Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos Babám nagyon...

10 hónapos Babám nagyon gyorsan fejlődik. Jelenleg 10770g,77,5 cm. Sokat eszik, napi 5x, és nem keveset. Van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem,mert pl éjszaka sokat nyöszörög,felsír,gondolom ez a fejlődési ugrás egy újabb szakasza.Megeszik szinte bármit,kb. 1,5-2 üvegnyi bébiételnek való mennyiséget egy evésre+ folyadék.Van így még valaki rajtunk kívül?Mik a tapasztalatok?
2009. okt. 25. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk a családba volt,ő is nagyon sokat evett,szép súlyba is van,de a védőnő mondta,hogy ne adjon neki sokat mert nagyon kitágul a gyomra.fogja vissza a rendes mennyiségre a kaja mennyiségét,ha éhes,mindig húzza picit az időt,vagy sokszor etesse kevéssel,mert aztán baj lehet belőle.ő megfogadta,és tényleg visszaállt a normális mennyiségre.nem biztos,hogy azzal teszünk jót,ha addig etessük a gyereket amíg csak ő bírja.2 üveg kajával még én is nagyon jol laknék,az én véleményem az hohy kicsit csökkentsd a mennyiségét,nem jó ha túlsúlyos bébi lesz.
2009. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem kövér a Babám,láttam én már túlsúlyos Babákat sajnos.Most már mindent csinál,izgő-mozgó,és biztos le fogja majd járni amikor majd elindul.Viszont ha meg éhes,nem mondhatom Neki,hogy nem adok többet,mert kövér leszel.Általában főzelékeket kap,nasi egyáltalán nincs,max. 1 túró rudi heti 3x!Annyi kell sztem.
2009. okt. 25. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok,én csak egy szakember véleményét tolmácsoltam,ami a családba előfordult.ők megoldották,és visszaállt a normális kerékvágásba.a saját véleményem még mindig az,hogy sok a mennyiség,éheztetni biztos nem lehet,de kérdezz rá a dokidnál.Az én manóm,2 hétig nem akart enni,csak folyadékot,tehát tápszert,de abból 250 ml megevett,kaptam a dokitól rendesen.
2009. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj,az én kisfiam is szereti a hasát.10 hónaposan volt 11 kiló,és 76 centi.11 hónaposan ugyan ennyi.Rengeteget megy,igazi kis örökmozgó.Addig van egy helybe,amíg alszik.De én ilyennek szeretem.nem volt még 11 hónapos,amikor önállóan elindult.Pedig 4 kilóval,és 52 centivel született.

Ne aggódj,szerintem minden rendben a babáddal.

Üdv:1 éves kisfiú és 23 hetes pocaklakó anyukája

2009. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Húú, ez nagyon kényes kérdés, mert az őszinte választ - tapasztalatom szerint - nem viselik az anyukák! És jellemzően nem is látják a gyereküket kövérnek. Az 5. osztályos 80 kilós gyermek sem kövér csak sűrű...Persze!

Lehet, hogy a Tiéd nem duci, nem tudom, de érdemes figyelni! A duci babákból lesz a túlsúlyos gyerek, abból pedig a kövér felnőtt. A statisztikák szerint rémes és egyre rémesebb állapotok vannak. A gyerekek több mint fele túlsúlyos. És itt is lehet sokszor olvasni, hogy sok anyuka akkor boldog, ha az 5 hónapos babája 1 éves paraméterekkel rendelkezik. Hát ők tudják! Ha Benned felmerült a kérdés, akkor érdemes figyelni! Remélem nem bántottalak meg, mert nagyon nem állt szándékomban! Mert valóban lehet, hogy semmi gond a Babáddal. Ő így tökéletes.

2009. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne aggódj, le fogja mozogni. Az én bébim is hasonló paraméterekkel rendelkezett ennyi idősen. Most 1 éves, talán ha 30 dekát hízott azóta. Ő is nagyon szeret enni, bár a fogzások csökkentik a mennyiséget. Én azért úgy szoktam, hogy nem etetem addig, amíg ő kéri. Egyszer-kétszer kipróbáltam, de gyümiből 350 grammot is simán megevett így. Én kirakok tálkába egy kb. 200-250 grammos adagot, azt etetem vele. Ha elfogyott, már nem adok neki többet, mert valóban nagyon kitágulhat a pocija. De mivel alig bír az evésidő alatt is megülni, nem követelőzik, hanem már megy is vissza játszani. Szerintem próbáld meg apránként kicsit csökkenteni az adagot.
2009. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást,és megnyugodtam.Vigyázok az étrenddel persze,nincs nasi,semmi extra.Tényleg nem kövér,nagyon is jól néz ki,mert bizony én meg olyat hallottam,hogy fél éves Baba 11 kg,de 1 évesen is annyi volt.Akkor nincs miért aggódnom ezekszerint.Köszi mégegyszer!
2009. okt. 25. 15:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hós és 9760 gramm és 73 cm. Én is aggódom érte és odafigyelek rá. de ha mamáék van tele tömik a gyereket mindig hiába veszekszem!
2009. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!