Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy megkérdőjelezté...

Volt már, hogy megkérdőjeleztétek a gyermekorvos véleményét, döntését?

Figyelt kérdés

9 hónapos babámnak piros volt a torka meg 39 fokos láza volt így elvittem dokihoz. Meg voltak nagyobbodva még a nyirok csomók a füle alatt. Adott köptetőt meg antibiotikumot, Nurofen szirupot használtam meg hűtőfürdőt. Nem volt mandula gyulladása. Furcsállottam az antib-ot.. Végül is adtam neki 3 napig,de tovább nem..nem is mondta a doki, csak 3 napig javasolta,hogy adjam neki.

Ti ilyenkor felül bíráljátok -magatokban- a dokit? Egyet értetek vele? Beadjátok rögtön a gyógyszert?

Köszönöm.



2013. júl. 26. 16:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

én igenis felülbíráltam nem is egyszer...

először felírt egy olyan hatóanyagú gyógyszert amitől a lányomnak hasmenése van. azt mondta nézzük meg, hogy fennáll e még ez a hasmenés. akkor a lányom már egy hete alig evett, lefogyott...nem váltottam ki, elmentem az ügyeletre és felírtak mást...

...vagy nem adott beutalót a pulmonológiára, mondván hogy ott biztosan szólni fognak hogy a gyerek nem fulladozik éjt nappallá téve csak ha beteg. elvittem maszekhoz,(2x5ezer forintért) kapott asztmára rágótablettát...

szóval én igenis felülbírálom. no nem azért mert én is orvos vagyok, vagy bármit jobban tudnék, csak sajnos a lányom, aki már 3 éves nagyon beteges. hónapokon át kap antibiotikumot. s nem is az hogy felülbírálom a dokit, hanem inkább kikérem más véleményét is.egyébként ha gyógyszert ír fel beadom neki egyből, nem vonom kétségbe. januárban beteg volt a gyerek nagyon. kértem írjon fel gyógyszert neki...azt mondta nem ír, várjunk vele, csak cseppeket javasolt. fenistil, meg calcimusc....két nap múlva majd 40 fokos lázzal, tüdőzörejjel vittem vissza hogy márpedig adjon gyógyszert....fel is írta nagy aggódva. azóta ha látja ennyire beteg, nem cseppezik.

2013. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%
1 hónapos volt a fiam,amikor felírt neki antibiotikumot nem váltottam ki. Magyarázata az volt,hogy 1 hete náthás. 3 nappal később magától elmúlt. Fél éves koráig minden hónapban 1,5-2 hétig náthás volt és írta az antibiotikumokat,egyszer se váltottam ki. Mivel tápszeres volt így fél évnyi keresgélés után eljutottam oda magamtól,hogy tejallergiás. Mellette ekcémás volt 2 hónapos kora óta és székrekedéses. Szó szerint le hülyézett,hogy mit képzelek magamról.... 12 hónapos volt amikor nyeletési vizsgálatra kértem beutalót,hogy a tápszeren kívül mindentől öklendezik,ott gasztróra küldtek. Nem szívesen de adott beutalót. Befeküdtünk a Heim Pálba 1 nap után haza hoztam,mert sugárban hányt és ment a hasa. Kihívtuk az orvost aki annyit mondott,hogy kórházban voltunk ne csodálkozzunk és tartotta a markát. Kértem a János kórházba a gasztrora beutalót. Február végén eljutottunk oda és közölték,hogy tejallergiás és úgy néz ki,hogy 2 hónaposan már ezért volt az ekcémája. Többet nem mentem ahhoz az orvoshoz,és a mai napig nem kapott antibiotikumot a mostmár 18 hónapos fiam és a tejmentes élet óta összesen egyszer volt náthás. Én azt bánom,hogy nem előbb váltottam. A mostani háziorvosunk a tünetek alapján megállapította,hogy multiplex táplálékallergiás. Én örülök,hogy elhoztam és nem tömtem feleslegesen gyógyszerekkel. Még annyit,hogy fél évesen hetente 2x kakilt kúp segítségével és azt mondta az akkori orvos,hogy normális dolog ez... Innentől én nem hagyom lerázni magam és nem érdekel,hogy neki diplomája van meg,hogy papíron orvos,ha én jobban tudom azt,hogy a fiamnak mi a baja
2013. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Amikor köhögött a gyerek és lázas volt, be akart utalni a László kórházba fertőző hasmenéssel, és egy csöppet sem zavarta, hogy a gyereknek nincs hasmenése. Légcsőhurutja volt. Le is váltottam. Bár több dolog is volt. Pl, hogy egyszerre 3 gyereket vizsgált.
2013. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Unoka húgomnál a diagnózis mindig "fogzás".

Ha lázas(40 fokos),ha hurutosan köhög ,ha taknyos ha nyűgös...

1 éve beteg hol jobban hol kevésbé.A héten más okból kifolyólag el kellett vinni az ügyeletre.Ott megvizsgálta egy másik doki és megkérdezte volt e lázas a gyerek mostanában.Mondta a nővérem igen de állítólag fogzás...Hát hólyagos torokgyulladása volt.

2013. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!