Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babával a Balatonra?...

1 éves babával a Balatonra? Fogja már élvezni? Saját tapasztalatok ennyi idős babával? Praktikus tanácsok (mit vigyek stb. )?

Figyelt kérdés
Lehet csak én vagyok parázós anyuka, persze első baba, de nehezen indulok el vele, pedig saját nyaralóba mennénk pár napra. De aggódok hogy lesz ott meg, nem a megszokott terep, hogy fog aludni, fürödni, mit csinál a strandon, akar-e majd fürdeni, nem fázik-e meg vagy lesz beteg a Balaton víztől stb. stb.Nem folytatom. Jó lenne elmenni, mert már tavaly se voltunk sehol nyaralni, de inkább az ő érdekeit nézném, az a fontos, hogy ő jól érezze magát. Eddig még csak itthon aludt a saját ágyában, meg a 2 mamához szoktuk vinni hétvégente, de ezek kb. 15 perces autóutak, azt se tudom hogy fogja bírni a 2 órás utat. Nyugtassatok meg, hogy el merjek indulni vele ott alvásra is. Miket vigyek neki? Köszi!
2013. júl. 3. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
kisfiam pénteken lesz 1 éves,nagyon nyugodt,kiegyensúlyozott baba,de mi a kezdetektől szoktattuk az utazáshoz.fél évesen síelni volt 1 hétre velünk,8 óra volt az autóút.mi augusztusban megyünk a Balcsihoz,szintén saját nyaraló,szeptemberben pedig Törökországba.egyáltalán nem parázom,fürdeni biztos hogy akar majd,sőt szerintem ki sem lehet majd szedni a vízből.viszünk azért egy babamedencét is,ami felfújható,teszünk bele vizet,hogy melegedjen,ha esetleg a Balaton hideg lenne.Decemberben Amerikába utazunk hármasban 18 órás lesz a repülőút,na attól egy kicsit tartok már én is,de ez van.de egy Balatoni úttól nem félek.Egyébként mi 5 órára lakunk a Balatontól.
2013. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint elég meleg van, nem fúj a szél, és a víz legalább 27 fokos (ez mostanság nem ritka), akkor nem fázik meg, persze ne sokáig legyetek a vízben és utána adj rá száraz ruhát, vagy legalább vedd le a vizeset.

Először csak a karodon vidd be és lógasd bele kezét-lábát, meglátod, hogy viszonyul a vízhez.

Nekem 2 unokaöcsém van. Az egyik felhúzta a lábait és nem akart belemenni, a másik majd' kiugrott az anyja kezéből, hogy pancsolhasson. Ha fél, akkor vigyétek ki. A víztől nem lesz beteg, úgy értem, a baktériumoktól.


Alvás időben utazzatok, akkor végig fogja aludni a két órát. Éjszaka is simán alhat máshol, szerezzetek egy utazó ágyat. Játékokat vigyetek.

Jó nyaralást.

2013. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiunk másfél éves. Én egyes egyedül azért nem mertem bevállalni a Balcsit, mert amilyen fantasztikus nyarunk van, simán lehet,hogy 20 fok lesz és eső, amikor megyünk. Akkor ülhetünk 5 napot a gyerekkel a nyaralóban, amitől lehet,hogy meg is bolondulnék! :) Túrázáshoz még kicsi, meg hát ha szakad az eső, akkor az is kilőve.

Direkt azért választottunk olyan helyet, ahol van fürdő, hogy ha netán rossz lesz az idő, akkor se kelljen a szállodában ülnünk!

2013. júl. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekünk tavaly volt ennyi idős,mint most a tiétek, és nagyon jól elvolt a Balcsin. Mi vittünk ilyesmi napsátort:

[link]

Szokott ilyen lenni nagy áruházakban is olcsóbban. Ez nagyon jó volt a strandon, jól eljátszott benne. A nyaralóba pedig tényleg vigyetek egy kis medencét, amiben ott is pancsolhat. A mi gyerekünk még annyira nem élvezte a Balatont, de ez tényleg gyerekfüggő.

Utazni pedig alvásidőben menjetek és akkor nem lesz nyűgös.

2013. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy van szoktatva. a mienk bírja az autózást, 1-2 órát simán, de 1 évesen pl horvátországba mentünk vele, ott sem volt gond. A balatonra simán levinném, mi még 1-1 napra is leugrunk pestről. Nem fázik meg, nem lesz baja, nem 2 hetes :)
2013. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden hozzászólást! Minden tanácsot szívesen vettem, remélem jó idő lesz és jól fogjuk magunkat érezni, főleg a kislányom! :)
2013. júl. 4. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!