Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti milyen gyorsan...

Anyukák! Ti milyen gyorsan elkészíthető ételeket csináltok babáitok mellett?

Figyelt kérdés
Eléggé aktív a babám és van, hogy csak max. fél órára marad el szórakoztatás nélkül. Már kifogyóban a repertoárom. :)

2013. aug. 7. 18:47
 1/7 Kerria ***** válasza:
90%

Tésztafélék:

-krumplis

-túrós

-kolbászos-tejszínes


Leves:

-tojás

-paradicsom

-vegyes zöldség apróra gyalultan


Főzelékek:

-szinte mind gyorsan megvan


Egyéb:

-rántott husi (ez mindig van a fagyasztómban előpanírozva)

-rántott sajt (fagyasztóban mindig van előpanírozva)

- rántott zöldségek

-rakott dolgok (krumpli, spárga, zöldbab, karfiol, kel...)

- paprikás krumpli


Főzelékeknél, rakott dolgoknál soha nem foglalkoztam azzal ha szétfőtt a zöldség, az íze attól még jó maradt. Viszont kaptam egy wok edényt, azóta áldom aki kitalálta, nem ég oda, csak szépen megpárolódik a zöldség, és így tökéletes az étel állaga is :)


Ha pici a babád ( 1 éves korig) nálunk hordozóban simán elvolt, és nézte amit csinálgatok, közben beszéltem neki, énekeltem...

1 éves kor után pedig szerencsére elindult, és aktívitása miatt végre az alvásideje megnőtt, már 1-1,5 órát aludt, és így már a hosszabb menetidejű ételek is bevállalhatóak.


Bocs a terjedelem miatt, remélem segítettem.

2013. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl.:krumplis/túrós/diós tészta,bolognai,főzelékek,levest nem mindig csinálok,most ebben a melegben inkább csak hétvégente egy gyümölcslevest,vasárnap húslevest. A párom nincs itthon hétközben,magamnak nem nagyon főzök,ilyen "baba"étkeket eszek,pl főtt krumpli virslivel :D

Az első válaszoló hiánytalanul leírta :)

2013. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindentbele tészta!:)


-paradicsom

-paprika

-sonka

-tejföl

-penne tészta (de igazából mindegy)


Feldarabolod a sonkát, megpirítod, utána beledarabolod a paradicsomot és a paprikát. Egy lecsós mártás lesz belőle, utána bele a tejfölt (én szoktam bele mustárt rakni:)), ha összerottyan, kész. Megfőzöd a tésztát, és kész a szósz is, a tészta is.:)


Mi nagyon szeretjük, de sajnos a szerelmemnél ez a fajta kaja (Micsoda?! Ennyi benne a hús? Ez után még ki kell ennem a fél hűtőt, hogy jóllakjak!) a desszert kategóriába tartozik...:D De heti egyszer belefér, ha esetleg nincs más ötleted. :)

2013. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a nyári időszakban rendelem, nem fűtöm a konyhát. Így az időm is megmarad és a férjem sem hagyja a hűtőben. Azt hittem plusz kiadás lesz, de teljesen megéri így, mert csak a fiamnak főzök és péksütit veszünk, maradék, kidobott kaja így nincs.
2013. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tészták:

- sőenótos (apróra vágott hagymán pirítasz némi húst pl. kockázott bacont, de bármi jó. ha kész a hús, bele fagyasztott spenót, összekever, a végén főzőtejszin). Spagatti tésztával szoktuk, lehet sajtot reszelni a tetejére.

- carbonara

- bolgnai

- gombás

- zöldséges. (készen kapható zöldségkeveréket párolok, szintén pirítok le vmi húst, pl cs.mellett) majd a tésztával és reszelt sajtal összekeverem)


Pörkölt: csirke, sertés, gomba, cukkinipöri, mind hamar kész. A húsosnál is csak a főzési idő a több, nem az előkészítés. Köret tészta, krumpli, vagy rizs.


Tokányok: Hagymán húst pirítasz, zöldbab teszel az edénybe ha kész tejszínnel és/vagy tejföllel felöntöd, Isteni!!

De borsos tokány is ugyanilyen egyszerű és gyors.


Főzelékek: Mind gyors, de van egy extra gyors tippem. Sárgaborsót és a lencsét szoktam így csinálni, de anyósom így készíti a zöldbabot és krumpli főzit is. Fogod a zacsis s.borsót beáztatom este. Reggel leszúröm, aprítok a borsó mellé fehérrépát, répát, esetleg apírott paprikát hozzá. (van aprító gépem, tehát a zöldségek aprítása roppant rövid idő). Ízlés szerint sózód, borsózod stb.. Az egészet összefőzöm, és amikor puha minden, akkor néhányszor belenyomom a botmixert a főzelékbe. Így berántani sem kell, hanem rögtön ehető. De nagyon hamar megvan a finom főzelék, a borsó főzelék, zöldbab, a krumpli hosszabb idő a pucolás miatt.

Feltétnek, ha nincs idő, egy szép darab cs. mellet kockázok, pirítok le, mindenki kap hozzá egy kicsit. De lehet bundás kifli, virsli, kolbászpöri is a feltét.


Valaki írta a rakott és a rántott cuccokat is. Nekem azok már nem a fél órás kategóriába tartoznak még akkor sem, ha előre vannak panírozva, DE. Vésztartaléknak a Sparban és a REALban lehet kapni panírozott csirkemellet. Ennél a kettőnél talán-tán tényleg hús van a csomagban és elég finom. ÉN nem símán olajban kirántom, hanem gyorsan belepakolom a tepsibe, letakarom alufóliával és úgy sütöm meg. A zacskon rajta van, hogy hány perc, hány fok. Ehhez talán a rizs, rizibizi dukál. Ugyanilyen eljárásaal csinálom a halrudat is. Kevésbé hízlaló, kevésbé büdös, és gyorsabb is.


A fagyasztóban amúgy van előkészítve karfiol, vagy cukkini, ezekből lehet rakottat csinálni, de mondom, sztem az hosszabb idő.

Levesek.


Húslevest, mindig bő lével csinálom, és a maradék levet lefagyasztom fél literes palackokba.

Amikor pl. zöldséglevest, vagy gombalevest csinálok, akkor megpárolom a zöldségeket, felöntöm vizzel és egy kiolvaszott húslevessel, és percek alatt kész is a leves.


Sokszor csinálok krémlevesekt: karalábé, zeller, brokkoli, spárga stb. Ezek mind nagyon hamar megvannak. Többször csináltam már olyat, hogy dupla adag, szintén fagyasztóba, és van, hogy másra nincs időm csak melegíteni. Levesbetétnek levesgyöngyöt használok.

Paradicsomleves, köményleves, gyümölcsleves is hamar elkészül.


Mindig van a fagyasztóban szilvásgombóc, fagy. rétes, egy krémleveshez hirtelen ki lehet sütni egy ilyet.


Reggelire vacsira, gyorsan megvan - ha unod a hagyományos reggeliket a padlizsánkrém, tojáskrém, vagy kőrözött.


továbbá a lecsó, cigánylecsó (csirkepörihez teszel paprikát paradocsomot és egybe főződ) is finom és gyors kaja.


Amúgy meg kétnapra főzők, így csak kétnaponta megy el az időm.


sertéspörköltet, ha főzők, egyszerre 2-3 kgból csinálok, jut a fagyasztóba. Amikor felolvasztod ehetitek símán, vagy csinálhatsz belőle gulyást, babgulyást.


Amit lehet fagyasztok: gulyásleves, töltött paprika, a nem habarással készült főzelékek, előre elkészített hámozott zöldségek, így ha gyorsan kell valami, mindig vna miehez nyúlni.


Fontos, hogy jó eszközeid legyenek, mert lényegesen gyorsítják a főzési folyamatot: éles kés, normális hámozó, nekem olyan turmixom van, hogy lehet vele, aprítani, szeletelni, reszelni,turmixolni minden nap használom a masinát.


Alvás idő alatt csinátam idáig, de sajnos most a két gyerekem nem egy időben alszik, így aztán igazán kevés időm van a konyhában bármit is csinálni. De ha nálad "csak" egy gyerek van, miért nem alvás időben főzől?

2013. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

- lecsó

- gombapörkölt tésztával

- dinsztelt máj hagymás krumplival

- sült hurka, sült kolbász tepsis krumplival

- sajtos-tejfölös szelet krumplipürével vagy vegyes salátával valami öntettel ( a húst picit kiklopfolod, sózod, borsozod, a reszelt sajtot összekevered tejföllel, rákened a húsokra, be a sütőbe és kész )

- sonkás-tejszínes tészta ( a kifőtt tésztára ráhalmozod az apró kockákra vágott sonkát, ráöntöd a tejszínt, ha kell utánsózod vagy még finomabb, ha ételízesítőt szórsz rá só helyett, ezt az egészet jól összekevered, tepsibe rakod, tetejére reszelt sajt, rápirítod a sajtot a sütőben és kész )

- fasírt krumplipürével

- tojásos nokedli salátával

- sült csirkecomb rizibizivel

2013. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazán sok ötletet adtatok! :D

Az alvásidő hiánya miatt kérdeztem, mivel mióta ilyen dög meleg van, nappal nem alszunk, a 2x 30 perc áll rendelkezésemre csupán. Játékokkal még nem marad el 10-15 percnél tovább.

2013. aug. 8. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!