Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babám 3 napja...

13 hónapos babám 3 napja lázas, más tünet nincs, mi lehet? Van most valami vírus vagy fogzás miatt?

Figyelt kérdés
Péntek óta van 38 körüli, feletti láza, Nurofen szirupot adtam neki, nap 2-szer volt rá szükség. Szombaton elvittük az ügyeletre megvizsgálták, de rendben találtak mindent, meghallgatták, pocakját megnézték, a torka volt kicsit piros, de nem adtak rá semmit. Kedve étvágya jó, de ha hétfőn is még lázas lesz vigyem el a gyerekorvoshoz? Nem tudom mi lehet, vírus vagy jön-e a foga? Ügyeletes doki azt mondta fogzás nem indokolja a lázat. Amúgy eddig 2 alsó foga van még csak kinn. Tapasztalt anyukák, véleményetek? Köszi!
2013. aug. 4. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom másfél éves. másfél hete volt "3napos láza".

3 napig lázas volt, 38 felett, alig használt a lázcsillapító. Más baja nem volt, jó kedvű volt. 4. nap kijöttek a pöttyök a lábán, hátán, hasán. de ekkor már nem volt lázas. Másnap semmi baja nem volt.

2013. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább vírus lehet, de ha még holnap is láza lesz, vissza kell vinni a dokihoz.
2013. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 3 napos láz is vírus, csak nem nagyon tudják mi okozza, ezért ez a neve, és valóban (mi is átestünk rajta) 3 napig extra magas láza volt a lányomnak (majdnem 40 fok), a negyedik nap semmi, viszont jöttek a pöttyök. Nem sok, de egyértelmű volt, hogy ezen a betegségen esett át. Nem viszketett, nem kell vele semmit csinálni, magától elmúlik
2013. aug. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont mintha a 10,5 hós lányomat írnád le,péntek óta láz,ma már csak hő emelkedés,voltunk ma dokinál állítólag picit piros a torka,de annyit mondott hogy már túl vagyunk rajta mivel már csak hőemelkedése van.Most várom a pöttyöket,de azt is mondta a doki hogy lehet nem lesz pöttyös.Neked nem iszik rengeteget?A lányom a tripláját issza meg,mint amit szokott.Jobbulást!!
2013. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Most vagyunk a 4. napnál éjjel nem volt láza, tegnap dél óta nem kapott Nurofent, mert csak hőemelkedése volt, pöttyök nincsenek, délelőtt rendelt a doki nem vittem el, de az előbb már megint felment neki 38 fölé, így ha felmegy délután holnap elviszem mégis dokihoz.

Kedves 4-es! Nektek adott valami gyógyszert az orvos? Mit mondott, vírus vagy mi okozza? Nem lehet a fogzástól lázas? Én még arra gondolok...

2013. aug. 5. 13:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Nekem annyit iszik mint szokott kb. Nektek is jobbulást!
2013. aug. 5. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
8 hós a fiam. Csütörtöktől vasárnap reggelig volt lázas. Ma reggelre jöttek ki rajta pöttyök, azt hittem valami kajától, de akkor ezek szerint nem?
2013. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!4-es vagyok,nem adott semmi gyógyszert mivel mondta,hogy már túl vagyunk rajta mivel már csak hőemelkedése volt!Már nincs tegnap óta láza,pötty még nem jött ki rajta,de még valahogy a szemén látom hogy nem az igazi.Szerintem a fogától nem lehet 39 fokos láza,főleg úgy hogy pár nap után fokozatosan csökken a láz!Utolsó szerintem nektek is a 3 napos lázatok volt,főleg ha pöttyös is,azt nem kell kenni semmivel pár nap és elmúlik!
2013. aug. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A 4. nap nekünk is kijöttek a kiütések, elvittük dokihoz azért, ő is egyből a 3 napos lázat mondta, akkor már nem is volt láza, azt mondta nincs teendő a pöttyök pár nap alatt elmúlnak.
2013. aug. 7. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!