Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel, aki még délben...

Kisgyerekkel, aki még délben alszik, mikor mentek hosszabb kikapcsolódásra? Folyt lent.

Figyelt kérdés
Pl strandra,piknikezni mikor mentek,délelőtt v délután? Nálunk az a baj,hogy 2 éves a kisfiam sokszor már 11-kor elalszik,de van,hogy csak 2-kor. Olyankor felkel 4-kor,eszik,elkészülünk és már késő van nagyobb túrára menni. Ha meg délelőtt megyünk,hogy fog aludni? És nem káros délben a strandon lenni? Szerintetek? Ti hogy oldjátok meg?
2011. jún. 18. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
délután. fixen alszik 12-14-ig, utána bárhová el tudunk menni, de mivel 8-kor kell, 9 mire elindulunk, délelőtt nincs idő hosszabb kirándulásokra, max. játszótérre megyünk.
2011. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kell=kel
2011. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
már azt vettem észre nála,hogy nem gond neki ha időnként eltolódik az alvás vagy csak egy órát alszik.piknikezni,kirándulni nem minden nap megy az ember,ha reggel elindulunk jól elfáradunk,a kocsiba hazafelé alszik egy nagyot,ilyenkor valaki marad még a kocsiba még fel nem ébred.ha ez nem napi szinten van semmi baja nem lesz belőle.nálunk legalábbis nem.
2011. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is 2 évesen már bőven lehetne fixebb az alvásideje. Lányaim mindig ugyanakkor fekszenek, ezért ez kiszámítható. Nekik is jó, hogy tudják, mikor mi következik, nekem is jó.

Ha egész napra mész, menj reggel, és altasd babakocsiban, vagy strandon pléden.

Ha rövidebb időre mész, attól függ, mikor kel reggel. Lányaim koránkelők, így mi ha megyünk, délelőtt megyünk, délre itthon vagyunk, ebéd, alvás. De ha későn kelnek, jobb szerintem alvás után-akkor estig több idő van. De gyereke és helyzete válogatja.

strandon lehettek, de árnyékban, fejfedővel és naptejjel.

2011. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát igen, 2éves gyerekenek már pontosabb napirend kellenne.na jó, nem ez volt a kérdés.

az én fiam ebéd után alszik fél13-13között alszik el, és onnan kezdve 1.5-2órát alszik.mi rögtön ebéd után szoktunk indulni (ilyenkor kicsit elöbb ebédelünk, hogy mondjuk 12kor induljunk)és akkor a kocsiban alszik.alszik amennyit utazunk, de azért úgy tervezzük az úticélt,hogy min.1 óra legyen az út,akkor annyit alszik.ez tényleg nem mindennapos,szóval néha lehet csúsztatni.

2011. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
inkább délután. de pl. a múltkor voltunk lillafüreden pisztrángozni ebéd gyanánt, előtte kicsit az erdőben bóklásztunk, kb 10kor indultunk, és 14:30-kor aludt el az autóban a hazaúton, pedig 7kor kelt, ilyenkor rendesen már fél1 -1 kor alszik. de jól tűrte. neki elég kiszámítható, mikor alszik el, reggel nagyjából ugyanakkor ébred, és kb. 5,5-6 órát bír ki alvásig úgy hogy ne legyen halál nyűg. este érdekes de tovább bírja ébren, ezért is jobb a délutáni időpont nálunk. 2,5 éves amúgy.
2011. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha délelőtt megyünk, akkor időben el kell indulni. HA kosival vagyunk, akkor elaludhat hazafelé, szerintem sem dől össze a világ, ha kivételesen mondjuk csak egy órát alszik, legfeljebb este hamarabb lefektetem. Ha délután megyünk, akkor a déli alvást igyekszem előbbre hozni és legkésőbb háromkor elindulni. Akkor az este fél nyolcas fürdésig még elég sok időnk van. Strandra én nem vihetem az enyémet egészségügyi okok miatt, de szerintem nyugodtan aludhat kis pólóban, árnyékban, bekenve, felnőtt felügyelet mellett, de igyon sokat.
2011. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!