Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam a normál...

Hogy szoktassam a normál ágyba? Mikortól érdemes?

Figyelt kérdés

15hós elmúlt a kisfiam,nagyon kis értelmes gyerek.Pár napja szétszedtük a rácsos ágyat.3napig egész szépen aludt,semmi gond nem volt vele-oda van tolva az én ágyam és hajnaltól én ott alszok vele.de tegnap este-tudom a foga miatt is főleg,de egyszerűen nem tudtam kijönni tőle,már a végén én is elaludtam,mert egyfolytában felkelt.És ez ugye már nem olyan mint a kiságyban,hogy ráhagyom ha már 100adjára kel fel és otthagyom sírni,mert itt lemászik már.

Ti hogyan csináltátok??tetszik neki,hogy nincsen korlátozva,meg is érti,hogy itt kell aludni,csak éppen nem akar egyedül elaludni.Ki kell várni amíg elalszik és akkor tudok kilógni tőle,mert különben kimászik-eddig nem volt ilyen.Hogy kell csinálni,hogy gyorsan megértse..vagy szereljük vissza a rácsokat?Mit tegyek?

Rácsok nélkül nyugodtabban aludt-csak tegnap volt borzalmas,de ebben kikészülök ha ezt fogja csinálni...


2009. okt. 26. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A válaszommal a fejemet veszik most az ősanyák,de én akkor is azt mondom elrontottad a gyereked nyugodt alvását,és ezzel a családotokét is.Nekem 3 gyerekem van,ebből kettő rossz alvó.De az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában alszik mindhárom,és egyedül alszanak el nem altatva.Megvannak az esti rituálék,vacsi,fürdés,mese,szeretgetés,zene..stb...de mindenki a saját ágyában alszik el.És Ők is fogzottak,voltak nyűgösek...stb....mint minden kisgyerek.A kiságyat 2 éves koruk után szedtük szét,de mindnél úgy,hogy kb:2-3 hónapig a kiságy és az új ágya is bent volt a szobájukba,és abban aludtak amiben akartak.Ők ragaszkodtak a kiságyhoz sokáig,mert azt szokták meg,abban érezték magukat biztonságban.Sokáig úgy volt,hogy délután az új ágyban aludtak,éjjel a kiságyban.Sőt,még volt közte fokozat,ki lehet az ágyukból venni 2 rácsot,ezt kivettük amikor már megértették,hogy nem jöhetnek ki amikor alvás idő van.Aztán egyszer csak átszoktak teljesen az ágyukba.Mindhárom átalussza az éjszakát 2-3 hónapos koruk óta,nem teáznak nem esznek éjjel.Amelyik nehezen alszik el,Ő is a szobában az ágyában van az esti lefektetés után csendben amíg el nem alszik.
2009. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom hogy korai volt szétszedni az ágyát,és én is a 2 éves kort hallottam amikorra ezt ajánlják.Még pici ehhez szerintem a fiad,bár érti hogy abban az ágyban kell aludni, de minek ha ki is tud onnan jönni tehát, mégsem érti.
2009. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
hát ennek semmi köze az ősanyasághoz, elárulhatom. az én kislányom rossz alvó, de a büdös életben nem aludt el a kiságyban, 3. napos korában sem. Ha beraktam, egyből üvöltött, hiába zene, puszi simi, dudorászás. semmi sem segített. aztán később mégannyira se. egyszerűen tudomásul kell venni, hogy van ilyen baba, meg van olyan. És ezt nem én mondom ám, hanem szakemberek (lásd, pl vekerdy t, vagy ranschburg j.)
2009. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó hozzászólónak a leírtakat,már megnyugodtam.És nem értem az első miért ítéli el a másikat rögtön.

Hidd el én lennék a legboldogabb anya,ha a gyerekem 3hós korától végig aludta volna az éjszakát.De nekünk az elején elég nagy gondjaim voltak a légzésfigyelő sokszor riasztott-mert legyengült a baba és mire észre vettük már a tejem is majdnem elapadt-a kicsi meg nem sírt,hogy éhes.Gy költögetni kellett 3óránkét-éjjel is!

Majd 2.5hónapos volt mikor az utolsó csippanása volt a légzésfigyelőnek,de mikor megszületett volt olyan,hogy 4szer is riasztott-nem hiszem,hogy te otthagytad volna ezek után a babádat egyedül.ráadásul császáros voltam és nem is tudtam állandóan kipattanni az ágyból olyan könnyen ,így hajnalban már tökre ki voltam és muszáj volt magam mellé tenni.Nappal meg nem akart aludni semmit.Mikor nagyobb lett egyre rosszabb lett és hidd el nekünk is berögződött rituálénk van.Fürcsi vagy ,kis mese,fogmosás,simi dúdolok neki és ágyikó..minden este és már magától megy mindenhova ha kérem.de nem is ez a gond,hanem amikor felkel először vagy sokadjára.Mikor kiságyban aludt kb 15-20szor kelt fel az éjjel-és ez komoly óránként többször-gondolhatod milyen nehéz fáradtan nyugodtan és kiegyensúlyozottan nevelni egy gyereket-bár akinek nincsen ilyen gondja,honnan is tudhatná.a századik ágyátrakás és változtatás után ,most átköltöztettük egy másik szobába,ahol már szétszedett ágyban alszik.kb 5éjszaka óta.ebből egy volt eddig rossz a tegnapi-lehet a foga miatt nem tudom,de a többi éjszakán át csak 2-3szor kelt fel és ez szetm nagy szó.ami miatt nem merem ott hagyni az az,hogy bár le tud mászni az ágyról meg fel is simán ha akar,de volt már,hogy úgy szedtem le,hogy félig az én ágyamon volt félig az övén,de kb 8cm különbség van az ágyak közt és háttal aludt,tehát a gerincének ez nem tesz jót ha így alszik..és számtalan kikanyarodott pózban-szval nem tudom ott merjem e hagyni..vagy mit tegyek.az már látszik rajta és örülök is neki,hogy igényli a saját ágyát,amit eddig nem lehetett elmondani amíg rácsos ágy volt.Szval szetm nem kellene rögtön elítélni a másikat,hogy ki mennyire rontotta el,mert sztem neked is volt olyan dolog amit máshogy kellett volna csinálni a 3gyerekkel-de majd az élet bebizonyítja.Én annak örülök,hogy sosem volt egy sírós babám,és most is állandóan mosolyog és mindenki megbámulja mert sugároz róla,hogy kiegyensúlyozott baba,csak ez az alvás lenne egyszerűbb.Minden esetre a kérdés azért szólt,hogy ki,hogy an csinálja-ki mit javasol és várom mások véleményét is.

Köszi mindenkinek.:D

2009. okt. 26. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem tudom,hogy olvasni vagy értelmezni nem tudtok-e???

Én nem ítélek el senkit,leírtam a véleményem ami változatlan!Mindenki úgy rontja el a gyerekét ahogy akarja,de akkor nem kell sírni ríni,hogy nyugtalan,nem alszik éjszaka...stb...Persze,hogy nyugtalan és nyűgös az a gyerek akinek nincsenek megfelelően kialakítva az alvási szokásai,sosem tudja normálisan kipihenni magát.

Egy szóval nem írtam,hogy én hagytam volna sírni a gyerekeimet,mert nem hagytam,és nem is hagynám!!!

Azt,ha riasztott a légzésfigyelő,és oka volt,de azután nem használtátok hanem egy ágyban aludtál a gyerekkel kifejezetten felelőtlenségnek tartom.Ha gond lett volna éjjel észre sem veszed,csak mikor felébredsz,hogy nem él a gyereked.Erre nem gondoltál?A 3 szülésemből kettő császárom volt nekem is,tudom milyen azután....

A középső és a nagy gyerekem iszonyat hasfájós babák voltak,Őket nagyon könnyű lett volna rossz szokásokra szoktatni emiatt.Egyébként nem hiszem,hogy több babával találkoztál mint én,gyerekotthonban dolgozok(jelenleg nem,még gyesen vagyok),és hidd el egyetlen baba sem alszik velünk a nővérszobában éjszaka,pedig pár száz már felnőtt nálunk,és volt köztük mindenféle,tehát azt is tudom,hogy nem egyformák a gyerekek.Viszont amit legjobban tudok az az,hogy a szülők alakítják ki a jó és rossz szokásokat egyaránt,ami vagy jó vagy nem ami nem annak szegény gyerek látja a kárát.

Te viszont nem jó tanácsért jöttél ide,hanem,hogy alá támasszák a hozzád hasonló nyavalygó kismamák a butaságodat.Aki mást mer írni mint amit olvasni szeretnél az nem tetszik.Hát ez van,aki kérdést tesz fel annak ezzel számolnia kell,hogy nem mindig tetszik neki minden vélemény.De minek is kérdezel?Hiszen tökéletes vagy nem??!!!

2009. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát ne haragudj,de pont a te szavaidból sugárzik,hogy te tökéletesnek mondod magadat.én cseppet sem mondtam ezt magamról.tudom,hogy sok mindet máshogy kellene csinálnom,de azt is tudom,hogy az én gyerekem milyen és ha igényli a közelséget,miért vonjam meg.Bár tény rideg tartva is felnőnek az emberek-akkor lesznek olyanok mint te.Hogy csak a tudatosság és az ésszerűség,nehogy egy kicsit is közelebb kerüljenek az emberek lelkileg.

És képzeld de gondoltam,megvolt az oka a légzésfigyelő beriasztásnak is,amit konzultáltunk is orvossal.sokszor egy ölelés többet ér,mint egy gép felülvizsgálata-de nbár az ilyen tökéletes anyáknak mint te is ezt hiába mondják.Láttam a kházban,hogy a babák darab darabra vannak kezelve,te miért kezelnéd másként másét-ez a munkád,ezt tanultad.Én is egészségügyben dolgozom-tam,és tudom mi milyen nem kell bemutatni.azt meg,hogy itt 20mondatban nem lehet leírni,hogy az elmúlt 15hónapban mi volt és vissza vezetni,hiányos téves adatokat halmoz feléd is.amiből te rögtön levonod azt,hogy én mennyire elrontottam és nyavajgok a többi anyával szemben,de ennek ellenére letökéletesezel.. mmondván ezt gondolom magamról-tehát megmondod mit gondolok.Ez tényleg tökéletes.szó mi szó ki dönti el mi a tökéletes nevelés?

nekem többet ér éjjel a babaámhoz bújni mint bármi más a világon,de tudom ez nem lehet mindig így,de amíg lehet kihasználom.Csak hát a kérdés nem erőlszólt.Na de asszem átment már kötekedésbe és szeretem az ilyen válaszolókat akik magukat az atya Úr Istennek hiszik és mindenben tökéleteskednek.És ők nevelik csak igazán tökéletesen a gyerekeiket.Gratulálok!Tudod minden ember máshogy éli meg az élete.ami az egyiknek jó a másiknak nem,de azért nem kell bántani mást:neked más az elképzelésed a nevelésről.te egy gyermekotthonhoz viszonyíts ahol több száz gyerek is lehet-jó,hogy nem bújsz melléjük..na de a sajátja mindenkinek a sajátja.És azt hiszem ehhez nincs több mondani valóm,zárjuk le,mert meddő vita.

2009. okt. 27. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!