Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nektek is szükségetek...

Anyukák! Nektek is szükségetek van 1 kis kikapcsolodásra? Vagy csak én vagyok nagy igényü? Bövebben lent. Kicsit hosszu

Figyelt kérdés

Tegnap a párom segitett 1 kicsit a kaja körül(felvágta a hust) közben eszembe jutott h valami kéne a boltbol.Kérdi lemész?Mondom le.Csak h én a baba nélkül akartam (3 hos) erre azt mondta h vigyem magammal.Na akkor 1 picit elpattant bennem valami.

1: egyedül gyorsabb lett volna mert a babakocsit nem kellett volna elöcincálnom

2:Nem hiszem el h 10 percet nem tudott volna együtt tölteni a gyerekkel

3: 10 perc friss levegö nekem nem jár a gyerek nélkül?

Amugy is ha itthon van akkor is nekem kell lenni a babával és nagyon rossz h nincs 10 percem magamra.Imádom a lányom de nekem 10 perc nem jár?


2009. okt. 26. 09:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem h azért nem akart a gyerekkel lenni mert nem ér rá felvenni.Hát nem lehet félre rakni a kaját 1 kicsit h a manoval legyen?
2009. okt. 26. 09:59
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Hát ezt még kikapcsolódásnak sem nevezném.Ez egy kis séta max.Szerintem ez a minimum,ami mindenkinek jár.Nem hogy jár,KÖTELEZŐ!A friss levegőre szükség van.Én nem vittem volna magammal.Vagy legyen vele,vagy menjen ő boltba.Picit szerintem állj a sarkadra!
2009. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


ABSZOLÚT igazad van, és ne hagyd magadat ebben a kérdésben!!! Nálam ugyanez van, hogy már néha szétunom a fejem a 4 fal között, csak annyi a különbség, hogyha a férjem itthon van "természetesnek" veszi, hogy ő vigyáz a babára, míg leszaladok pl. boltba. Nekünk is jár a 10 perc, amikor kicsit elfeledkezhetünk magunkról , ne tegyél le erről!!:)

2009. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Hát én nem mondom,hogy nem jár kikapcsolódás egy anyukának is gyerek nélkül,de nekem már évek óta nincs ilyen.

A harmadikkal vagyok gyesen,teljesen magam látom el a háztartást,ezt értsd úgy,hogy helyettem még sosem vágta fel a férjem a húst,és én vásárolok be legtöbbször úgy,hogy a 2 kicsit viszem magammal.Az otthon minden teendőjével magamra vagyok utalva teljesen.és a 3 gyerek is az én feladatom.A férjemnek semmire nincs ideje a munkája mellett,még játszani is keveset tud a gyerekekkel.

De ez van,mi vállaltuk,és imádom Őket.Nemsokára megnőnek,akkor meg majd hiányozni fog,hogy nem kell állandóan dencölgetnem Őket.Én imádom ezt a feladatot,bár sokan semmibe nézik ezt a 24 órás munkát.

2009. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
szia.ez érdekes,a páromnak eszébe se jutott volna hogy a babával menjek,ő mindig szorgalmazza hogy menjek majd ő vigyáz rá,de ez természetes is,kicsit el kéne dumcsiznod a pároddal.
2009. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Én a helyedben azt csináltam volna, hogy vagy maradjon a picivel, vagy menjen ő a boltba. Mert ha most így csináltad következő alkalommal is a picivel kell menned. Jár a 10 perc, csak sajna ez a férfiaknak maguktól nem jut eszükbe. Legalábbis ez nálunk is így van, vagy mondom vagy mondom :)
2009. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Miota a kislány megszületett 3x voltam a baba nélkül 1x mikor kiszedték a varrataimat(császáros anyuka vagyok) meg 2x 5percre mig boltba voltam anyukámnak.El volt törve a lába és én mentem neki boltba 2x 5 perc volt addig ö figyelt a lányra.
2009. okt. 26. 10:12
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez tényleg örök vita forrása!!!! Ne feledjük lányok sajna a nők általában maguknak szülik a gyerekeket.....
2009. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Most utálni fognak sokan, de a fentiek szerint Én a világ egyik legnagyobb mázlistája vagyok. Nem is értem, hogy hogy lehet úgy élni, ahogy sokan írjátok. Nálunk a világ legtermészetesebb dolga, hogy Apa mindenben segít. Pl. az első naptól csak Ő fürdeti a kislányunkat, Én ki vagyok zárva a fürdőből azzal az indokkal, hogy mivel a szoptatás csak az enyém, ezért Ő is akar magának valamit, amit csak Ő csinál a bébinkkel. Rengetegszer Ő veszi fel, mikor felébred, pelenkázza, átöltözteti, megeteti (már 9 hónapos a kisasszony, eszik már mindenfélét), játszik vele, sétálni viszi magával, ha dolga van, és mennie kell valahova. Én simán el tudok menni kozmetikushoz, szórakozni stb., mert Apa simán ellátja ugyanúgy, ahogy Én. Pedig Ő is dolgozik sokat, és most már Én is (vissza kellett mennem sajna, úgyhogy dadussal van a manónk otthon), de tök jól megosztjuk a dolgokat. Teljesen természetesen alakult így. Most úgy kéne éreznem, hogy kivételes a helyzetünk, vagy ez a normális? Szerintem ez, igen.
2009. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk odáig fajult a helyzet, hogy majdnem válás lett belőle. A férjem is azon az állásponton volt, hogy neki a munkán kívül semmi más dolga. Itt nem csak a gyerekfelügyeletre gondolok, hanem arra, hogy a villanykörtét is nekem kellett cserélni, Mert ő annyit dolgozik. Tény, hogy 12 órázik, de van hogy 5-6 napot itthon van. Nem igaz, hogy akkor egy kicsit nem lehet segíteni. Nagyon elegem lett, hogy minden rám hárul, ő meg csak a száját húzta ha 12 helyett 12:30ra volt ebéd.

Aztán a sarkamra álltam. Hosszú hosszú veszekedések után erőt vettem magamnak, hogy vagy változtat, vagy végeztem vele, mert bőven elég nekem 1 "gyerek". Persze jöttek megint az ígéretek (amiket már ezerszer hallottam) de hajthatatlan voltam. Volt 2 hét ami nagyon nehéz volt, de megérte, mert újra felhőtlen a házasságunk és tényleg megosztunk mindent, nem csak a jót, de a feladatokat is. Igenis jár a kikapcsolódás neked is hiszen ő is ott volt amikor az a gyerkőc megfogant és ő is felelős érte, sőt mint családfenttartó érted is. Ne hagyd magad.

2009. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!