Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom beleesett a csalánba...

Kislányom beleesett a csalánba két kis keze könyökéig kiütéses lett, kapott kalciumot és kentem neki fenistillel, halványodott is (ez kb 5 napja volt) tegnap megint erősebben látszódik. Ez baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#csaláncsipés
2013. júl. 25. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Voltatok dokinál? Nekem van egy nagynéném aki direkt csalánnal csapkodja a lábát, mert az jó valamire, de az más napra elszokott múlni. Engem is ha meg csíp a csalán akkor az max 2 nap alatt elmúlik. Volt, hogy nagy ügyesen végig sétáltam a csalánon rövid nadrágban, de akkor is 2 nap múlva elmúlt. Pedig én nem is kentem. (gondoltam ha nagynéném lábának jó akkor az enyémnek is:D ) Na de viccet félre téve szerintem dokit azért kérdezd meg.
2013. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem voltunk orvosnál,mért lehet valami komolyabb baj?
2013. júl. 25. 08:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vitted dokihoz, vidd el.

Ez allergiás reakció, calcium jó, mellé lehet (huzamosabb ideig is) Cetirizin cseppet adni, nálunk használ (csípésre allergiás a lányom, másfélszeresére dagad az adott testrész, most épp tegnap voltam vele dokinál, mert az egész kézfeje dagadt volt, két nap alatt csak rosszabb lett, két hete a a csuklója volt ugyanígy)szóval cetirizin, és a Fenistil kenőcs helyett inkább cinkrázó (fenistillel nem lehet a napra menni pl, és a cinkrázóban van gyullcsökkentő is az hiszem-vény nélkül is kapható ez egyébként, meg a csepp is.

Jobbulást Neki!

2013. júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Igen vidd orvoshoz! Lehet nagyobb baja mert pl. allergiás rá azért nem múlik. Egyszeri kálcium semmire nem elég, többször kell adni neki. Ráadásul ilyenkor ampullás kálciumot szoktak felírni mert az hatékonyabb. De lehet kap szurit is.
2013. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiammal is előfordult ez sajnos, de neki csak az egyik keze lett kiütéses, és kicsit meg is dagadt. Viszont pár óra múlva már látszott javulás, és másnapra elmúlt. Szerintem is mutasd meg dokinak.
2013. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Na hogy van a kislányod??
2013. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed,orvosnál nem voltunk az aloe vera 1 nap alatt csodát tett!!!!
2013. júl. 27. 08:27
 8/8 anonim válasza:
Az aloe az egyik megoldás, a másik a kamilla+levendula+borágó olaj keverék. Ezzel elég gyorsan lehet csökkenteni vele minden kiütést, allergiás reakciót. Azzal pedig hogy a lányod alergiás hangyasavra, ami a legelterjedtebb védekezési anyag az állatvilágban érdemes gyógynövényteákkal felerősíteni az immunrendszerét. Közönséges galajtea+málnalevéllel fog segíteni.
2014. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!