Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig érdemes szoptatni?...

Meddig érdemes szoptatni? Mikor és hogyan szoktassam le a babát a ciciről?

Figyelt kérdés
Fiam egy éves, fehér bőrű. A doki azt mondta, amíg csak lehet szoptassam. DE meddig? Hogy csináljam majd a leszoktatást? A cumit és a cumis üveget nem használjuk. Vizen kívül semmi mást nem iszik. Ekcémája is van, a védőnő szerint még várjak a tehéntejjel.
2009. aug. 11. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyrmek börének nincsen köze ahhoz,hogy medíg szoptatod.Te tudod,hogy mennyit szopik még és hányszor.

A lányom 14 hónaposan hagyta abba.Ö már csak alva´s elött,és éjjel szopizott.Már az éjjeli ébredéseket nem bírtam,meg nem is szopott,csak cicizett,és vissza aludt.Ìgy elözször éjjel hagytuk el.Pár nap kinlódás volt,de az 5.napon már nem is kereste.Utána pedig nem kapott alvás elött sem.Aból nem is volt semmi gond.

2009. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ekcéma miatt mondták, gondolom, hogy elkerüljétek az egyéb allergiás reakciókat, nem? 1 évesen viszont már egyéb ételeket nagyon is ennie kéne, de ezt nem irod, hogy amúgy hogy álltok a hozzátáplálással. Szóval ha egyébként kap más ételt is, és birod, akkor egyszerűen szoptasd mondjuk napi 1x 2x, amig birod, és van tejed. Bevallom, én nem tenném a végtelenségig, hanem megkérdezném azokat, akik a szoptatást javasolták, hogy ok, hogy várjak, de meddig. Esetleg kaphat-e hipoallergén pépeket például, mert abban nincs benne az allergén, ami a gondokat okozza. Illetve lehet, hogy nem a gyerekorvossal, hanem egy gyerek bőrgyógyásszal vagy dietetikussal érdemesebb lenne beszélned, hogy megtudd, mennyire súlyos most akkor ez a bőr érzékenység dolog a kisfiadnál. Lehet, amúgy is előjött volna, lehet annyi minden másra is érzékeny, nem pont a tehén tejre. Ez nekem igy kicsit túl általánosan hangzik.
2009. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sztem azért mondta a doki, hogy szoptasd amig tudod, mert a nagyon fehér bőrű gyerekek könnyebben kapják el a fertőzéseket, náthát, ilyesmit, és az anyatej erősiti az immunrendszert. az én kislányom is ilyen fehér bőrű, 20 hónapos, még szopizik. Amig neked nem zavaró a szoptatás, szerintem addig szoptass. Mi nemsoká bölcsibe megyünk, holnap iratkozunk be, lassan majd le kell állnunk a szopival...Ja, és vizet iszik ő is, semmi mást nem fogad el. Ha nem szoptatod, változni fog, ne aggódj!
2009. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Azért van köze a bőr színének a szoptatáshoz, mert a fehér bőrű gyerekek hajlamosak minden fertőzést elkapni és ezért mondta a doki. Már mindent eszik a fiam, 6 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást. Én 2 éves koráig gondoltam a szoptatást.
2009. aug. 12. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!