Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vágatja le valaki a...

Miért vágatja le valaki a hosszú haját, csak úgy?

Figyelt kérdés

Ismerek pár lányt, akinek mindig is évek óta hosszú hajuk volt. Olyan hát közepéig érő. És egyik alkalommal meglátom vállig, vagy tök rövid férfias hajjal, és meglepődtem.

Csak nem értem miért változtat magán ennyire valaki?

Mert mire megnő egy olyan haj olyan hosszra, az 2-3 év.



2012. máj. 15. 21:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és nem kédeztem meg egyiket sem, mert elég hogy is mondjam... szóval eléggé felkapják a vizet, ha ilyet kérdezek, mert úgyse az én dolgom azt mondják...
2012. máj. 15. 21:23
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
hát megunják..
2012. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet. Én amikor ilyet csináltam, az azért volt, mert egyszerűen untam már, hogy rengeteg időm elmegy azzal, hogy mosom, szárítgatom, formázom, feltűzöm, ha jön egy szél, a szemembe lóg, nyáron melegít, becsípődik a cipzárba és húz, stb.

Úgyhogy fogtam és levágattam.

Két nap után már azt utáltam, hogy mindenki azt kérdezte, minek vágattam le.

2012. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
én spec azért vágattam le a hajamat annak idején, mert egyszerűen zavart a hosszú haj. Most a tarkómig ér, de nyáron egészen rövidre le szeretném vágattatni, "fiúsra", ami igazából igenis lehet nőies is.
2012. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én azért vágattam le a hajam, mert meguntam és változatosságra vágytam. abban a időben, kb 2-3 havonta volt más a hajam(vagy levágattam, vagy befestettem). ebben közrejátszott, hogy lelki traumák is értek, és emiatt éreztem, hogy változtatnom kell a külsőmön, mert nem éreztem jól magam. most növesztem, de nagyon unom a félhosszút és azon gondolkodok, hogy oldalt felnyíratom legközelebb a fodrászommal.
2012. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem derékig érő hosszú hajam volt. Kislány korom óta megvolt, aztán egyszerűen meguntam. Tettszett a rövid haj, kevesebb a macera vele, úgyhogy váll fölött érőre le lett vágatva. Most meg azzal szenvedek, hogy megnőjjön megint. :)

De amúgy nem bántam meg, ha akkor nem vágatom le, akkor biztos utálnám.

2012. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A változás ilyenkor nagyon látványos.

A haj meg kinő. :D

Semmi jóvátehetetlent vagy visszafordíthatatlant nem követtek el.


Azért vágattam le a hajam, mert a hosszú egyszerűen nem áll jól. Sokat kell formázni, szárítani, alakítani, mire emberi fejem lesz.

A rövid jobban áll, könnyű beállítani, sokféle módon hordhatom így is, és jól érzem magam rövid hajjal. Illik hozzám.

A nőies megjelenés pedig nem hajhossz, hanem kisugárzás és ápoltság kérdése.


Engem az bosszant, amikor a "hosszú haj szép/nőies" elve miatt száraz, töredezett, össze-vissza festett hajú nők jönnek szembe, akiknek szorosan fejre van fogva a hajuk, hogy ne idegesítse. Akkor minek? Úgy néznek ki néha szemből, mint akinek haja sincs. :S

2012. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én anno azért, mert nagyon hullott. Meg untam is már.

Sokan azért, mert a sok festés-vasalás-formázgatás miatt tönkre van menve. Hosszúnak hosszú, de ocsmény és igénytelen, és legalább néhányan ezt belátják.

Meg néha fel kell kavarni az állóvizet, neked sose volt még ilyen érzésed? :D Nem a karját vágja le, a haj visszanő, hú hát most 2-3 év nem nagy dolog, főleg hogy a hajnövesztés nem egy aktív cselekvés, ami lefoglal vagy erőfeszítés. :D

Van egy ismerősöm, akinek csípőnél kicsit hosszabb, szép, egészséges, dús haja volt, aztán megunta, meg mindig csak összekötve hordta, úgyhogy egyszercsak a szokásos 5 centi helyett levágatott belőle vagy 50-et. Azóta hol göndör, hol egyenes, de nem uncsi, és jobban is áll neki. Ennyi. :D

2012. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TijuMK ***** válasza:
100%

Derékig érő hajamat fül alá érősre vágattam le amikor 12éves voltam. Hogy miért? Nos először is épp nyár volt és már nagyon untam hogy csak kontyban tudtam megmaradni, másodszor valami 'felnőttesebb' frizurára vágytam. Újdonságot akartam.

Megbántam! Nem kicsit, a mai napig összeszorul a szívem ha rágondolok, kb 2 hétig tetszett a rövidebb haj, de sajnos azóta se nőtt vissza ugyanakkorára és mivel festem és törik soha nem is fog :/

2012. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ennek ezernyi oka van! :)

Nővérem kb. 7 éve növeszti a haját. A fenekéig ér és rengeteg, tényleg nagyon sok, még a fodrászok is csodálkoznak, hogy mennyi haja van. Gondoljatok bele, egy fodrásznak, aki ért is hozzá, hajmosás után majdnem 1 óra, mire kifésüli a haját!


A nagyon hosszú, ill. nagyon sok haj nem egészséges a hajhagymáknak. Tesóm sokszor mondja is, hogy fáj a feje, húzza a haj a hajhagymákat, ezért is jó ha vágnak belőle. nem feltétlenül drasztikusan rövidre, de ilyenkor érdemes belőle 15-20 centit levágni.


Én még sosem határoztam el magam ilyen drasztikus döntésre, ugyanis olyan nagyon szép, hosszú hajam nem is volt. Általában max. a lapockámig ért, s ha változtatni akartam levágattam vállig, vál fellé érősre. Mivel a hajfestést nem merném bevállalni, maradt a vágás. Ugyanis, amikor hirtelen változtatni akarok mennyivel egyszerűbb levágatni, mint várni, hogy megnőjön. :D

Most éppen hátközépig érő, ritkított, lépcsőzetes hajam van, oldalfrufruval. Kicsit 'tömeglányos', és már nem annyira tetszik, bár mások szerint jól áll. Változásra vágyom, szeretnék szép, hosszú hajat és más fazont. A kettő egyszerre nem lehetséges, úgyhogy most várok, hogy nőjjön, utána pedig valami új fazont vágatok.

Egyébként többször volt már hosszú haj iránti vágyam, de sosem tartott tovább 1-2 hónapnál, most kb. fél éve így gondolom és így is fogom! :D

2012. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!