Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdte el...

Mennyi idősen kezdte el mutatni babátok a testrészeit, mikor ismerte fel az állatokat, színeket?

Figyelt kérdés
Lánykám egy éves, csak az orrát mutatja, nem is érdekli, ha próbálom tanítgatni.
2009. okt. 23. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

8 hónapos múlt a babám, a lábait már tudja és a kezét is, mikor kérdezem hogy hol a keze,lába... felemeli vagy hozzáér. Mivel van cicánk, így azt már tudja ha kérdezem hogy hol a cica, ránéz és nevet. Anyukáméknál van kutya, és azt is tudja ugyanúgy mint a cicánál. Ismeri még a Miki egeret és Micimackót, hápi kacsát. Sokat mutogatom neki, rajzolni is szoktam, színezem előtte és mindíg mondom hogy hápi kacsa milyen színű...sárga. Stb...

Tesóméknál 11hónapos a pici, de őt sem érdeklik ezek a dolgok, talán majd később. Most gondolom van más ami jobban érdekli :)

2009. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam 15honapos.Kb 1evessen kezdtem el tanitgani.Tudja már az orrát,szemét,haját es a hasát keveri:),füle,a lábát tudja h oda huzzuk a cipot.kukit tudja:) az volt az első amit tudott.Türelemmel tanitgasd egy nap csak 1et,es mutasd neki többször majd megtanulja szépen lassan mindent.És ha sikerul dicserd meg.Nem vagytok elkésve.Az állatokat a konyvében mutatja,éloben avav a kutya és ccc a cica.Sztem a szinek még odébb lesznek.
2009. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Első válaszolót azzal egészíteném ki, hogy a testrészek és állatok, tárgyak nevének megtanulása után még sok idő eltelik, mire felismeri a színeket. Kislányom 26 hónapos de még mindig keveri a színeket. Amikor színezünk megjegyzi, de következő alkalomnál megint át kell ismételni és csak utána tudja kiválasztani mondjuk 5 ceruzából a pirosat.

Üdv.

2009. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

pont most tettem fel hasonló kérdést, bár a kisfiam még csak 10 hós. csak már olvastam itt hogy más gyerek 10 hónaposan már tud ilyen dolgokat.

de akkor nem aggódok. a kisfiam igazi örökmozgó ha tanítani szeretném még nem nagyon köti le.

2009. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a kezét és a lábát tudja :)

13 hónapos

2009. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Orrát, szemét, kezét tudja, mutatja, hogy a lábára kell felhúzni a cipőt és a zoknit, a csatot a hajába. A cicát, kutyát, kacsát bárhol felismeri, mindegy, hogy rajz vagy élő. Ezeknek a hangját is tudja, meg a pulykáét is. Sokáig őt sem érdekelte, hogy próbáltam tanítani. Kitartónak kell lenni és minden nap gyakorolni. Most 14 hónapos.
2009. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos és szinte az összes testrészét ismeri, még a köldökét is.

Az állatok nagy részét tudja, de inkább a háziállatokat. A színeket egyáltalán nem érti még, szeirntem 2 éves korára tudni fogja.

2009. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is egy éves. És semmit nem csinál. Ő még az orrát se mutatja. Szóval ti jobban álltok.
2009. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!