Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor tényleg egészsegtel...

Most akkor tényleg egészsegtelen a bébikomp?

Figyelt kérdés

Olyan sok helyen rosszat olvasok róla közben meg sokan hasznalják és dícsérik.


Miët okozok kárt vele a babámnak?

Ha már tud ülni és áll is akkor sem szabad beletenni?



2013. jún. 7. 21:36
1 2 3
 1/27 Kerria ***** válasza:

Húúú, megosztós kérdés :)


Szerintem nem lehet ebben így maximálisan jól válaszolni. Több ilyen jellegű kérdést is találsz majd akár itt is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én anno ezt a cikket olvastam:

[link]


Mi nem vettünk végül, és jelenleg nem bánom.

2013. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%

Nem hiszem el, hogy egy ilyen kérdést sem ajánlott. Mikor kiírod, felajánlja a hasonló kérdéseket és ebből van vagy 200!


A te kérdésed alá is konkrétan NÉGY ugyanilyen kérdést ajánl válaszokkal együtt. Évek óta ezt már annyiszor leírták, minden oldalról kivesézték. Értem én, hogy egyszerűbb kiírni, mint használni a keresőt, de de az ilyen témák miatt meg olyanok süllyednek el, amit esetleg még meg se kérdeztek, de folyton kiszorítják őket a kétszázadik, mi a baj a császárral, mi baj a bébikomppal stb. kérdések.

2013. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Bocs hogy meg mertem kérdezni valamit!!!

Kicsot unom már hogy ennyi "flegma"ember van ezen az oldalon.

Ha nem akarsz válaszolni ne tedd!!!!!!

Értelmes válaszokra lettrm volna kívancsi és meg annyit hozzáfűznék hogy NEM vagyok lusta megnezni a keresőbe

És inkább meg is nézem ott akkor legalabb nem kapok ilyen válaszokat....

2013. jún. 7. 21:54
 4/27 anonim ***** válasza:
22%

Tényleg jó bunkó vagy. Miért ne kérdezhetné meg??? Neki most aktuális és most akar rá választ frissen. Ha nem tetszik menj tovább! És miért szorul háttérbe más? Minden kérdést kitesznek. Inkább panaszkodj a 1000000 olyan kérdésnél h terhes vagyok szerintetek?, Ez terhes pocak?, Ez pozi teszt? Na azok unalmasabbak sokkal!


Kérdésre válaszolva: A családban viszonylag az elmúlt években sok kisgyerek volt. Mind használta. Semmi hátrányuk nem származott belőle és nagyon élvezték. Sokkal hamarabb felfedezhettek mindent. Én rosszat spec. még nem hallottam róla. Nekem ez új h káros hatásai lennének. Igaz még csak 4 hós a lányom lehet ezért nem vagyok benne komolyabban még a témában.

2013. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Mi jártunk egy időben Dévény tornára,és a gyógytornász nő,azt mondta,hogy a legrosszabb,amit a szülők elkövetnek a babákkal,az ha kompoltattják.Nagyon szidta azt aki ezt a marhaságot kitalálta.Eleve az a legjobb,ha minél többet mászik,az agyféltekéket így hangolja össze.A kompos babáknak katasztrofálisak.így fogalmazott pontosan!Hamarabb nem fog tőle megtanulni járni,konkrétan csüng benne a gyerek,semmijét nem erősíti.Kisfiam 12 hónapos,magától elindult mikor erre éretté vált,mindenféle járássegítő meg kompos hülyeségtől.vezetgetni sem szabad!
2013. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
22%
Kedves utolsó! És az akihez jártatok mivel magyarázta h káros? Milyen káros dolgok érik ilyenkor? Most komolyan érdekel ne vedd kötekedésnek vagy ilyesmi. Tényleg sose hallottam még ilyenről. Előtted hozzászóló vagyok.
2013. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Rendkívül egyszerűen megmagyarázta,ha jobban belegondolsz,teljesen egyértelmű.Az evolúcióban meghatározott mozgásfejlődésen ment át az ember,négykézláb mászott,majd felegyenesedett,és elkezdett járni.akármilyen hihetetlen komp nélkül!a babák azért kutyáznak mert azzal előkészítik a mászást.azért állnak fel,és lépkednek a bútorok mellett,mert azzal előkészítik a járást.mikor éretté válik az agya,(igen az agya)akkor önállóan elindul.de nem szabad siettetni,mégpedig a komp azt teszi,ráadásul úgy hogy a baba a fenekénél fogva csüng abba a micsodában.Azt a látszatot kelti,mintha a bab járna,pedig köze nincs hozzá,nem megfelelően használja a végtagjait.ebből rengeteg kár származhat,sorolhatnám de nem érnék a végére,nagyon sok kompos baba járt oda.pl ó lábúak,csámpásak,gerincüket rosszul terhelték,tartáshibásak, stb...Egészséges babát nem kell tornáztatni,és semmilyen tornaeszköz nem kell neki,mert a legjobb tornaeszköze a saját teste!A legeslegjobb a babának,ha minél többet mászik.annál okosabb lesz,nem lesznek tanulási nehézségei a későbbiekben!Ne zárjátok be a gyereket egy ilyen kalodába.türelem,és elindul ő magától.
2013. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon szépen köszönöm. :) A válaszod előtt én is tuti kompba tettem volna de most h írtad és valóban logikusan belegondolok totál igaz az egész... És egyetértek. Na nekem máris nagy hasznomra vált ez a kérdés. Nem is fogom bele tenni. Szerencsére nem is vettünk még ilyet de nem is akarok már inkább. :)
2013. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a kisfiam és gyógytornász vagyok. Lassan nekünk is aktuális a kérdés, de most erősen hajlok rá, hogy nem fogok neki kompot venni.

Azért megoszlanak erről a vélemények. Állítólag egészséges fejlődésű babáknál nem zavar be a komp, ha nem teszik bele őket túl korán (8 hónapos koruk előtt), de akinél van valami probléma, azoknál komoly gondokat tud később okozni.

Én olyan babát biztos nem tennék bele aki nem tud még állni. De logikusnak látszik, hogy inkább másszon a baba.

2013. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Gondolkodjunk ésszel.

Ha olyan babát nem teszel bele, aki még nem tud rendesen ülni, akkor fél éves kor előtt ugye nem nagyon tudod használni. De ha hamar felül, akkor sokszor hamar fog felállni is. Onnantól meg, hogy felállt, egy normális gyerek szerintem nem viseli el, ha bezárod egy kompba. Hiába közlekedik vele, nem éri el, amit szeretne (bebújni az asztal alá, megfogdosni a fogantyút, pakolni a szekrényről...).

Nálam a gyerekek előbb másztak, mint ültek! Jó 7 hónaposan kezdtek mászni, rá egy hétre ültek, majd 2 hét múlva felálltak. Magyarul kb. 3 hétre lett volna értelme használni?

2013. jún. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!