Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K É R L E K S E G Í T S E T E...

K É R L E K S E G Í T S E T E K. A babám délben evett utoljára?

Figyelt kérdés
11 hónapós kisfiam reggel belázasodott, nagy nehezen estére lement a láza. Szegénykém nagyon nyűgős volt, délben megevett egy üveg bébi ételt, gyümölcsöset. Fürdés előtt, 6 óra körül pár falat zsemlét, és vacsorázni nem akart. Sajnos inni sem ivott többet a szokottnál. Kikészülök idegileg, nagyon aggódom hogy mi van ilyenkor... Éjszaka több mint valószínű hogy felébred, akkor próbálok majd neki adni tápszert. Mi van ha az sem kell neki? Holnap elvigyem ügyeletre? Ugye nem lesz baja hogy nem evett?
2013. aug. 2. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik nem olyan nagy baj, mindenképpen igyon sokat, ha lázas és ráadásul meleg is van. Ha nem iszik, mindenképpen kórház, a kiszáradás veszélye miatt.
2013. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
jaj nagyon sajnálom el birom képzelni milyen szörnyü érzés lehet de probálj meg higgadt maradni,baja nem hinném ogy lenne emiatt de ha nem javul a helyzet azonnal ügyelet.Probáldd legalább itatni hogy ki ne sáradjon szegénykém,remélem hamar jobban lesz
2013. aug. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Add neki a tápszert a bébiétel helyett is, ha nem akar enni. Ha tápszert sem akar, akkor csak igyon valamit, teát, amit szeret. De azt bőven. Nem lesz baja, attól, hogy nem evett.

Orvosotok nem látta még? Szerintem hívd fel telefonon, mielőtt az ügyeletre mentek. A fiamnak ez volt egy hete, mandulagyulladást kapott, azért nem tudott enni. Antibiotikumot írtak neki. Nyugodj meg! Itasd, lázat csillapítsd!

2013. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most így össze számolva kb fél litert ivott meg. Délelőtt 2x 200 ml tápszert ivott, délben pedig a gyümölcs. Próbálok higgadt maradni de nem sok segítségem van, első baba és még nem történt ilyen...
2013. aug. 2. 21:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem látta még orvos, ma már nem rendelt senki. Láza volt már, azt tudtam csíllapítani, de hogy nem evett volna... Holnap szombat van, csak ügyeletre tudom vinni ha rosszabbodik a helyzet. Egyébkènt jön a foga, nem tudom hogy amiatt van-e mert az előző fogai úgy jöttek, hogy észre sem vettük...
2013. aug. 2. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezek együtt szerintem. Valami fertőzés, meg a foga, lehet, hogy a torka is fáj...csak a fog nem csinál lázat, inkább hőemelkedést.

Nyugi, eleget ivott. De szerintem inkább hívd ki holnap az ügyeletet, mert lehet, hogy sokat kell várni. Nálunk kijönnek.

2013. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Azt hiszem az lesz.. most felkelt, csak üvölt, adtam neki Panadolt. De kaja és inni való nem kell neki.
2013. aug. 2. 22:20
 8/12 anonim ***** válasza:

semmi baj, ha betegen nem eszik, 2 adag tápszer egy napra bőven elég ha megvan, ne parázz ezen. az viszont gond, hogy nem ivott, tápszer nélkül kéne meglennie az 1l-nek.

próbáld itatni, álmában is nyugodtan dugd a szájába a cumisüveget, kis teát vagy vízzel hígitott gyümölcslevet, valamit, amit szívesen megiszik

2013. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, innia kell.
2013. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon igyekszünk, mindennel próbálkozunk, sima víz, tea, higított gyümölcslé (abból ivott ma a legtöbbet), házilag facsart gyümölcs.. Cumiból, pohárból, kanalazva.. Ha álmában bedugom neki a cumit, nem fog félre nyelni?


Félek hogy már nem a foga itt a gond. Most mértem a hőjét, hőemelkedése van. Jobb a nappalihoz képest, akkor 38,2 volt. De ha holnapra nem javulna, vagy éjszaka sem akar inni (remélem azért a Panadol meghozza a hatását), akkor ügyelet.

2013. aug. 2. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!