Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért annyira okos egy csomó...

Miért annyira okos egy csomó anyuka? A többi lent.

Figyelt kérdés
Nagy szívesen viszem a babámat játszira, de rengetegszer szembesülök azzal, hogy versenynek élik meg a gyereknevelést, összehasonlítgatnak, olykor szúrkálódnak, fitoktatva, hogy ők jobban tudják stb...Ilyeneket szólnak be, hogy vékony a gyerek lába, mi köze van hozzá? Az enyém is az, na és?Vagy, hogy jujj, de homokos a gyerek, milyen legyen egy játszótéren? Miért kéne percenként letörölnöm? Minek nézi az én gyerekemet egyáltalán??Amin kibuktam, hogy a nyári ruha nem megfelelő viselet ide, meg a csúszdázáshoz, hát 40 fokban öltöztesse bundába a gyerekét, adjon rá sapkát is! Ez még csak pár dolog, de nagyon bosszantóak tudnak lenni...Ti ezeket hogy kezelitek?
2013. júl. 26. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
egy kedves mosollyal...
2013. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy adag let..jom tablettával.


Egyébként nemcsak az anyukák ilyenek, de a gyermektelen fiatal lányok is a "ha majd nekem gyerekem lesz" kezdetű szövegekkel, továbbá az idős nénik, akiknek a gyerekeik annó fél évesen biliztek, 1 évesen hegyet másztak, 2 évesen meg hibátlanul elszavalták a Szózatot és a te 2 évesed tuti fogyatékos, mert még pelenka van a fenekén és nem tud hangosan és beszédhiba nélkül "kézét csókolom Margó néni, hogy szolgál a kedves egészsége" köszönni. És persze veszélyezteted hogy a 40 fokban nincs rajta sapka és kötött kardigán, mert csoda, hogy nem kap tüdőgyulladást.


Nekem egy idős pár egyik tagja az augusztusi nagy melegben benyúlt a babakocsiba megfogdosni a gyerek lábfejét, mert NEKI mindig fázik a lába.

2013. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ma huztak fel az agyam egy mad ugyben a jatszon..kicsit fentebb ott a kerdesem..ezekutan egy szerencsetlen 50 ev koruli beszolt a fiamnak hogy minek az a cumi neki..uhhhh..kozelebb hajoltam hogy ne hallja a fiam mit mondok es elkuldtem a francba..egy bajos mosollyal szep estet kivantam..altalaban nem igy reagalok de ma ki voltam.
2013. júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor nem csak engem dühít, jól van...Kicsit olyan mint ha megkérdőjelezne egy idegen...És ha visszaszólok, megy a vita, ha meg nem, akkor az idegtől robbanok fel:))Utolsó, nem találtam meg a kérdésed, pedig szívesen elolvasnám azt is..
2013. júl. 26. 23:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozok vele, simán elengedném a fülem mellett.
2013. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

hát

nem kell foglalkozni vele, mosolygok nagyokat és max beszólok én is valamit a másiknak :-)))

pl pff még pelusos? hiszen idősebb mint az én lányom - de gáz már .....


szerencsém van, nálunk nem ilyen a közösség :-)


mondjuk a nyári ruha helyett inkább sort + nyári póló - legalábbis én ezt praktikusabbnak gondolom, bár nem olyan lenge

nyári ruhában rálép, mikor mászik fel a mászókán és az nem olyan jó dolog, esett már le emiatt


de természetesen azt adsz rá amit akarsz :-)

2013. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne is mondd... Amíg csak egy gyerekem volt, nekem is okoztak sok kellemetlen pillanatot, mert folyamatosan egy rakás szerencsétlenségnek éreztem magam mellettük, de amióta kettő van, már csak röhögök az egészen.

Nálunk volt olyan anyuka, aki állította, hogy ha a gyerekétől megkérdezik, hány éves, mondja és mutatja, hogy 1. A másik azzal büszkélkedett, hogy egy órát rajta marad a gyerek a bilin, és belepisilt (mondjuk egy óra alatt nem nagy szám).

Nálunk egyébként abban divat versenyezni, hogy ki enged klevesebb dolgot a gyerekének. "Az enyém nem akaratos, mert tudja, hogy semmi értelme a hisztinek" - mondja például az 1 éves gyerek anyukája, én meg nem fogom letörni a lelkesedését, hogy nézzük meg azt a gyereket másfél év múlva, mert akkor én leszek a gonosz. A másik meg kifejti, hogy ő nem engedi a kölesgolyót, mert a nassolás rossz irányba tereli a személyiséget. Abban pedig mind egyet értenek, hogy a gyereket rendre és tisztaságra kell szoktatni, ezért ha összepiszkolja magát, büntetésből hazamennek.

Hogy kezelem? Sehogy. Ha kérdeznek, válaszolok, de ritkán kérdeznek.

2013. júl. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
3as vok. A kerdesem az volt hogy leengedned e a 4 eves gyereked szuloi felugyelet nelkul jatszani.
2013. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2-es! Jót röhögtem.:D Igaz amit írtál és nagyon jól megfogalmaztad.:)

3-as! Nekem a 8 hónapos kisfiamtól kérdezgetik állandóan, hogy minek a cumi?!

2013. júl. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem beszélgetek a játszótéren,csak azzal akivel megyek párommal,anyukámmal,barátnővel,vagy ha ott találkozom ismerőssel barátnővel.Bár már beszóltak miért nem engedem a gyerekem a homokozóba,"félek koszos lesz",mondtam,hogy nem de nem fogom a gyerek egy óriás macskaalomba beengedni játszani,ugyanis olyan büdös és koszos a homokozó de ez a játszótér közel van a másik kocsival negyedóra,és nálunk 2 rendes játszótér van.
2013. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!