Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám még mindig...

6 hónapos babám még mindig hasfájós?! Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Mindig azzal bíztattak, hogy 3 hónapos korra elmúlik. Addig nem is volt vészes (csak anyatejes volt), Espumisannal egész jó volt a helyzet. Aztán 3 hónapos kora körül egy napon nem volt többet hajlandó szopizni, és egész nap csak sírt, visított, kórházba küldtek minket kivizsgálásra, ott azt mondták, a hasfájás miatt. Utána kapott tápszert is, innentől igazán hasfájós lett. (Lefejt tejet még elfogadott egy darabig, de szopizni már nem akart) Volt tápszerváltás, amitől talán jobb lett, az a Milumil Pepti. Illetve ekkoriban kapott Papaverint is, ettől is jobb lett, abba is hagytuk a használatát, úgy tűnt, megszűnt a hasfájás. Aztán voltak megint hasfájós napok, de nem olyan vészesek. Közben elkezdtük a hozzátáplálást is, ott sem vettem észre, h valami kifejezetten zavarná a hasát. Most pedig pár napja megint rosszabb a helyzet, ma éjjel is fent voltunk, mert csak sírt, sírt, majd mikor pukizott, utána elaludt. Espumisant kap, a védőnőnk szerint biztos több levegőt nyel evés közben, mert fogzás alatt szokott ilyen lenni. Én már nem is tudom, hogy mit gondoljak, néha reménykedek 1-2 jobb nap után, hogy igen, elmúlt, és akkor megint van valami. Aludni is nagyon nyugtalanul alszik, dobálja magát ide-oda, van, hogy 5 percenként felsír, mert beütötte magát, vagy átfordult a hátára.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mikor lett jobb? Már sokféle "csodaszert" próbáltunk, Gripe Water, Espumisan, Schüssler só... ami még van itthon, BioGaia, azt nem próbáltuk még.

Köszönöm, ha tudtok segíteni, írjatok légyszi!


2013. júl. 27. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az enyémnek 3 hónapos korára elmúlt.

Lehet hogy refluxos, én elvinném jobban kivizsgáltatni.

Valószínű nem igazán voltak az orvosok körültekintők a kivizsgáláskor.

2013. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
én is elvinném még egyszer kivizsgálásra..a biogaia-t nyugodtan add neki, mi végigettünk egy üveget és sztem segített a hasfájáson, de kb 1-2 hét, mire észrevehető, a teljes üveg kb 4 hétig tartott.
2013. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, amikor kórházban vizsgálták, akkor nem speciálisan hasfájás okokat kerestek, hanem, hogy mitől sír ennyire. Akkor csak vér-vizeletvizsgálat illetve fizikai vizsgálat volt. Aztán ott is sikerült párat pukiznia, meg is nyugodott, így továbbra is hasfájás elleni szert javasoltak csak.

Refluxos lenne? De az bukással jár, nála pont, hogy szinte alig jön vissza valami étel. Kb. 1 hét volt, amikor többször bukott, ez még az első 3 hónapban valamikor, azóta is tej/tápszer szinte soha, inkább mostmár gyümölcs, v zöldségpüréből, ha többet eszik, és utána hason fekve játszik, kevés visszajön. De ez sem általános. Szóval nem hinném, hogy az lenne.

Milyen kivizsgálásra lehetne menni? A tejérzékenység vizsgálata majd csak 1 éves kor körül lesz. (Most csak a gyanú áll fent az előzmények miatt.) De én már nem is hiszem, h arra lenne érzékeny, mert most semmi laktóztartalmút nem kap, és mégis fáj a hasa.

2013. júl. 27. 12:21
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia! Bár a babám nem,én is sokáig (kb.1 éves koromig,sőt még utána is) hasfájós voltam. Még mindig felemlegeti a család,hogy mennyire nehéz volt velem emiatt. Szerintem simán kinőttem,bár még felnőttként is érzékeny a gyomrom,nem ehetek akármit,mert nagyon rosszul tudok lenni. Bocs,hogy nem a kérdésre válaszoltam. Szerintem egyébként,ha beindul a babád,akkor némelyest könnyebb lesz.
2013. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A Biogaia-t kipróbálhatod,nállunk sokat segített!Sőt sztem attól szünt meg!Ja és mi Lactogen Harmony tápszerre váltottunk és attól is fényévekkel jobb lett!Ez volt kb a 3-4.ik fajta tápszer ami bevált!Ez jó szorulásra,hasfájásra,bukásra!
2013. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia! Próbáld ki a stabilizált Aloe Vera szűrt levét, az activatort.Többek között a hasfájáson kívül fogzásnál, lázcsillapításnál, de akár a refluxnál is segíthet. Sok jó tapasztalat van vele. Jobbulást!
2013. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A Pepti az laktózmentes, pont azért kapja.

1 éves korodig voltál hasfájós? Amúgy lehet akkor, hogy nála is ez lesz....a férjem is, és apukám is érzékeny gyomrú, gyakran fáj a hasuk, vannak problémáik. Lehet, hogy neki is ez van, csak még most nehezebb, hogy kisebb.

Köszönöm a válaszokat!

Biogaiat pedig beizzítjuk! Hátha jót tesz a probiotikum, ebbe az irányba még úgysem indultunk el!

2013. júl. 27. 17:08
 8/17 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a Peptit, és tényleg nincs ráírva, hogy laktózmentes, de nem találtam, hogy lenne benne laktóz! Tényleg nem laktózmentes? Pedig direkt azért kapja, mert tejérzékeny-gyanús. (Erre meg az van írva, hogy tejallergiásoknak, tehát a tehéntejfehérjére allergiásoknak).hmm..
2013. júl. 27. 17:15
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 7,5hónapos koráig volt igazán hasfájós,most 14 hónapos de még mindig néha érzékeny a hasa.Refluxra gyanakodtak az orvosok nála,ő sem bukott,de nem tudták 100% bizonyitani,hogy az is a probléma.

Nem tudom mi történt 7,5hónapos korában de csökkent a fájás nála eléggé,igy megkönnyebbültünk picit.

Kitartást kivánok neked is és a babádnak is.

2013. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is allergia lesz.Enyém 4 allergiával küzd, úgyhogy tudom miről beszélek. Gasztroenterológusnál voltatok? Kakija rendben, nem görcsöl, mikor jelentkezik a sírás, fájdalom nála, evés után mennyivel? Biogaia-t mondják jó, de nálunk még jobban szorulást csinált,az ára meg az egekben.Mindenmentes(laktóz, szója, tojás, tejfehérje)tápi a Pregomin.Sokak szerint nagyon rossz ízű, de az enyém már mikor kiderült, csak sírva szopott, és a tápit, amitől nem volt baja, meg csak falta.

Érdemes lenne kipróbálni, gyerekorvos is kiírhatja 1 éves korig bemondás alapján, de kell gasztrós papír utána.Tanácsom:vezesd minden nap mit,miből mennyit eszik, iszik, milyenek a tünetek és kb. mennyi időre rá jelentkezik.A Pregomin azért is jó, mert mindenmentes, tehát keresztallergia esetén is ki leszel védve, ez azért fontos, mert sokszor az eredeti allergiára kialakul másik is.pl:tejfehérje, tejcukor-tojás/szója, csirkehús, pulykahús.Nálunk ez volt a sorrend.sajnos.ha érdekelnek még dolgok tudok linkelni, ahol le van normálisan írva.

2013. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!