Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Roseola infantum (háromnapos...

Roseola infantum (háromnapos láz) mond valakinek valamit?

Figyelt kérdés
Babám 24 óra alatt 7szer kakilt, vegyesen vagy túl híg volt, vagy túl kemény, vagy arany középút. Másnap hőemelkedése volt, harmadnap felment 39 fokra. Doki ránézett, kakitesztet és vérvételt rendelt el, aminek az eredménye nega lett. Erre benyögte, hogy toseolája van, magától elmúlik, tartsuk 38 fok alatt a gyerek testhőjét és ennyi. Utána néztem, ezt egy herpeszvírus okozza, vírus, tehát vagy a vér-, vagy a kakitesztnek ki kellett volna mutatnia, nem? Segítsetek! Tiszta ideg vagyok!

#láz #Roseola
2013. júl. 30. 06:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, 8 hónapos lesz pár nap múlva
2013. júl. 30. 06:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon valószínű, hogy nem a 3 napos láz! Mi átestünk rajta. 3 napig nagyon magas láza volt a Lányomnak (ő nagyon lázas típus). Csak láza volt, semmi egyéb. Még az étvágya is yo volt. Aztán 3 nap után, mintha elvágták volna a lázat és bepöttyösödött. Nálunk a doki akkor tudta diagnosztizálni, hogy 3 napos láz. Sajnos ezt mindig csak utólag tudják megmondani. Viszont a vér és vizelet vizsgálat is kimutatta a gyulladás jelenlétét a szervezetében!
2013. júl. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 3 napos laz lenyege hogy a baba 3 napig lazas

38-39 fok kozott van a hoje.Majd ez magatol mulik

es 4. nap apro koutesek boritjak el a baba testet.

Ezek nem viszketnek,nincs veluk teendo magatol

elmulik.Hasmenest nem okoz!

Ez valami mas lehet.Nem fogzik?

Az en lanyom 5 hosan atesett ezen a betegsegen.

2013. júl. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lányom 6,5hósan esett át rajta(3napos lázon).3napig 40fokos láza volt,amit kúppal és hűtőfürdővel is csak 39-re lehetett levinni.Kaptunk antibiotikumot,amitől hasmenése volt szegénynek pár napig,pedig direkt Normaflore-t is kapott.Nekünk csak pisit kellett volna vinni,de nem tudtam begyűjteni mivel ugyebár pelusos.De egy hétig nem evett,szerintem fogyott is legalább fél kilót,mert abban a hónapban csak 100grammot hizott a szokásos 400-500helyett.Enni sem evett,a teát meg tápszert tömte bele amennyire tudtam.
2013. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Ma már csak hőemelkedése van, úgyhogy szerintem sem a roseola van terítéken. Majdnem hét hónaposan volt már lázas, pont három napig, jött, ment, még piros foltokat se hagyott. Baba jól evett, ivott, játszott szóval az inkább hasonlított a három apósom lázra, mint ez. Először én is fogzásra gyanakodtam, de aztán itt

mondtátok h az nem okoz 38,2 fokos lázat csak hőemelkedést. Szóval nemtommivan!

2013. júl. 30. 09:45
 6/10 anonim ***** válasza:
a fiam és a lányom is lázasodott a fogától, így akár az is lehet, a 38,2 még nem vészesen magas. A vírust meg akkor tudják kimutatni, ha konkrétan keresik, csak egy sima teszt nem mutatja ki.
2013. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is lázas volt a fogától. Levittem a dokihoz egy keddi napon, hogy 38,5volt a láza. Megvizsgálta, azt mondta, hogy nem piros a torka, sem a mandulája, tuti, hogy a fogától van. Péntekre rendelt vissza, hogy addigra ki kell hogy bújjon a foga. Addig lázas volt. Pénteken visszavittem, megint megvizsgálta, megnézte a fogát, és mondta, hogy áttörte az ínyét. Ahogy kibújt a foga, nem is volt utána lázas. Tehát az én fiam belázasodik ha jön a foga. Panadolt javasolt a doki, és lázcsillapító kúpot kapott felváltva.

3fiú anyuja

2013. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most látom, h három apósomat írtam három napos helyett. Idióta iPhone mindig kijavít.

Köszönöm a további válaszokat is, ment a zöld pont mindenkinek. :)

Pöttöm nagyon keveset eszik, 50-60 miliket tápszerből, rendes kajából picit többet, 100-140 miliket, meg örömmel majszolgat babakekszet, úgyhogy lehet, tényleg a fogával van a baj. Bár cumisüvegből megivott több, mint két dl higított facsart almalevet, de azt is csak 30-40 milinként. Most már láztalan, kaksi is rendben, csak étvágytalan. Most bekentem az ínyét dentinoxszal biztos ami biztos, meglátjuk, hogy lesz az alvás. Remélem, tényleg "csak" a foga, és nem siklunk el vmi súlyosabb fölött!!

2013. júl. 30. 18:13
 9/10 anonim ***** válasza:

szia,szerintem sem a három napos láz,a tünetei inkább a fogzásra hajaznak,főleg a sok kaka miatt,és remélem hogy csak ennyi.

nálunk a három napos láz csak hőemelkedésből állt nem is kakált sokat,majd mint amit elvágtak és piros pöttyös lett a hasa tájéka,majd elmúlt magától,ez ennyi.ne aggódj,rendeződik magától,esetleg a viburcol kúpot kipróbálhatod nálunk bevált!

2013. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Most tűkön ülök, h mikor bújik ki a fogacska de egyelőre úgy látom, h nem akar szétnézni a világban, jó neki ott az ínyben bedagadva. :)

2013. aug. 1. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!