Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babád miket tud?...

15 hónapos babád miket tud? Hogy álltok a beszéddel meg a bilizéssel?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem "tud" semmi mást csak gagyarászik szótagokat. Nem beszél. Nem bilizik.
2013. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a "mit tud?" kérdéseket nem igazán tudom értelmezni, mert nem tudom, mi az, ami az ő korában már nem "tudás", hanem mindenki csinálja, és mi az, ami nagy szám. Szeret mesét hallgatni, és a megfelelő helyen lapoz, talán ez "tudás".

Beszéd: pár szót mond már, mama, baba, papa, cica, labda, hoppá, most így ezek ugrana be. Múltkor mintha tiltakozásképp mondta volna, hogy "nemnemnem", de lehet, hogy az véletlen volt. Egyébként lány, ők hamarabb kezdenek általában beszélni.

Bilizés: egy ennyi idősnek sehol nem kell még tartani a bilizéssel. Ő szeret üldögélni rajta, mert látja a nagy tesótól, de ritkán van bármi eredmény, szerintem nem is tudja, mi lenne a feladat. Néha ébredés után ráültetem, csak hogy szokja, de tudom, hogy ez még nem tudatos, ma pl. üldögélt rajta öt percet, aztán felállt, és nagyjából fél percen belül már folyt is a pisi a lábán. Boldog leszek, ha jövő ilyenkorra már szobatiszta lesz, de ha csak két év múlva, akkor sem lesz lekésve semmiről. A fiamnak 15 hónaposan még nem is volt bilije.

2013. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gabszem ***** válasza:
17 hós ,de 15 hósan kezdett járni magától, pár szót már mondott, utánozta az állatok hangját. Bilizéssel még nem próbálkoztam.
2013. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos a lányom, 10 hónapos kora óta jár egyedül.

Szavakat most kezdett mondogatni, mondja hogy: papi, mami, cica, vau, nem, pipi, inni, enni, baba... kb. ennyi. Mindent megért, mindent elmagyaráz, igaz leginkább még a saját nyelvén.

Bilizéssel sehogy sem állunk, egyszer pár hete ráültettem, de sírt. Nem is eröltetem még neki, hisz ez még korai. Védőnő azt mondta kb. 2 éves kor körül.

Egyébként egy örökmozgó, egésznap nem áll meg. :)

2013. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

12 hónaposan kezdett járni a lányom, azóta már körbeszaladja a világot, ha van lehetősége rá.

Beszéddel kapcsolatban pedig napról napra egyre több mindent mond. Amikor meghallja, hogy szól a becseng a kapucsengő, hogy megjött az apja, akkor rohan az ajtóhoz és kiabál, hogy papa :) Imádom :)

Ezen kívül, mama, dádá, pápá, és hát amiket máshogy mond kicsit, ezekből van a több: kuku (kutyus), kókó (kakaó)...más persze most nem jut eszembe. :)

De mindent megért, hozza a cipőjét, amikor megkérem rá, vagy mikor mondom, hogy megyünk sétálni.

De pl mondja hogy "kész", mikor felhúzom rá a cipőjét.

Ezekkel mindig mosolyt csal az arcunkra :)


Bilizéssel még nem állunk sehogy, mert 18 hónapos korig egyáltalán nem is javasolják, mert kudarcélményt okoz a gyereknek, ami még lassabbá teheti a dolgot. De inkább 2 évesen javasolják a próbálkozást, amikor már tényleg megérti mit kell tennie, és sikerélménye is van...

Úgyhogy még nem is vettünk bilit...

2013. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves második. A mit tud alatt azt értem, hogy mit csinál.A kettő szerintem ugyan az, de akkor írom így ha így jobban tetszik. Én meg ezt a mondatodat nem nagyon értem megmondom az őszintét:) " ami az ő korában már nem "tudás", hanem mindenki csinálja, és mi az, ami nagy szám " Ő korában nem tudás? Kicsit belezavarodtál ebbe a mondatba szerintem. Nem akarok nyelvtanozni, de amit csinál azt tudja nem? :D Akkor mit nem értesz ezekben a kérdésekben?

A kérdést azért tettem fel, mert nincs egy anyuka sem a környezetemben és kíváncsi vagyok más 15 hónapos gyerek hogyan fejlődik, hol tart. Ahogy nézem nem vagyunk lemaradva semmivel. Mér várom a válaszokat.:)

2013. júl. 15. 16:37
 7/11 A kérdező kommentje:
*még
2013. júl. 15. 16:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam is 15 hónapos!

Rengeteget beszél. A hanglejtéseket utánozza a mondókáknak. Szavakat amiket mond: anya, apa, arra, mama, gólya, táttá, hoppá , adjál, óra,kaka ,fa ,szél, stb. nem sorolom tovább. 13 hónapos kora óta csak bilibe kakál, kiabálja , hogy kaka és addig amíg nem viszem a bilit. Szol ha pisilni kell is de ezt is kakának hívja.

Viszont önálóan nem megy még csak a szobában. Sétálni is csak akkor hajlandó ha foghatja az egyik ujjam.

2013. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányom 16 hós!


14hósan kezdett járni, mondani szavakat 10 hós kora óta mond! Most kb. 30-40szót mond, 2 mondókát is tud, persze nem kristálytisztán ejtve... Ha valamit nagyon gyorsan akar mondani, 1 komoly gagyvarászás sorozatot kapunk :) nagyon akaratos, öntudatos, imádja a mesekönyveket, sétát sose unja meg, eszik kanállal, villával, iszik pohárból, fésülködik, odahoz tárgyat, ha mondom mit hozzon, a hűtő a kedven, ha kinyitom rögtön elkezd kutatni, imádja agyerek társaságot, állandóan szerepelni, középpontba akar lenni! ezek jutnak hirtelen az eszembe... A bilire még nem ültettem rá, nem is fogom, amíg nem látom, h kész lenne rá, én 2-2,5évesen tervezem, hogy nekikezdek!

11,5kg és 85cm

2013. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én lányom 15,5 hónapos a bilizéssel sehogy sem állunk!! Eddig szólt amikor kakilnia kellett,mondta,hogy ,,kaka" most meg egy pár napja nem mondja! Nem akarom neki erőltetni,lehet,hogy még nem érett meg rá!

Nagyon sok szót mond már: baba,mama,papa,anya,apa,vau,brumma,kecske (keke), a családtagok neveit már tudja és használja is,enni kér,inni kér szóval nagyon sok szót tud! :)

2013. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!