Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszi anyós, hogy én...

Miért hiszi anyós, hogy én nevelem ellene a gyereket?

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom, anyósék messzebb laknak, így havi 1-2-szer találkozunk. Olyan mintha anyóst nem szeretné a lányom. Apóst sem látja gyakrabban, vele mégis teljesen jól kijön a kicsi. Anyós folyton megy utána, meg azt hiszi, hogy beleülteti az ölébe és akkor ott egész nap elüldögél. Az én lányom nem az a típus, ő egész nap jön-megy, mindig van valami tennivalója. Most hogy itt voltak, ugye mindent úgy csinált a lányom mint szokott, jött-ment a lakásban, anyós meg egyfolytában követte. Ha bement a kicsi játszani akkor szaladt utána, de olyankor a lányom meg rögtön kiment a szobából, de szerintem azért mert ő nem játszik vele, hanem ott áll fölötte és mondogatja neki hogy "nem szabad, ne csináld, ezt csináld azt csináld", meg mindig könyvet akar vele nézegetni egész nap. Átjött a húgom is hozzánk ( ő a keresztanyja a kicsinek) és vele meg szépen eljátszott a kicsi. Anyós tiszta féltékeny volt, szinte kizavarta a húgomat a szobából, hogy most ő is játszhasson a kislánnyal. Páromnak is panaszkodott, hogy nem is foglalkozik a kisunokája vele, hogy ő itt van. Erre a férjem kikapta a húgom kezéből a kicsit, és átadta az anyjának, de 2 perc múlva már sírt is hogy le akar menni. Telefonon ha beszélünk, mindig ki van hangosítva és beszél a kislányunkhoz, de mostmár anyós azon is besértődött, hogy ilyenkor nem mond semmit a kicsi neki. Szerinte én vagyok az aki ellene nevelem. Eszem ágában nincs ellene nevelni, sőt én is mindig mondogatom neki hogy menj a mamához, játsz vele is. Lehet ha nem akaszkodna ennyire a kislányra akkor jobban ellenne vele?
2013. júl. 31. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is azt hiszi, hogy ellene nevelem a gyereket születésétől fogva... igaz az enyém még csak 9 hónapos. Ő is pont így ráakaszkodik a gyerekre, azt hiszi, ha ő itt van, akkor a lányomnak csak vele kell foglalkoznia... Én is kíváncsi leszek a többiek véleményére.
2013. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, anyósom is olyan hogyha jönnek, akkor azt hiszi hogy a kicsi csak vele fog foglalkozni, és mindent másképp csinál mint ahogy azt ő szokta!
2013. júl. 31. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egy gyereket erőltetni, hogy márpedig most a mamával kell játszani. Úgyis azt csinál, amit ő akar. Természetes, hogy ahhoz megy inkább, akit jobban ismer, de azzal, hogy anyósod követi és erőlteti az együttlétet nem fog előrébb jutni.
2013. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy hiheti valaki, hogy egy 9 vagy 16 hónapos gyereket lehet valaki ellen nevelni...

Mert az 5 évest lehet, az oké.

2013. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!