Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tétel: a sokat kézben lévő...

Tétel: a sokat kézben lévő babák mozgásfejlődése lassabb. Vélemények, tapasztalatok, érvek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy baba állandóan kézben van, akkor hol és hogyan tud mozogni? Természetes, hogy lassabban fejlödik a mozgása, ha nincs alkalma gyakorolni.
2013. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Napi 6-8 órát hordoztam a lányomat az első hónapokban.

9 hetesen fordult át először oldalról hátra/hasra is, 15 etesen hasról hátra, pár nappal később a másik irányba is.

6 hónapos és 1 hetes volt, amikor kutyázott, majd 3-4 nap múlva mászva elindult (természetesen előtte már kúszott, kb 4,5 hónapos korától). Felállni 8 hónaposan állt fel először, 1-2 héttel később kapaszkodva pár lépést, majd nem egészen 10 hónaposan teljesen egyedül sétált.


Jelen esetben nem vetette vissza a mozgásfejődését semmi, az sem, hogy szorosan hozzám préselve töltötte ébrenlétének jelentős részét. Sőt, meggyőződésem, hogy az, hogy izonyos mozgásformákkal a maguk valójában (járással, oldlazással, hátrálással) függőleges helyzetben találkozik egy baba hordozás vagy kézben levés miatt, csak segít az agyának felfogni, hogyan is működik az egész. Persze nem vagyok szakember, csak a józan paraszti eszem jutott erre.

2013. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát én a fiamat folyamatosan kézben hordtam..amikor sírt, álmos volt..stb.Nagyon kellettem neki...úgy 4 hónapig.. :-D

Aztán megtanult forogni, kutyázott.Kb 1 hónapja ül, mászik feláll, és már lépeget párat a bútorok mellett.8 hónapos lesz 4-én.Én ezt mindennek mondanám, csak nem lassú mozgásfejlődésnek..pedig tényleg ölbaba volt.

2013. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is sokat volt ölben,hasfájás és reflux gyanu miatt.4hónaposan kúszott,5,5hónaposan mászott,6,5 hónaposan felállt,7hónaposan ült és 9,5hónaposan indult el önállóan.

Nálunk nem akadályozta az ölben levés a mozgását.

2013. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem beszélve a természeti népekről, ahol rengeteget vndorolnak a gyerekeket magukra kötve :)
2013. aug. 1. 21:52
 6/12 anonim ***** válasza:

A hipotézis nem helytálló.

Az én hordozott fiam mindent hamar csinált, pedig sokszor órákat töltött rajtam. A hordozás mozgásfejlődésbeli hasznossága már régóta bizonyított.

Kézben pedig senki sem tudja tartani a gyereket huzamosabb ideig, így ez a kérdés nem is helytálló.

2013. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha egyes természeti népeknél nem jelent akadályt, akkor a mi társadalmunkban élő gyermekeket sem hátráltathatja. Ha minden igaz, vagy az N. Kollár szerkesztette Pszichológia pedagógusoknak c. kötetben, vagy a Cole és Cole által írt Fejlődéslélektan c. kötetben erről tárgyalnak is. Konkrét példát hoznak fel, hogy egyes népi törzseknél a gyermekeket, ha jól emlékszem, 9-10 hónapos korukig szorosan pólyában tartják, ez a hagyomány. Majd mikor kioldják a pólyát, a gyermek mozgása rohamosan fejlődni kezd, és néhány hét alatt teljesen behozza az elmaradását. Ebből kiindulva élek a feltételezéssel, hogy a hordozás sem okozhat elmaradást. Mindazonáltal a mozgásfejlődés, mint olyan, tág fogalom.

(Egyébként csak magamból kiindulva, botrányos a mozgáskoordinációm, ami rossz egyensúlyérzékben, a nem túl jó térérzékelésben nyilvánul meg többek között. Anyukám engem mégsem hordozott anno kenguruban. Hiszen mikor én kicsi voltam, kendő nem volt, csak kenguruban lehetett hordozni. Remélem, hogy a kislányunk ilyen téren nem fog rám hasonlítani. És még valami... Nem tervezem őt hordozni. Lesz két kis husis virgácsa, tud majd tipegni azon, addig meg marad a babakocsi.)

2013. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én csak tapasztalatot tudok írni...


Én annak idején (elmesélés alapján) kézbe voltam kapatva, egy éves elmúltam, mire elindultam. Az öcsém 4kg 60 dekával született, így nagyon hamar leállt mindenki a gyerek felkapkodásával...:D 9 hónaposan már segítség nélkül járt, méghozzá stabilan. Hozzáteszem, az öcsém testileg mindig is kicsit túlfejlett volt (ennek megfelelően a beszédet jól elhúzta 3 éves koráig...:)). Szerintem gyereke válogatja egyébként. A mi példánk igazolja az elméleted, de ha általánosságban vesszük, szerintem nincs sok összefüggés.

2013. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen van két ismerősöm is,az egyik a barátnőm,állandóan felkapkodta a lányát sokat volt kézben nagyon lassan fejlődött a mozgása 8 hónaposan csak kúszott,egyik ismerős 11 hónapos fia még csak kúszik semmi mást nem csinál az anyja hordozó kendőbe teszi.Én fiam nem volt állandóan kézben sosem kötöttem magamra sokat volt hason,ő 5 hónaposan kúszott,6 hónaposan mászott, felállt,ült 11 hónaposan önállóan járt.Kell a gyereknek,hogy gyakoroljon fejlessze az izmait kézben vagy kendőben mégis hogyan tudna mozogni?? Sehogy.
2013. aug. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kisfiam sokat volt kezben, mimdig folvettem. Hamar ult fol es maszott, 1 evesen eleg ugyesen jart mar egyedul.
2013. aug. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!