Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szügséges a gyereknek a...

Szügséges a gyereknek a bébikomp, járóka és hasonlók? Mi a helyzet a játszószőnyeggel és a pihenőszékkel? Helyettesítheti a bébikompot valami?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem ezek régen voltak nagy divatok.(bébikomp,járóka)
2013. júl. 28. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

A bébikompot nem kell helyettesíteni mivel káros.


Nekünk nincs se pihenőszék, se járóka, se komp, se játszószőnyeg, mégis boldogan, egészségesen fejlődik a gyerekem.

2013. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
A bébikomp káros. Járókánk van, de sosem használtuk, pihenőszéket is keveset. A játszószőnyeget viszont nagyon szerette a fiam.
2013. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk mindkét gyerek nagyon szerette a pihenőszéket! A Fiam a mai napig (9 hónapos) csak abban hajlandó elaludni. Lehet, hogy ezt sokan megvetik, de nekünk yo így, ha elaludt, megy a kiságyba. + Fiam hasfájós volt, nagyon jót tett neki a rezgős opció a pihenőszéken.

Játszószőnyeg OK volt, amíg el nem kezdtek mocorogni. Utána elraktam, mert feleslegessé vált, övék lett a lakás.

Járókánk, bébikompunk soha nem volt, nem is hiányzott.

Adamo hintánk volt még, a Lányom azt szerette nagyon. Kicsinek elaludni benne, aztán mikor nagyobb lett, szeretett rugózni benne.

2013. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
kompot mi sem használtunk. Szerintem is káros. Járókánk sem volt helyhiány miatt, és játszószőnyeg sem, helyette leteítettem egykét plédet egymásra és teleraktam játékokkal. A pihenőszék szintén nem nélkülözhetetlen viszont mi elég sokat használtuk. Hajnalban mindig abban aludt vissza a gyerkőc és akárhova mentem a lakásban, abban mindig magammal tudtam vinni. A rezgő funkciót keg kimondottan élvezte.
2013. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Mi pihenőszék helyett az autós ülést használtuk, a játszószőnyeget kaptuk, de nem éreztem nélkülözhetetlennek, a többi nem volt.
2013. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

egyik sem volt, hordozókendőben hordtam, abban aludt is sokat, plédre tettem le, azon játszott, nem lógott felette semmi, én ültem le mellé és fogta, a keze,be mindenfélét, amit lógattam. pihenőszék nem volt, az autósülést egyszer betettük az autóba, amikor 9 kilós lett kcseréltük, közben nem vettük ki.

a bébikomp káros, én is azt olvastam.

2013. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aminek ezekből én hasznát vettem, az a járóka (fa).
2013. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk babakarámunk volt játszószőnyegünk pihenőszékünk,elektromos hintánk mindnek nagy hasznát vettük,kompot nem vennék.
2013. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A komp nem szükséges, sőt, kifejezetten káros.

A járóka meg az igényektől függ. Ha nem lehet/nem akarjátok bababiztossá tenni a lakást, akkor jó ha van járóka, ahova bele lehet tenni a babát időnként, amíg nem tudsz rá figyelni, így biztonságban tudod. De az nem jó, ha egész nap járókába van "száműzve" a gyerek. Nekünk nincs járókánk, helyette babakarámmal lekerítettünk egy jó nagy területet a lakásban, ahol semmi veszélyforrás nincs.

A játszószőnyeg, pihenőszék hasznos dolgok, de persze ezek sem nélkülözhetetlenek.

2013. júl. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bébikompunk nincs. Szinte csak rosszat hallottam róla és fölöslegesnek is tartom. Járássegítőt kaptunk, de venni nem vettem volna neki.

Játszószőnyeget vettünk. Amíg pici volt azon játszottunk, de egy sima pléd is jó erre a célra. A rajta lévő hídon lógó játékok egy rövid ideig érdekesek voltak. Szóval rövid ideig használható volt (1-2 hónap), amíg nem kezdett el kúszni.

Ami nagyon bevált nálunk az az elektromos hinta és a járóka.

A hintát pici korában sokat használtuk, amíg nem tudott mászni. Amíg a házimunkát végeztem, jól elnézegetett benne.

A járókát most használom többet (10 hónapos). Már ácsorog, viszont lejönni még nem tud állásból és nagyot vágódna a parkettán, ha nem kapnál el. Ha nem tudok rá folyamatosan figyelni (főzés, mosogatás, kiviszem a szemetet, megetetem a kutyát stb.) akkor belerakom. Enyhén puha a talpa és ha elesik benne, akkor sincs belőle probléma. Így tudja benne gyakorolni a lejövetelt.

Pihenőszéket kaptunk kölcsön. Ebben etettem, amíg nem tudott ülni magától.

2013. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!