Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők akiknek már nagyobb...

Szülők akiknek már nagyobb gyerekük van 8-10 stb. éves miért felejtitek el hogy a tietek is volt kicsi és esetleg még nevelésre szoruló?

Figyelt kérdés

Annyira kiakaszt és elkeserít hogy ÉPP gyerekes szülőktől kapunk beszólásokat, kioktatást hogy ők bezzeg milyen jól csinálták anno és hogy ők ekkor már 1.megverték volna a gyereket 2. nem kapott volna ezt azt. Honnan veszik hogy én nem ugyanazt szándékozom tenni (nem a verésre gondolok mert azzal nem értek egyet) illetve miért gondolják hogy kioszthatnak csak úgy? Hozzátenném hogy a gyerekeim NEM életveszélyes vagy borzalmas vagy iszonyú kárt okozó dolgot csinálnak hanem egyszerűen csak gyerekek (megtapogatnak egy autót tudom nem örül akié az autó de nem karcolássza nem ütögeti csak MEGÉRINTI mert 2 éves és kíváncsi persze elmondom hogy nem szabad elhozom onnan igyekszem megelőzni hogy odamenjen, de 2-en vannak mindkettő kicsi).Ugrálnak lefelé a lépcsőn. Hangoskodnak. Letéptek az útjukba eső pár bokor darabot. Tudom hogy idegesítő aláírom de hát VALAMIKOR csak meg kell tanítsam őket, nem tudok TELJESEN JÓLNEVELT TÖKÉLETES gyerekeket kihozni készen a lakásból.

Miért nem lehet minimálisan toleránsnak lenni? Miért érzi mostanában mindenki hogy beszólhat levezetheti a feszkót bárkin?


2012. aug. 17. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Te például itt vezeted le a feszkót a gyakorin, hát van ilyen.

Vsz. le vagy te is fáradva, attól vagy ilyen érzékeny, és attól gondolod, hogy mindenki ellenetek van.

Én megértelek, szintén két tűzről pattant csöppségem van, akik a szigorú és következetes nevelésem mellett is GYEREKEK, és igen, ők is mindent megfognak, felfedezik a világot, tapasztalásokat szereznek, stb.


Nem hiszem, hogy a téged kiakasztó emberek mind itt olvasgatnák az általad írottakat a gyakorin, és most jól összeszégyellik magukat, de ha egy kis megértésre vágysz, hát azt szerintem megkapod, megkaptad. :)


Kitartást! :)

2012. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja hát nem lenne nekem semmi bajom, de tényleg azok szólnak be rosszallóan akinek van gyereke, furcsállom és meglep. Ezért is kérdezem itt hogy vajon ez miért lehet hogyan tudják ilyen gyorsan elfelejteni hogy náluk ugyanez volt? Vagy létezik olyan család meg olyan gyerekek akik EGYBŐL értették egy darab szólás után hogy nem nyúlunk az utcán álló autókhoz pl.? vagy verték azokat a gyerekeket hogy ilyen steril jók voltak?

Tényleg csak érdekel.

Nem hiszem hogy ettől mert leírom bárki összeszégyellné magát, nem is ez a cél, pusztán érdeklődnék.

2012. aug. 17. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is tapasztalom, felénk úgy érzem sokszor, hogy akinek nincs gyereke normálisabb mint akinek van, ha kicsikről van szó. Pl, mikor az ember hazajön újszülöttel a kórházból, akinek nincs gyereke miért gondolja azt (szerintem tök normálisan) hogy hagyjuk már békén szegény anyukát nyugodtan hazaérni, összeszokni a családnak, pár hetet várni a látogatással? Akinek meg gyereke van, azonnal megrohanja az embert. Vagy mindig este jön, mikor fürdetni kell, vacsizni, stb, és még ő van megsértődve néha, ha engem pl nem érdekel, hogy ő ott van, csinálom az esti rutint, mert 3 kicsi gyerek mellett nem végzünk ha nem így van.

Amit te írsz, az meg a ráadás..... :-)

Az elején még dühített, már annyira nem érdekel, ha nagyon idegesít beszólok, és kész.

2012. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de érdekes tényleg így van most hogy írod ezzel a látogatás dologgal is :))) ez eddig eszembe se jutott.,.. persze ez nem magyarázat megint csak de érdekes tény:)
2012. aug. 17. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdésed. Főleg, hogy a 8-10 éves korosztály még viszonylag könnyen is kezelhető, aztán pár év múlva majd kamaszok lesznek, és a mintaanyukák foghatják a fejüket, hogy hova lett az ő csodálatos jól nevelt gyerekük. :)

Nekem erről az az eset jut eszembe, amikor télen átmentünk anyukámhoz az akkor 1,5 éves kisfiammal. Ott volt két barátnője, mindkettőnek kiskamasz gyerekei vannak.


Barátnő 1: (a kisfiamnak címezve): "Mi az te még nem beszélsz? Hát hogy lehet az? Az én gyerekeim ennyi idősen már mondókáztak!" (Anyád)


Barátnő 2: "Mi az, hogy nem alszik el délután? Amikor a Dórikám ennyi idős volt, én megmondtam neki, hogy ha nem tud aludni, két órán keresztül csendesen könyvet kell nézegetnie az ágyban, és megértette." A vicc az, hogy emlékszem Dórikára, ritka hisztis kislány volt, aki kizárt, hogy képes lett volna 1,5 évesen két órán át csendben könyvet nézegetni.


Szóval igen, a szelektív memória.

2012. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Disi ***** válasza:

Tényleg néha azok rosszabbak akiknek gyereke van. Sőt! Tegnap sétáltunk a babámmal és tanárok vittek egy kis csoportot valamerre. Az egész járdát elfoglalták, nekem is félre kellett húzodnom a kislányommal és egy másik anyukának is a 6 éves lányával. A tanárok persze vígan beszélgettek hátul. A másik anyuka nem bírta ki és odaszólt, hogy talán rájuk kéne szólni hogy más is közlekedne az utcán, erre megkapta szegény hogy ő már elfelejtette hogy az ő gyereke se azonnal tudta... Az övé volt s kisebb basszus, és félreállt hogy a többi el tudjon menni mellette.


A másik téma a látogatás. Hát 13 hós elmúlt a kislányom, de a férjem családja még sosem tudott jókor jönni. Ráadásl telefonálnak előtte hogy jöhetnek-e. Én mondom hogy rendben, és erre beállítanak másfél-két óra múlva. És minden alkalommal ez van...

2012. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan még nincs gyerekem, de van egy kölyök kutyám, ami persze nem ugyanaz, de hasonló a helyzet, mint ahogy te írtad. Mindenki nagyon okos, ha az én kutyám neveléséről van szó, de azt nem veszik észre, hogy a saját kutyájuk ezerszer rosszabb (volt), mint az enyém. Szóval szerintem ez általános dolog az emberek között, akár van gyereke akár nincs.


A másik dolog a figyelmesség. Ugyanúgy a kutyámat tudom példaként felhozni. Akinek van kutyája az meg sem kérdezi, hogy megsimogathatja-e, nem úgy nyúlnak hozzá, ahogy egy idegen kutyához "illik". Ezzel szemben, akinek nincs kutyája, hamarabb megkérdezi, hogy meg lehet-e simogatni és nagyon óvatosan nyúlnak hozzá. Én ezt arra vezetem vissza, hogy akinek van kutyája (vagy a te példádhoz visszakanyarodva, gyereke), azok úgy gondolják, hogy miivel ők is gazdik (szülők), ők már mindent tudnak és több joguk van egy másik kutyához (gyerekhez), mint egy nem kutyásnak (gyermekteleneknek).


Amikor a barátnőm kisfia megszületett, nem tudtam, hogy mit hogy illik, ezért mindent megkérdeztem és úgy csináltam, ahogy ő mondja (akkor mentem, amikor ő mondta, nem órákkal később, nem mertem még a gyerek kezéhez sem hozzányúlni engedély nélkül:)).


Szóval összefoglalva, akinek már nagyobb gyereke van, valószínűleg elfelejtette, hogy milyen volt kicsinek a gyerek, vagy megszépültek az emlékek, mint egy kapcsolat végén.:) De a kamaszkorban valószínűleg úgyis visszatérnek ezek a dolgok. Másrészt, aki már nevel(t) gyereket az mindig okosabb és rámenősebb lesz mások gyerekével szemben is, de akinek még nem volt az a bizonytalanság miatt "követi az utasításokat", mert a szülők jobban tudják.:)

2012. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem van 8-10 éves korosztályom sött 2 éves kislányom is van és ö is szereti az autok emblémájára mutogatni de még soha senki nem szolt ezért egyetlen autos sem .de tudom hogy egyes felnötek nagyon szeretnek beleszolni a nevelésbe .
2012. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!