Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erről mit gondoltok, illetve...

Erről mit gondoltok, illetve ha valakinek van tapasztalata a pocakfürdőkről?

Figyelt kérdés
[link]
2013. júl. 13. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy sok kisbaba azért sír fürdetés közben, mert a nagy térben elveszettnek érzi magát. Így, hogy minden oldalról körül van ölelve, ez a probléma megoldódik.

Szerintem jó ötlet, bár egy sima nagy vödör is megteszi, ha nincs kiálló része, úgy olcsóbb. Én eddig fürdetővödörként ismertem, a pocakfürdő név szerintem félreérthető, én rögtön arra gondoltam, kismamák pocakjáról lenne szó.

2013. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előszöris, szerintem baromi drága. Láttam már én is ilyen vödröket, ennél olcsóbban.

Ami még hátrány, hogy amíg nem szárad le a köldökcsonk, elvileg nem érheti víz. Itt meg ez kivitelezhetetlen. Szóval nem árt mellé egykiskád, vagy legalább egy biztonsági fürdető. Én nem venném meg.

2013. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek. Én is olvastam, elvileg lehet benne valami. De kíváncsi lennék, van-e valakinek gyakorlati tapasztalata, esetleg használta valaki egy adott gyereknél a hagyományos kádat és ezt is.
2013. júl. 13. 12:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg, a köldökcsonk! Akkor viszont óriási átverés, mert pont az újszülötteknek ajánlották. Én eddig sem vettem, a tesómék vannak érte megőrülve, én mondtam, hogy szerintem értelmetlen, de akkor már erős érveim is lesznek. Ha meg így is megveszik, akkor egészségükre.
2013. júl. 13. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Az oldalon lévő videó aranyos, de azért már nem újszülött baba van benne.

A baba lényegében ül a vödör alján. Ezt ugyebár jó pár hónapig nem tudják a babák maguktól produkálni, tilos is ültetni őket, árt a gerincnek.

Nem mutatta a videó, de nem értem, hogyan lehet megmosni a hajlatokat, hogyan mossa meg az anyuka a nemi szerveket, popsit, mert ezek a legfontosabb tisztítandó felületek.

Nekem valahogy a kiszedés módja is bizonytalannak tűnik.

A fiam az én kezemben üvöltött fürdésnél, de javasolták, fogja apa, fürdessem én. Azóta is imád fürdeni a lurkó. Másoknak a kiskádba tehető biztonsági fürdető, vagy szivacs válik be.

Ezt a vödröt soha nem venném meg, gyorsan áztatóvödörként végezné műsoros pelusokhoz. Ahhoz meg baromi drága.

2013. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Kilenc hónapon át babád biztonságban, kényelmesen és békésen érezte magát az anyaméhben. A szülés után azonban minden megváltozott. Hirtelen éles fényekkel, új látványokkal, hangokkal, hideggel, meleggel találkozik. Megismerkedik az éhséggel, a gravitációval és a folyamatos környezeti változásokkal.

A Pocakfürdőt orvosokkal, szülésznőkkel, csecsemőgondozókkal közösen fejlesztették ki annak érdekében, hogy megkönnyítsék az átmenetet az anyaméh biztonságából az új környezetbe, stressz-mentes, otthonos, ismerős környezetet teremtve a babának."

Ez itt a reklámból van. Szó szerint nem említi újszülöttként, de a szöveg egyértelműen erre utal. Ráadásul a folytatásban az van, hogy 1 éves korig ajánlott. A videót én nem is láttam. Olvastam egy cikket, abban láttam először.

2013. júl. 13. 18:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Igaz, máshol már láttam újszülöttet csap alatt, nagy vízben fürödni, de szerintem én nem merném ezt itthon megcsinálni. Meg igaza van az egyik válaszolónak az ültetéssel kapcsolatban is. Oké, hogy felhajtóerő, de akkoris...

2013. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!