Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy megkérdőjelezté...

Volt már, hogy megkérdőjeleztétek a gyermekorvos véleményét, döntését?

Figyelt kérdés

9 hónapos babámnak piros volt a torka meg 39 fokos láza volt így elvittem dokihoz. Meg voltak nagyobbodva még a nyirok csomók a füle alatt. Adott köptetőt meg antibiotikumot, Nurofen szirupot használtam meg hűtőfürdőt. Nem volt mandula gyulladása. Furcsállottam az antib-ot.. Végül is adtam neki 3 napig,de tovább nem..nem is mondta a doki, csak 3 napig javasolta,hogy adjam neki.

Ti ilyenkor felül bíráljátok -magatokban- a dokit? Egyet értetek vele? Beadjátok rögtön a gyógyszert?

Köszönöm.



2013. júl. 26. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
én egyszer kérdőjeleztem meg amikor 5 héten belül megkaptuk a 3. adag antibiotikumot.(pedig feleslegesen nem szokta felírni,de akkor már ki voltam,és a gyerek gyomra is)
2013. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Sosem kérdőjeleztem meg az orvosunk véleményét. Én nem tanultam orvostudományt, nem értek hozzá, ő igen. Nagyon lelkiismeretes orvosunk van. Beadom mindég amit ír.
2013. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem kérdőjelezem meg az orvos döntését. Ő ért hozzá, én nem, de ez úgy látom rátok is igaz.
2013. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

mi bajod az antibiotikummal? Jobb mint a 39 fokos láz napokig....


És miért kéne megkérdőjelezni? gondolom nem azért tanult több 10 évig hogy feleslegesen irogasson antibiotikumot.

2013. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Én soha nem bírálom felül az orvos! Hogy jövök én ahhoz,aztán lehet több kárt okozok mint hasznot. Ő ezt tanulta én meg a hasamra csapok?!

Az lehet hogy nem jól döntött,de akkor keresek másik orvost!

És igen beadom a gyógyszert rögtön.

2013. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Sosem kerdojeleztem meg a donteset. Azert hordtam hozza a gyerekemet, mert megbiztam benne.
2013. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt már rá példa, ezt az "orvost" le is váltottam, bánom, hogy nem hamarabb.


Kislányom születésekor mondtam neki, hogy családunkban halmozottan fordult elő csípőficam, mégsem küldött el csípőröntgenre, se ultrahangra.

2 hónapos volt a lányom, mikor mondtam neki, hogy magam is látom a ráncasszimetriát, márpedig én mindenképp szeretnék egy beutalót ortopédiára.

Szájhúzva megírta, látszott rajta, hogy nem tetszik neki, hogy így erőltetem a dolgot, csak legyintett, hogy igen, rövidebb ugyan az egyik lába szemmel láthatóan, de majd kinövi...


Szerencsére az ortopédián még utolsó pillanatban elkaptuk a problémát, terpeszpelenkát hordott hónapokig, ugyan még most sem tökéletes, de megúszta a pavlik kengyelt.


Elsősorban a megérzéseimre hallgatok mindig.

Ha egy megfázásos tünettel, ahol szemmel láthatóan nincs bakteriális felülfertőzés elvinném a gyereket (bár ilyennel amúgy nem is viszem dokihoz), antibiotikumot írna, ki se váltanám a gyógyszert.

2013. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó válaszoló! Nagyon egyetértek a hozzáállásoddal!

Kis lázra sosem adnék a gyerekeimnek antibiotikumot, hála Istennek, eddig nem is volt rá szükség, persze még kicsi, alig múlt 2 éves. Én a természetes gyógymódot pártolom, fokhagymát, mézet, s társait. Lázra pedig a priznicet. Eddig bevált.

Természetesen ha nagyobb baja lesz, visszük orvoshoz és kapja a gyógyszert is, de nem bármire. Igyekszünk minimalizálni az ilyesmit.

2013. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Magas láznál felírják 39fok az nem kicsi láz,torokgyulladása attól még lehetett.Nem vagyok híve az állandó antibiotikumnak de azért van amikor szükség van rá.
2013. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én bizony már felülbiráltam az orvosunkat.Le is cseréltem.Sokszor vittem el a fiam hozzá,mert tudtam,hogy valami nem stimmel,állandóan bőgött,csak akkor volt nyugodt ha karban volt.Erre ő csak azt mondta,azért mert baba.Meg sem hallgatott nagyon.Elvittem egy másikhoz,ő megvizsgálta,irt beutalót kórházba és kiderült,hogy refluxos a fiam.Ha belenyugszok a doki véleményében,szegény fiam szenved tovább.
2013. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!