Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan osztja be az idejét...

Ki hogyan osztja be az idejét a kicsi mellett? Milyen idős ill. van nagyobb testvére? Szülők besegítenek, vagy csak az apuci?

Figyelt kérdés

Gondolok ott a mindennapi főzés, sütés stb. kívül pl. a takarításra is.

Hánykor kezdődik a napotok és kb. mikor mi van soron?

Köszi!


2011. ápr. 18. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:

1 gyerek, 15 hónapos, koraterhes vagyok.

Program ált. 8 órakor kezdődik, mindenki akkor kel, 9-ig reggelizünk, ágyat csinálunk, a kicsi bilizik.

De. főzök, rendezgetek, eltökölődöm a napot, picit takarítok, udvart rendezek, ha itthon vagyok. Ha egyetemen vagyok, akkor anyósom vigyáz rá, megsétáltatja. 12 órakor ő ebédel, míg alszik, én dolgozok és szakdolgozatot írok. Sajnos mostanában csak 1,5 órát alszik. Ha felkelt, megint bilizés, etetés, udvarrendezés, tűzrakás, mosás, takarítás, megint etetés, férjkiszolgálás, néha besegítés neki. Este vacsora, fürdetés, mire elalszik, idegileg hulla vagyok. Utána ismét összepakolás, takarítás, rendezés, fürdés, ágyvetés, majd munka és szakdolgozatírás. Nagyon lassan haladok mindenféle munkával, mert a kicsi sokat van utánam, csimpaszkodik a ruhámba, ordít, ha nem vele foglalkozok.

2011. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
reggel fél9körül kelés, baba reggeli(2 cici), majd én reggeli, ebből kap ő is. aztán ő kompba, én mosogatás, porszívózás, ő addig elvan a porszívóval :) majd kijön mellém, és innentől "együtt" csinálunk mindent. ruha gépbe pakolása, teregetés...ennyi az egész napos takarítás, főzést is mellette, szépen folyamatosan tudom csinálni ,mert elvan egyedül. ha apa itthon van, akkor kicsit többet tudok csinálni, és egyedül. este 6 körül kezdem az ő vacsiját, ha apa nincs ilyenkor már nyűgi, és mászik a lábamra, és sipítozik :S teljesen jól elvagyunk együtt, ha ő alszik nap közben én is :) imádom ,mert tényleg elvan egyedül nap közben is, eljátszik... :) remélem így is marad!!!!
2011. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Mint biológus, kutató, egyetemi tanár jóformán a nap 24 órájában dolgozom, ezért sokszor a számítógép mellől játszom a gyerekkel. Anya otthon van vele, bár lassan jön a második is, de bírja. Ha mégse, jön valamelyik mama, papa, vagy a babysitter. Én apa vagyok, de remélem nem baj hogy válaszoltam.
2011. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. MÉg annyit, hogy Apa egész nap dolgozik, csak este van itthon, rendszerint azután, hogy a kicsit lefektettem. Néha meg tudom kérni nagyobb munkákra, vigye ki a szőnyeget, hogy kiverjem, stb. De napi teendőkben nem tudok rá számítani, egyedül vagyok, sőt, néha még a férjemnek is én segítek.
2011. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposak az ikerfiaim, nagyjából van napirendjük, de nem mindig ugyanaz, és ha az egyiké csúszik, már nem egyszerre alszanak, így nehezebb a házimunka. Viszont könnyebb abból a szempontból, hogy van egy 2,5 éves lányom is, akivel úgy könnyebb foglalkozni. Nem egyszerű, főzni, mosogatni, mellettem áll a lányom egy széken, és "segít", takarításnál jön utánam, de egyre nehezebb,mert a fiúk is már másznak, kompoznak, szóval állandóan rajtuk kell tartanom a szemem. Reggel 6kor kel minimum az egyik fiú, akkor kezdődik a nap. Meg még éjjel is szopiznak fejenként 2x általában. Apa reggeltől késő duig dolgozik, azért 6ra fürdésre itthon van általában, mert akkor már elég gáz a 3 kicsivel egyedül. Nincs unalmas perce a napnak, a lányom már nem hajlandó du aludni. :-)
2011. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2.5 és 1 évesek a gyerekeim.

A kicsi 5-kor kel, megeszik egy adag tápit, aztán a másik szobában játék míg a nagyobb kb 6-kor kel. Kicsit motoszkálnak, játszanak, én beágyazok, reggelit csinálok én v a férjem. Fél 7-körül közös reggeli, Zuram 7-kor indul itthonról. Utána még kicsit játszom velük, gatyába rázom magamat meg őket is, és 8-kor levisszük a nagyot a bölcsibe. Hazafelé bolt, aztán itthon a kicsi alszik egy órát kb 9-től. Ha mennünk kell valahová a délelőtti alvás után, akkor ezalatt megfőzök, ha nem megyünk sehová vagy van kajánk,akkor vasalok, pakolászok ezt-azt a lakásban, de csak halkan pl mosást bekészítek stb. Ébredés után tudok takarítgatni, mosni, teregetni, vagy ha zajosabb előkészületet igényelt az ebéd akkor most főzök. Ő meg ott lebzsel állandóan körülöttem, ő is pakol, matat a lábamnál. Ha nem beteg v ilyesmi, akkor tökjól elvan mellettem.

Ebéd kb fél 1-kor, alvás kb 1-től. Sajna csak másfél órát alszik. Ilyenkor szoktam szusszanni kicsit, ránézek a netre, előfordul néha, hogy bealszom vele. Ha van valami munka, amit a gépen kell pötyögnöm, vagy megrajzolnom, akkor azzal foglalkozom.

Ébredés után eszik iszik és 3-kor indulunk a tesóért a bölcsibe, aztán közösen a játszótérre.

Kb fél 6-6 körül keveredünk haza, befut apa is, játék, majd közös vacsi 7 körül, aztán fürdés. Kicsi alszik kb 8kor, nagy kb fél9-9kor.

Én még elpakolom a romokat, kicsit rendberántom a lakást. Már ha épp van energiám hozzá, mert nem mindig van :-)

Ha végre csend van itthon akkor kicsit elbeszélgetünk a zurammal... aztán fürdés nekünk is (ránézünk a netre), néha megnézünk egy dvd-t. 11-nél előbb SOSE kerülök ágyba.

2011. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiacskám. Reggel 6 - 1/2-7 körül ébred, tápszert kap és kb. fél 8-ig még ágyban vagyunk. Felkelünk reggelizünk, gyorsan főzök valamit, addig ő az etetőszékben játszik vagy a laptopon zenét hallgat. De. vagy rendet rakok a lakásban, takarítok, mosok, stb. vagy lemegyünk másfél órára a játszótérre. Fél 12-kor ebéd, utána alszik egy-két órát, de két órán ritkán, inkább egyet v. másfelet. Amíg alszik, addig én is ebédelek, vasalok, rendet rakok. 4 körül uzsonna és utána lemegyünk sétálni. 1/2 7-re hazamegyünk - akkor már apa is otthon van, vagy már közben csatlakozik hozzánk - vacsizunk, pici játék még, fürdés és 1/2 9 körül alvás.Hetente két napot a nagyszülőknél vagyunk vidéken, akkor otthon semmit nem csinálok, mert ez egész napos program.

Lakótelepi lakásban lakunk, ami nem olyan nagy. Hetente kétszer takarítok. Első a gyerek, a takarítás megvár.

De soha nincs időm semmire.

2011. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek (ment az zöld kezecske)! Ja, és nem probléma, hogy apukaként is válaszoltál :)
2011. ápr. 19. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!