Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 14/15 hónapos babad?

Miket tud 14/15 hónapos babad?

Figyelt kérdés

Szerintem az én lányom kicsit le van maradva (nem mintha számítana)

Lépeget bútorok mellett, de nem megy egyedül. Szépen iszik pohárból egyedül, enni kézzel eszik,2/3 szot mond. Más nagyon nem jut eszembe. Kevés ez egy ekkora babának?

Nincs járókája, , járássegitöje, sose volt.mindig hagytam a saját ritmusában fejlődni.


2013. júl. 29. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell mennie egy ennyi idősnek.Másfél éves korára kell elvileg egyedül járnia.Lányom 8hósan állt fel,most lesz 10hós és csak lépeget kapaszkodva meg félkézzel kapaszkodik.Leülni is ritkán ül,de akkor is huppanva.Védőnő meglepődve kérdezte 8hósan felállt-e már meg mászik-e.Mondtam nem,erre rá 2napra megtette mindkettőt.Jól teszed ha nem sürgeted és nem is kell neki járássegítő meg járóka se.
2013. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos lesz. Kb. 3 hete jár egyedül, már nagyon megy neki. Mindent ért, amit mondunk neki, kb. 5-6 szavas a szókincse. Mintha most kezdene jobban a beszéddel foglalkozni, eddig a mozgás kötötte le. Szerintem nincs lemaradva a lányod.
2013. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs lemaradva. Fiam (13 hónapos) kb 100 év múlva tanul meg pohárból inni. Kézzel enni 2 percig hajlandó, de akkor is több megy a földre, és ha nem figyelnék rá akkor az összes kaját egyben betömné. Már 2 hónapja jár önállóan, de ez nagyon korai volt, és a lányod egyszer csak elengedi a bútort, és onnantól 2-3 hét múlva ő is sétálgat. Ha már kapaszkodva megy akkor nincs megállás. Ja hogyha elkezd menni, akkor azt a 2-3 szót lehet hogy nem mondja egy pár hónapig (sok baba ilyenkor elhallgat, sajnos a fiam is), de drukkolok hogy ne így legyen, olyan aranyosak amikor dumálnak :)

Az jó hogy nem erőlteted a járást, tényleg hamar megtanul majd járni, és szépen is fog menni, nem csetlik-botlik.

2013. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Nem mondom hogy nem aggódok de már allig várom hogu elinduljon :)
2013. júl. 30. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!