Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nehezen ment a hozzátáp...

Akinek nehezen ment a hozzátáplálás mikor javult a helyzet, milyen trükköt vetettetek be, vagy melyik volt az az étel, amivel megkedvelte a babátok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk is nehézkesen indult a hozzátáplálás mivel az én babám tápszeres így már 4hónap után elkezdtem vele kóstoltatni az ételeket.Mindig nagyon keveset evett én már aggódtam,hogy nem akar kanalasat enni a babám,mert még 6hósan is volt hogy alig evett.Egyik ismerősöm azt mondta,hogy a babának meg kell érnie az evéshez.Hát nem tudtam ezt hogy értelmezzem,mindaddig amíg a babám egyik napról a másikra akkor 7hós volt elkezdett többet enni.Szépen nyitogatta a száját alig bírtam neki rakni a szájába.Amúgy szerintem nincs trükk az evéshez ha akar eszik ha nem akkor bármit csinálhatsz vele nem fogod rá venni az evésre legalábbis az én fiam ilyen volt!
2013. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az előzőt folytatnám, igen, meg kell érni rá.

mi sinlac-kal kezdtük 4 hónaposan, mert kevés volt a tejem, 1 hónapig szenvedtem, mire rájötem, hogy korai, aztán 6 hónaposan kezdtük újra, gyümölcslé sinlac-kal, aztán egyéb gabonapépekkel, egy ideig ment a pépes, aztán megint semmi. szünet, vártam, persze a védőnő sürgetett, hetente kérdezte, hogy már hányféle főzeléket eszik az előző héthez képest..., a végén már volt egy verzióm, amit neki mondtam, hogy örüljön, közben meg küzdöttünk az alma-barackkal....

aztán 7-7,5 hónapos lehetett, amikor elkezdett darabosat enni, az jobban bejött neki, mint a pép, pedig foga csak 9,5 hónaposan lett. persze szopi is volt közben, egyre több. persze a védőnőnek ez sem tetszett, aztán egy idő után már nem mondtam, ő meg nem kérdezte, és azt hiszi, már régen nem szopizik, pedig még mindig. (most 16 hónapos)


szóval a trükk nálunk a darabos volt: főleg sütőtök, meg a tartalmas innivaló: zöldséglé sinlac-kal ihatóra sűrítve, kb mint az ivójoghurt. így szokta az ízeket.

2013. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én sem pépesítek darabos kajákat eszik és nekünk is 9hósan jött ki az 1. fogacska!ja a védőnő engem is mindig kérdezgetett,hogy miket eszik már mindig azt mondtam amit hallani akart!

Első voltam

2013. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sütőtök volt a kedvence, azzal indult igazából minden az alma után.
2013. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már 2 hónapja próbálkozunk lassan 7 hónapos lesz. Már szünetet én is tartottam. Közben jött 2 fog is :) semmi nem kell neki. 1-2 kanál és kész :( Most én is a sütőtökkel próbálkozom, de ez sem aratott sikert. Nem nyitja a száját :( Akkor folytatom aztán hátha rákap egyik nap! Majd megpróbálom a darabosat csak azt megvárnám, hogy stabilan üljön, hogy az etetőszékbe berakjam.
2013. jún. 12. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk dettó ez volt. 4 hósan kezdtük, 2 szünetet tartottam, mert egyszerűen nem ment. Rengeteg kaja a kukában landolt. Vettem is a bébiételeket, csináltam is finomabbnál finomabbakat, de nem kellett neki. Nagyon szomorú és kétségbe esett voltam. Majd egyik napról a másikra ügyesen nyitotta a száját, úgy ahogy az első válaszoló írta. Azóta nincs gond hála az égnek a kajálással. Szerintem ne aggódj, biztos nálatok is ez lesz!

2013. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi a megnyugtatást tényleg ugyanaz a helyzet :) Azt megkérdezhetem,hogy ez hány hónapos korában járt sikerrel? Meg hogy mi volt az ,amit elfogadott?
2013. jún. 13. 07:10
 8/10 anonim ***** válasza:
3 héttel 7 hónapos kora előtt történt a javulás. Emlékszem, répát és krupmlit főztem össze, majd összeturmixoltam. 120 gramm volt összesen, és szépen nyitotta rá a száját, megette mindet. Azelőtt rendszeresen próbálkoztam ezzel a kombinációval és nem kellett neki. Utána már mindenre nyitotta.
2013. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon jól hangzik :) Én szerintem elsírom magam ha egyszer ennyit megeszik és magától nyitja a száját :)
2013. jún. 13. 11:58
 10/10 anonim ***** válasza:

:) Elhiszem, velem is madarat lehetett fogatni! :) Azóta is mindig tök jó érzés tölt el, amikor ügyesen eszik. Uzsira megeszik simán 150 ml gyümölcsös Nestlé tejpépet. Próbáld ki azt is, nagyon finom.

Majd írd meg légyszi, ha javult a helyzet!! :)

2013. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!