Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sógornőm - aki beteg -, az 1...

Sógornőm - aki beteg -, az 1 éves fiam fejére hosszú fekete hajú parókát rakott és a tudtom/engedélyem nélkül kitette a közösségi oldalra a fotókat. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

35 évesek vagyunk a párommal. Két gyermekünk van, 3 éves lány és 1 éves fiú. Az én lakásomban lakunk. Apósomékkal nem jövök ki, 2 évente egyszer ha kimegyek hozzájuk. De a gyerekeket ugye nem lehet eltiltani, ráadásul nagy kertes házban laknak egy kis faluban, jó levegő van, medence, hatalmas kert, állatok.... Szeretnek a gyerekek kint lenni. Általában egyszer egyik, máskor másik gyerek van kint 1-1 napra, olyankor a párom is kint van, természetesen.

Én autoimmun beteg vagyok, sajnos néha kórházba kell mennem 1-1 napra és az ország másik végébe járok immunológushoz. Így amikor mennem kell, biztonságban tudom a gyerekeket, mert megszokták hogy néha kint vannak a nagyszülőknél. Idáig nem is volt semmi baj, illetve apróbb dolgok de azok miatt szépen szóltam. Pl szóhasználat, stb.

De ma kiverte a biztosítékot valami. A közösségi oldalra benéztem, és teljesen véletlenül láttam hogy a sógornőm az én tudtom és beleegyezésem nélkül az 1 éves kisfiam fejére hosszú fekete göndör hajú parókát rakott, lefényképezte őt, és 4 képet ki is rakott az ő saját oldalára. ( Utólag sem szólt! ) A képeket többen látták, nyomták a tetszik gombot :(((( A kisfiam úgy néz ki mint egy gyerek prostituált :(((( Ez most történt pár perce.

A párom nincs itthon, dolgozik. Kimondhatatlanul dühös vagyok, legszívesebben odamennék és felpofoznám, de félek ha felhívom telefonon, úgy megbántom hogy soha nem fogok beszélni vele többet.

Annyi még az igazsághoz tartozik, hogy a sógornőm daganatos beteg, már megműtötték, de még táppénzen van. Tehát megvan a maga baja neki is. Ráadásul ő lesz a fiam keresztanyja, csak a keresztelővel addig várni akartunk amíg kicsit megerősödik a sógornőm.


Most mondjátok meg, túlreagálom a dolgot? És nevetnem kellene a képeken? Fogjam fel bohóckodásnak? Vagy fejezzem be örökre a kommunikációt a sógornőmmel? Még semmit nem léptem, mert úgy érzem, mindjárt felrobbanok :(


2013. aug. 1. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Jelentsd a képet és akkor törölni fogják.

Bár őszintén, én nem csinálnék belőle problémát.

2013. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd a képet.


Mellesleg beszéld meg vele, hogy az előzetes engedélyed nélkül nem rakhat fel fotókat a gyerekedről a netre.

2013. aug. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát én ebből nem csinálnék ekkora patáliát... De nálunk nem probléma, ha valaki kitesz képet a más gyerekéről.
2013. aug. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Jelenteni nem kell, mert ha szólok a sógornőmnek, biztos leveszi ő is.

Értem, akkor én túlreagálom. Lehet igazad van.

2013. aug. 1. 16:18
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy más gyerekéről tesz ki képet, hanem arról hogy a gyermekem fiú és az ő fejére rakott egy hosszú fekete parókát.

De ha tényleg mindenki szerint oké, akkor nem vitázok, hanem megkérem hogy vegye le. Esetleg megvárom este a férjemet és majd ő szól neki.

Köszönöm mindenki válaszát.

2013. aug. 1. 16:20
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén, én nem csinálnék ebből problémát. De ha zavar, akkor kérd meg a sógornődet, hogy vegye le a képet. Ez a legegyszerűbb. Egyébként meg az sógornőd ismerősei biztos, hogy nem azt gondolják, hogy a gyereked olyan, mint egy gyerekproti. Hanem azt hogy egy kis vidámságot csempészett egy betegséggel küzdő ember napjába.
2013. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Alapból poénra venném,de ha bármiféle kellemetlen érzésed van ezzel,és a kérdés alapján van,egyszerűen vetesd le!Nem kell veszekedni,nyilván nem is bántó szándékkal tette,mond meg hogy zavarnak a képek és kész! Attól mert beteg még nyugodtan lehetsz őszinte!Több szót ez nem is érdemel!Az nekem fura hogy engedélyt kell kérni egy családtagnak egy fotó miatt,de nyilván ezt csak a fotó milyenségére értetted
2013. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Hasonlót szerettem volna írni, mint az utolsó válaszoló, én is így gondolom.
2013. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Mármint a 6-os válaszra gondoltam.
2013. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, csak a fotó milyensége miatt értettem. Eddig is rakott fel képeket a gyerekeimről, abból sosem csináltam gondot :)

Egyértelműen mindannyian azt írjátok hogy túlreagálom. Köszönöm nektek, akkor jó. Kicsit elszállt az agyam :(

2013. aug. 1. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!