg felveszik ölbe, akkor nyugis mint egy kis angyal.

Mikortól kezdve kapnak fel könnyen? Kb 6hét? Vagy még előbb?


Köszönöm a válaszokat.


2013. júl. 25. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
6 hónaposan kezd el esetleg játszani ezzel. Előbb nem manipulálnak. Azért marad csendben, ha felveszik, mert megnyugszik. Egy hat hetes babának meg kell az anyja megnyugtató testmelege. Ez nem manipulálás, hanem érzelmi igény. Amúgy meg szerintem egyetlen anya sem hal bele, ha megöleli a gyerekét, amikor annak szüksége van rá.
2013. júl. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem az ölbe kapatástól függ. Anyáink idejében nagyon erőltették, hogy ne kapkodják fel a gyerekeket, anyukám ezt meg is fogadta, soha nem vett fel minket, csak ha muszáj volt, az öcsém mégis folyamatosan ordított, és másfél évesen a vécéajtót püfölte, ha anyu bent volt. Pedig ő második gyerek volt, akkor sem értek volna rá folyamatosan vele foglalkozni, ha akartak volna.

A gyerek azért nyugszik meg, ha felveszik, mert ott érzi biztonságban magát. Nem értem, miért akkora probléma ez. Hogy mennyire vágyik erre, az a temperamentumától függ. Saját tapasztalataim alapján az első gyerekem sokkal inkább ölbebaba volt, mint a második. A kicsi már pár hetesen is vidáman elvolt azzal, hogy a fényeket nézegette, de néha most is rátör az anyahiány, és akkor odajön bújni egy kicsit.

2013. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez most nagyon hülyén fog hangzani...de szerintem nem lehet.Mind két gyerekem ölbaba volt, olyan 6 hónapos koráig.Kaptam is a megjegyzéseket..pl én nem hordoztam soha ennyit a gyerekem, elkapatod, hadd sírjon...stb.De nem..Kislányom 2,5 éves.Miután elkezdett mozgásfejlődni, csak akkor kaptam fel amikor nagyon sírt, mivel olyankor nagyot koppant.Ha csak simán elesett, akkor csak nevettünk, és értette hogy ez nem egy tragédia.Kisfiam 7 hónapos múlt..őt is már csak akkor veszem fel ha nagyon sír.Soha nem hagynám sírni, mert ez a "módi".Egyébként hiába is akarnám kézben hordozni...csavarja ki magát, mert megy felfedezni..akár csak anno a lányom.
2013. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Én úgy tudom 3 hónapos kor után érdemes némi nevelést is vinni a gondozásba. De 3 hónapos koráig még olyan kis picike és esetlen, hogy addig még minden kényeztetést megérdemel. Én soha nem dobtam el csapot papot mert ő sírt, de cserébe azt mindig figyelembe vettem, hogy eltelt 4 óra most evés idő van és nem akkor kezdtem felmosni.
2013. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Nekem a védőnő és a gyerekorvos is mondta(meg saját tapasztalat is ) ,hogy el lehet kapatni újszülöttként is. De ezt úgy értsd,hogy annyit ért a baba,hogy ha ordít felveszed és cicike,meg ringatás jön.Nem úgy csinálja tudatosan,mint a hisztit a nagyobb gyerekek.De tudja nagyon picin is már,ha kiabál felveszik.
2013. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A kérdés nem az,hogy tudja-e, hogy ha kiabál, akkor felveszik, hanem az, hogy miért kiabál? Szüksége van az édesanyjára. Ez bűn? Akkor lehet csak szüksége rá, ha éhes, szomjas, bekakilt, bepisilt? "Csak úgy" nem lehet rá szüksége, hogy megöleljék, simogassák, mert akkor már "ölbe van kapatva"??? Csecsemőről beszélünk! Már az is bűn, hogy az anyja közelében akar lenni? Szomorú, hogy van , aki úgy gondolja, hogy áldozat ezt megtenni néhány hónapig. Komolyan nem értem meg ezt. Néhány év,és úgy otthagy, mint a sicc, mert már önállóságra vágyik, éli a maga kis életét. Miért kell drámát csinálni néhány hónap babusgatásból??
2013. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen sok tapló van itt. Nem arról van szó, hogy nem fogom babusgatni meg szeretgetni. Csak nem akarom felkapatni, főleg alváskor. Az értelmes válaszolóknak (annak az 1-2nek) köszi. A többinek meg, ment a negatív, de ahogy láttam nem csak tőlem. Ez van. Sziasztok.
2013. júl. 25. 10:02
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Te mekkora egy tapló vagy...akkor ne hogy elkapasd a gyereked..ne hogy kézbe altasd mert fostos seggű lesz.

Ha csak az elméleted melletti kommentekre lettél volna kíváncsi, akkor szólhattál volna.

Hagyd csak sírni a gyereked...hátha megutál!!

Na helló

2013. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
De nevetsegesek vagytok anyuka letetekre...szep pelda lesz a gyerek elott
2013. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Butasag, nem lehet elkapatni egy csecsemot. Ha sir, annak oka van es szuksege van az anyjara. Ha meg hagyod magara, akkor nagyon gyorsan rogzul benne tudatalatt, hogy nem szamithat senkire, de foleg a sajat anyjara.
2013. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!