Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "szőrös szívű" vagyok,...

Tényleg "szőrös szívű" vagyok, amiért nem segítek a babámnak az elalvásban?

Figyelt kérdés
Már nagyobbacska,11 hónapos. Általában leteszem az ágyra,vetődik ide-oda,egyszer csak elalszik. Délután ez nagyon hamar megy,kb.2 perc,de este van,hogy 1 órát is forgolódik,mire elalszik. Többször felül,el akar mászni,de én csak vissza fektetem és csendben vagyok. Ma megkaptam,hogy mennyire "sz.sz" vagyok,hogy az esti elalvásnál nem veszem fel,hogy elringassam. Simizném is egyébként,ha hagyná,de attól csak kipattan a szeme és az arcomba vigyorog.
2013. júl. 27. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod.Én ringatom szopiztatom stb és csak így tud elaludni.Szóval ki mihez szoktatja.Én már elrontottam.Ha végül is így elalszik sírás zokogás nélkül akkor teljesen rendben van.17 hós anyuka :)
2013. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így altatom.Szerintem nincs ezzel semmi gond.Én az arcát szoktam simogatni,mert így gyorsabban elalszik.És néha dúdolok neki :) Nem érzem,hogy szőrös szívű lennék.Akkor igen,ha betenném a kiságyba,és addig sírna amíg elalszik.Van olyan ismerősöm,aki így csinálta.Az enyém ölben nem tudott soha aludni,pedig korábban próbáltam ringatni.
2013. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy szőrös szívű.

Valahogy muszáj hozzá szoktatnod az önálló alvashoz.

2013. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En ugyanigy altatom a 11 honapos kisfiamat. Csak en meg "el is bujok" hogy ne lasson a kisagybol mert akkor jon jatszani alvas helyett. :-)

Csak csendben figyelem, ha felall akkor visszafektetem es ujra ott hagyom. Nalunk ez jon be.


Szoval szerintem sem vagy szoros szivu. :-)

2013. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Én 5 hetes kora óta azt csinálom,hogy lefektetem és amíg csak gügyög vagy kicsit reklamál nem megyek oda hozzá.Ha el kezd sírdogálni,még egy picit várok,ha nagyon sír odamegyek,megnyugtatom és újra ott hagyom.Általában miután lerakom azonnal elalszik,az,hogy nagyon sír heti egyszer ha véletlen előfordul.3 hónapos
2013. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az az anya is jól csinálja, aki elaltatja meg az is, aki hagyja, hogy magától aludjon el a gyereke. Nekem már mind kettőben volt részem. Kislányom másfél hét múlva lesz 1 éves, újszülött kora óta kézben altatom este, nappal, hol így, hol úgy. De volt egy időszaka, amikor semmi esetre sem akart a kezemben elaludni, hanem feszítette magát, így leraktam őt aludni a kiságyba és magától is elaludt elég hamar, volt, hogy még ő is felült párszor és miután elfáradt, lefeküdt és aludt. Most megint kézben altatom, mert hagyja, de már egyre nehezebb a picikém, úgyhogy már nem ringatom addig, mint régen :)! Szóval jól csináld te is, mert magától is elalszik. Kislányom is elaludna magától, de ha hagyja magát elaltatni, akkor inkább én így csinálom.
2013. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem amit Te csinálsz, az pont az, hogy segítesz neki az elalvásban. :) Nem hagyod magára, nem bőgeted, hanem megtemred neki a nyugodt alváshoz a körülményeket.

Az enyém már kicsit nagyobb, de én is így altatom. Csak fogom a kezét, de időnként az is zavarja, akkor csak ülök az ágy mellett, ő pedig szép lassan elalszik. Ha látja, hogy kimegyek, akkor sír, a jelenlétemet igényli, de az aktív közreműködésemet nem, és ez egyáltalán nem baj.

2013. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
Akkor biza én szőrös szívű vagyok,mert én 3hetes kora óta csak megpuszilom és leteszem,ő meg alszik is.
2013. júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem szuper vagy, nem fogsz rámenni az állandó altatásra, és nem fogsz úgy járni, hogy 4 évesen is egész éjjel őrizned kell az álmát.


Nagyon jól csinálod, óvod ezzel magadat, a házasságodat, az idegeidet :)

Népszerűsíteni kellene

2013. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan csinálom. ha nagyon nem tud elaludni, kicsit rázogatom a popóját, akkor már nem dobálja magát . max 5 perc és alszik.
2013. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!