Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van nekem egy anyósom. Immár...

Van nekem egy anyósom. Immár 2 éve vagyunk együtt a párommal. Most várjuk a gyereket -még pár hét és megszületik. Hogyan jöjjek ki vele?

Figyelt kérdés
Nos a szitu már az elejétől kezdődőtt hogy én a fiával elköltöztem 1 éve azóta nem birja a pofámat. Mert drága anyós évek óta otthon van mint munkanélküli és azt várta el hogy a fia tartsa el élete végéig, és ez még semmi hogy még iszik is... állandóan sajnáltatja magát és nem képes engem elfogadni. Ráadásul állandóan azt hiszi hogy ő jobban tud dolgokat, az én családomat fikázza -pedig nem is ismeri és nem akar velük szemtől szembe kerülni, hogy megismerje. Sőt még a kórházba se akar bejönni hozzám, és azt várja el hogy én hordjam hozzá a gyereket majd. Most azért álljunk meg,ő egész nap otthon hever a kanapéjában, az én anyámék állandóan jöttek -még ha kell éjfélkor is ha valami gondom van. De ő nem akar részt venni a nagymamaságban azt mondta: Inkább meghal minthogy nagymama legyen. Azt várta egy évig hogy legyen vége a párommal, hogy akkor haza költözzön és akkor a fia tartsa el ahogy eddig. Ennyire hogy lehet valaki önző? Nekem ha szülinapom,névnapom bármi van akkor fel se hiv, de én ha nem tudtam menni -mert volt rá példa- akkor küldtem üdvözletet ajándékot stb.... Hiába él a másik fiával az is ugyanúgy munkanélküli... hogy lehetne neki elmondani, hogy van saját magánéletünk, és ne állandóan be kelljen számolnom hogy mennyi pénz megy el minden hónapban. A babára egy fillért nem költött, és nem is ajánlotta fel... egyszerűen sok belőle és a kapcsolatom mindig miatta romlik el. A párom meg azt mondja: ge*** dolog anyám és közted választani... de én érzem hogy őt választotta... és ez nekem fáj.ti mit tennétek?

2013. jan. 16. 08:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

"A párom meg azt mondja: ge*** dolog anyám és közted választani... de én érzem hogy őt választotta..."

Szóval a párod választani akar??

Én ezen a mondaton akadtam fent...mert szerintem fura, hogy egyáltalán elgondolkodik azon, hogy válasszon. De amúgy meg nem a családját (gyerek+Te) választaná??

Fura, én nem biztos, hogy megbíznék benne.


24N

2013. jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Ne legyél már ennyire fölényeskedő. A szavaidból süt a gyűlölet.

Ne foglalkozz vele ha nem megy akkor nem megy, neked azzal mit árt?

"A babára egy fillért nem költött, és nem is ajánlotta fel"

Ezt sem nagyon értem amikor elvárás a jövendő unokára költeni. Tudtad, hogy ilyen mégis csodálkozol rajta. A gyerekek felnevelése meg azért csak a szülők dolga.

2013. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
ő azt hiszi hogy én választás elé kényszeritem... hiába mondja hogy mi vagyunk a fontosak , sajnos nem ezt mutatja. azzal van : hogy azért ő az anyám... tőlem a saját párom mindent sajnál... hozzá teszem....
2013. jan. 16. 09:04
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát szomorú a történet... ezek szerint bővíteni fogod az egyedülálló kisgyerekes anyukák számát. Nem értem a barátod...
2013. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképpen ne akard, hogy választania keljen a párodnak köztetek, mert az valóban nem szép dolog, de hogyha valami rosszul esik az anyósodtól, akkor mondd meg nyugodtan a párodnak, de ne követelőzően vagy hisztisen, mert abból te kerülsz ki rosszul. Nagyon nehéz helyzet, jobbat nem tudok tanácsolni... de sok sikert, és sok türelmet kívánok! és gratulálok a babához. (Lehet, hogyha meglátja majd az anyósod a kicsit egyből megenyhül...)
2013. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
anyós azt várja el hogy mindent az én szüleim vegyenek meg.
2013. jan. 16. 09:04
 7/22 A kérdező kommentje:
anyós sose fog megenyhülni. elmentem dolgozni és az volt a válasza: nah ott fogod megcsalni az én fiamat. állandóan a rosszakarat felőle is - ő kezdte és ezek a dolgok megülepedtek bennem.... páromnak hiába mondom : csak ül és kussol és nem érdekli a bánatom.
2013. jan. 16. 09:06
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

"anyós azt várja el hogy mindent az én szüleim vegyenek meg."


Nem is az ő dolga.

2013. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Nncs sok lehetoseg.vagy elfogadod igy a helyzetet vagy merlegelsz.nem veled elnek,nem hvogat nem akar toled semmit.hagyd beken te is.amig a parod elobb kolti rad/ratok a fizeteset es nem halsz ehen,a gyereknek megvan minden szukseges dolog...akkor meg?relative nincs anyosod.
2013. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Először is, akkor szülnék gyereket ha mindent meg tudnék neki adni, nem másokra számítva és "majd lesz valami" címszóval, akár egyedül nevelve is!

Arról nem is beszélve, hogy csak értelmes társ mellett, és nem 2 év után, ilyen helyzetbe bele...De ez már mind1.


Másrészt, ha ilyen az anyósom vagyis ilyen érzelmeim vannak iránta, akkor nem lennék akkora barom, hogy bármit is elvárjak tőle, vagy felhozzam hogy ő ezt se ő azt se, örülne a farkam ha volna, hogy nem akar beleszállni semmibe, így nem tudja felhánytorgatni.

A gyereket én biztos, hogy nem vinném, ha látni akarja akkor megmozdul, mondjuk ha igazak a mondatai(inkább meghal mint nagymama legyen) amit leírtál sanszos, hogy egyáltalán nem engedném , hogy a gyereket lássa.

Arról meg, hogy mire költünk 1 hónapban végképp nem számolnék be, helyette illedelmesen megmondanám, hogy nyugodjon meg, nálunk nem piára megy el.


A párodat ne állítsd választás elé, egyszerűen meg kell vele beszélni (nem vitázni, meg hisztizni), hogy oké, hogy az anyja, de van egy fontossági sorrend, ha már volt olyan szőke herceg, hogy gyereket csinált.

Ha ez nem megy, akkor kérni szépen tőle a gyermektartást és lelépni nyugodt környezetbe, mert ezt a legjobban az a szegény kis csöppség fogja megsínyleni, de rendesen!

Ezt csak ő tudja lerendezni, ha akarja, ha nem akkor buktad.

2013. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!