Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit költötök a babára...

Ti mennyit költötök a babára havi szinten? Egy éves koráig. Miket vesztek a szükséges dolgokon kívűl?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Pelus,popsitörlő,tejpép,babakaja,zöldség,gyümölcs,hús,tápszer.

Pelus 5000/hó kb ,törlő 1500kb,tejpép 2000,babakaja 2000(de ez csak tartalékba van véve,szóval nem fogy belőle sok,így nem is veszek minden hónapba ennyiért),zöldség/gyümölcs/hús elég sok neki egy hónapba(szerintem 10ezer tuti elmegy rá),tápszere max 500ft.

Mindent kaptunk neki eddig ruhákat,de ha kellene nyilván vennénk.Lassan aktuális lesz a cipőcske,ez akár 15ezer is lehet.Ha nem kapunk télre ruhákat hugi után,akkor azt is venni kell.Egyébként ezek mind zsükségesen,azon kivül nem veszek neki semmit.Max pukit rágcsálni(mert ugye ez nasi,nem szükség),de eddig 2csomaggal kapott,abból is 4x evett 5-6db-ot.

2013. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szükséges dolgokon (pelenka stb) kívül: hinta, minicsuszda, gumiló, kis asztal székekkel, uj babakocsi(a régi nem volt annyira ke kényelmes), Tricigli amit én hátul tudok tolni, medence.ezek voltak drágábbak az apro dolgokat nem sorolom fel .14 hónapos a lányom. 3.ik gyerek.
2013. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kb. 15 ezer megy el a szükséges dolgokra. Ezen kívül játékot, könyveket veszünk (könyvek közül több gyereknevelésről szól, így még nem neki szól, de ezt is ide számolom), illetve néhány foglalkozásra elvisszük
2013. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Havi szinten egy 20-as elmegy. Ebben benne van az étel-ital, ruházkodás, pelenka, popsitörlő, popsikrém )


És akkor még pluszban a játék, az ilyen-olyan cumisüveg, a hozzá való cumi ( mire megtaláltam a megfelelőt hogy melyikből tud könnyen inni addig elköltöttem cumikra 3.500,-at)


Ahogy nő egy gyerek úgy kerül egyre többe.


7 hónapos

2013. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 25-35ezer elment az biztos,tápszer(10000),pelus(15000),popsitörlő(2000),ezek alap dolgok voltak,hozzátáplálás elkezdésénél ugye közelebb volt a 35höz.Ezen kívül esetleg ugye játék ruha,új cumi,új cumisüveg stb.
2013. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk egyébként pont a hozzátápláláskor lett kevesebb, a sima tápszerezés többe került
2013. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pelenka (Pampers 5000ft / csomag- 2 csomag kell kb egy hónapban)

Tápszer Milupa start optima HA (3500ft/ doboz -3 doboz kell havonta)

Babé fürdetők és kozmetikumok a teljes szett 20ezer ft de 3 havonta

Ruhák ... ezeket nem tudnám összeadni ha akarnám se. Mikor a babakelengyét vásároltam a Brendonban csak a ruhákért ott hagytam 50 000 ft-ot. (csak egy sima mintás bodi 2-3 eze ft )


Amikor hozzátáplálás volt akkor szépen lassan az egyik doboz tápszer már nem kellett havonta. Helyette üveges Hipp bébiételeket kapott. Ennek darabja 200-400 ft között van. Amikor napközben 3x ezt evett akkor megevett napi 3 üveggel legalább.


Mindig úgy számoltam, hogy kb 50-60 ezer Ft havonta amiből megvehetem mindazt amire a lánykámnak szüksége van. A hozzátáplálás vége felé gyakra átléptem ezt az összeghatárt. Viszont ebbe az is beletartozik, hogy a korának megfelelő fejlesztő interaktív játékokat is igyekeztem mind beszerezn neki. (pl kisebb korában graco 3d hinta 80ezer ft volt, egy játszóhát szintén annyi, dönthető üléses tricikli 6 hónapos kortól 50ezer ft, de egy kis játszóasztalka is 20ezer ft...-persze ezek mind a jobb minőségű márkás játékok, nem szükségletek)


Sok mindennel lehet spórolni. Nekem a pelenka minősége, az étele és a fürdetőszerei voltak a legfontosabbak amin biztos egy fillért sem spóroltam volna soha.

Szerintem a határ a csillagos ég is lehet amennyit az ember a gyerekére rá tudna költeni. :D

Mi nem vagyunk milliomosok, de ettől függetlenül nagyon is jól élünk. Még is tudom, hogy ha fejben nem húztam volna havi szinten egy összeghatárt, akkor szinte óriási vagyonokat el tudtam volna költeni.


Jó, ha van valamilyen korlát amihez megpróbálod tartani magad, mert nagyon sok felesleges dolgot fogsz majd akaratlanul is megvenni, mert nagyon ügyesen eladják a babás termékeket és szinte meggyőznek arról, hogy nélküle nem is baba a baba... Ráadásul, ha azt nézed, hogy mennyibe kerülnek pl a játékok, akkkor eléggé elgondolkodtató, hogy miért kerül egy hinta többe mint egy mo-i minimálbér... Azt hiszem eléggé elszaladt a ló a babás termékek áraival.

Nem sajnáltam soha semmit sem a gyerekemtől. SŐT! De ha nem lennék elfogult a saját gyerekemmel kapcsolatban, akkor józan ésszel megítélve azt hiszem rengeteg olyan termék van ami nem éri meg az árát.

2013. aug. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
az tuti, hogy mindez nagyon személy- és pénztárcafüggő. Én például soha nem adnék ki több ezreket semmilyen ruháért akkor sem, ha megtehetném.
2013. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én sem.
2013. aug. 3. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!