Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes szülők, hogy...

Többgyerekes szülők, hogy csináljátok, hogy a picivel való időigényes tennivalók nem mennek a nagyobb (ak) rovására?

Figyelt kérdés

Etetés, sok ringatás, azonnali ugrás, ha sír, ha igényel.


Pl. hogy ültök le egy-másfél órára töretlenül társasozni, kirakózni, legózni vagy bármit játszani, amit a nagy igényel?


2013. júl. 25. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell mindig azonnal ugrani se sokat ringatni, a kicsinek is meg kell tanulnia nem csak Ő van,ha ébren van legyen a közeletekben,pihenőszékben,játszószőnyegen stb.
2013. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerencsés lenne, ha olyan válaszolna, akinek több gyereke van... (ez az első válaszolónak szólt)

Nálunk "szerencsére" nem alszik a nagy már nappal, így a kicsi alvásidejében jut rá kizárólagos idő. Amíg a kicsi baba volt még, sokat volt hordozókendőben, szuper találmány, nyugi volt, szabad volt a két kezem, és tudtam foglalkozni a naggyal, aki akkor még szintén kicsi volt, 2 éves.

Igazából biztos nekem is lenne hova fejlődnöm, de nekem a nagy valahogy nem is igényli, hogy egy órát játszam vele. Néha rajzolunk, gyurmázunk, de hamar megunja, a kedvenc szórakozása az kisautók tologatása. Most ő 3 éves, a kicsi 16 hónapos, egyre jobban összenőnek, inkább együtt játszanak már, nagyon cukik. :) Leginkább mesét szoktam nekik olvasni nap közben, azért mindkettő odavan.

2013. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
honnan gondolod,hogy nincs több gyerekem??
2013. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Otthon is hordozókendőben volt? Ha aludt? Ha ébren volt? Nem sírt olyankor?


Hiába teszem magunkhoz, néha elvan 10-20 percig is, máskor viszont semennyit, és akkor mi sem tudunk beszélgetni rendesen.

2013. júl. 25. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Otthon volt hordozókendőben, az utcán rendszerint babakocsiztunk. Ha elaludt, néha letettem az ágyra, néha hagytam magamon. Ettől függetlenül persze előfordult, hogy sírni kellett hagynom pár percre, ez szerintem kikerülhetetlen, de igyekeztem, hogy ez ritkán forduljon elő.

A szoptatás meg... Erre nem vagyok büszke, de a nagy ekkor szokott rá a mesenézésre. De szoptattam simán a játszótéren is, nem én voltam az egyetlen.

2013. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Apával való teljes munkamegosztással. Együtt vállaltuk a gyerekeket, mindent megosztva csinálunk. Persze szoptatni én szoptatom a kicsit, de olyankor el van a többiekkel. Persze dolgozik is, de nekem meg ott van a házimunka, azt nem várom, hogy ő főzzön vagy mosson, vasaljon takarítson. De a 4 gyermekünket közösen látjuk el és foglalkozunk velük. Egyedül nem is bírnám.
2013. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sajnos sehogy. előtte csak a nagyobb volt, egész nap csak vele foglalkoztam. ez most természetesen lehetetlen
2014. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!