Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája hosszú ideig...

Akinek a babája hosszú ideig csak ringatva aludt el, mikor és hogyan következett be változás? Egyszer csak nem igényelte vagy le kellett szoktatni?

Figyelt kérdés

8 hónapos babám csak a babahordozóban ringatva alszik el. Mondjuk nem teher számomra, mert nem kell cipelnem, csak a hordozót hintáztatni. Amikor elaludt, akkor gond nélkül át tudom tenni a kiságyba és alszik tovább.

A probléma viszont az, hogy ha pl. máshol vagyunk, ahová nem visszük a hordozót, akkor egyszerűen nem tud elaludni, csak nyűgösködik. Látom, hogy álmos, de csak kínlódás az altatás.

Próbáltam már kézben ringatva (tudom, ez még rosszabb megoldás, mint a hordozó), melléfekszem, simogatom, énekelek neki stb., de semmi nem jó.

Itthon már próbáltuk azt is, hogy amikor már nagyon álmos, akkor letesszük a kiságyba, hátha elalszik magától. De abban a percben olyan üvöltésbe kezd, hogy képes fuldoklásig, hányásig ordítani. Hiába megyek be hozzá és nyugtatgatom, simogatom, egyszerűen muszáj kivenni, mert nem alszik, csak keservesen sír.


Szóval a kérdésem, hogy aki ilyen altatási nehézségekkel küzdött, mikor történt valamiféle változás? Mit tudok tenni annak érdekében, hogy megkönnyítsem a babám számára az elalvást hordozó nélkül? Vagy ne erőltessem, majd leszokik magától? Attól félek, hogy még 2 évesen is csak babahordozóban ringatva tud majd elaludni.


2013. júl. 27. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lányomat ringatva altattam el amjd mikor egy éves lett és el szerettem volna altatni körberöhögött

azota letszem odabujiok 3 perc s alszik reggelig

2013. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia.Mi pont ebben a szituációban voltunk.Nagyon sokat szenvedtünk vele,mert csak hintázva akart elaludni.Hiába próbáltam bárhol,egyszerűen nem ment.Most lesz 11 hónapos.Kb.2-3 hete alszik el mellettem az ágyunkon.Simogatom közben.Szerintem egy idő után már nem igényli,legalábbis nálunk ez van.Most már hisztizne,ha bele akarnám tenni.
2013. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hú, most reményt adtatok! Kicsit megnyugodtam. Remélem, nálunk is ilyen könnyen fog menni az átállás. Most nem úgy néz ki, mint aki le akarna szokni róla bármikor is, de bízom benne, hogy pár hónapon belül már tényleg nem fogja igényleni a hintáztatást.
2013. júl. 27. 14:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Nàlunk első hónap katasztrófa, másodikban ölbe ringatva, most harmadik hónapban magàtól alszik reggelig! Remélem így is marad :))
2013. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát, az enyém 14 hónapos.

Altatás vagy hordozóban (hintáztatva), vagy háti hordozóban, vagy babakocsiban.

A nehéz, hogy amikor át akarjuk tenni az ágyába, akkor felébred legtöbbször.

Ilyenkor félálomban cicivel vissza tudom altatni.(Amúgy sima szoptatástól nem alszik már be sajnos.)


De a nagyobb gyerekem is volt, akit a délutáni alvásnál még másfél éves koráig abban ringattam el.

Aztán átszokott az ágyra.


De a napokban volt olyan, hogy be tudtam tenni az ágyába, és vagy egy 20 perc fél óráig nem sírt, meg feküdt is részben (mindig bekukkantottam, hogy mit csinál), szóval van rá esély, hogy előbb utóbb majd el is alszik ott.


A mellé fekvés nálunk nem jön be, teljesen aktív lesz és ugrálni, mozogni kezd...

2013. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam, nagyjából egy éves kora körül unta meg hogy én dajkálva altatom el. Pedig addig a kezemben tartva sétáltam vele a szobában :) Aztán egyszer volt hogy sehogy nem akart így elaludni, ficánkolt fészkelődött, mondtam oké, akkor igyál tápszert. És azóta úgy alszik el hogy ülök az ágyon, a kezemben a gyerek és megissza a tápszert és már alszik is. most kezdtem el arra szoktatni hogy berakom a kiságyba, kezébe a tejcsi és úgy altatom el. Eddig sikerült. Ne aggódj nem fog 2 évesen is hordozóban elaludni.
2013. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Enyém is 8 hónapos, anyós rászoktatta, hogy ringatva aludjon el (minden nap itt van, mert nem bír meglenni az unokája nélkül), pedig ezerszer elmondtuk, hogy ne. Most több mint tíz kilós a baba, de anyós még mindig ringatva altatja. Én viszont kitartó voltam és már 6 hónapos korában vágta, hogy én bizony nem fogom ringatni. Ringattam, énekeltem neki, letettem az ágyba, hagytam sírni három percig, megint ringattam énekelve, letettem, sírt 3 percet, ringattam énekelve, letettem, bealudt. Ez így ment több héten át, aztán 6 hónaposan kicsavarta magát a karomból, hogy ne ringassam. Csak énekelnem kell neki és bealszik. Bár mostanában, hogy jön a két felső foga, megint igényli, hogy ringassuk, de én továbbra sem vagyok hajlandó tíz percnél tovább ringatni. Egyébként ennyi elég is neki. Csak anyós ringatja még mindig, közben meg sír a szája hogy fáj a háta... No comment. Egyébként mielőtt megszólnátok, azért nem ringatom mert gerincsérvem lett a terhesség utolsó hetében, 4,5 kg volt a babám, amikor császárral megszületett, összevarrtak és megműtötték a gerincemet is, úgyhogy ha akarnám se tudnám éjjel nappal ringatni.
2013. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Magától leszokott róla. Nem azért mondom,de nagy mákunk van ezzel a gyerekkel :)) tényleg egyik napról a másikra. Egy ideig csak kézben,aztán csak cicin,aztán csak hordozóban,majd ölben ringatva,zenével tudott elaludni,egyszer csak átállt magától az egyedüli elalvásra,10 hónaposan. Csak simogatni kellett kicsit a hátát,arcát (ezt sem mindig) és sitty-sutty elaludt.
2013. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kislányomat 9 hónapos koráig kézbe kellett ringatni csak úgy aludt el de mivel 10 kg volt már nem igazán bírtam ringatgatni,először cumisüveggel a szájában lefeküdtem mellé és úgy ringattam a fenekét aztán szépen lassan elmaradt a fenék ringatás a cumisüveget pedig felváltja a cumi,van amikor igényli,hogy odabujjak mellé de egyre töbször alszik el egyedül ügyesen,most 11 hónapos
2013. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg megnyugtattatok. Már többen mondták nekem, hogy tegyen le a kiságyba, ha álmos. Nem baj, ha sír, előbb-utóbb elalszik és megtanulja, hogy nincs ringatás. De nincs szívem sírni hagyni. Akkor is hányásig üvölt keservesen, ha ott vagyok mellette. Úgyhogy ringatom, amíg igényli, egyszer csak leszokik róla. Csak kíváncsi voltam, kinek mikor "mondta" a babája, hogy nem kér többet a ringatásból.

Elég biztató válaszokat kaptam, köszönöm! Szép hétvégét mindenkinek!

2013. júl. 28. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!