Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan anyukáról, aki azt mondja csak az adókedvezmény miatt vállaltak harmadik babát?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek nemrég született meg a harmadik babája, és simán bevallotta hogy csak azért kellett nekik ez a kislány hogy jogosultak legyenek az adókedvezményre!
2013. aug. 8. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Inkább nem irom le a véleményem rólla mert ugyis moderálnák.....
2013. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedvezmények miatt soha nem szülnék, de hogy más mit csinál, egyáltalán nem érdekel.
2013. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
De fel tudja nevelni becsületesen?
2013. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Az, hogy csak ezt mondja. Nekem is van 3 gyerekem, és adókedvezményt csak addig kapok, amíg egyik sem nagykorú. És én nem csupán eddig, hanem életem végéig támogatni szándékozom őket. A nagycsalád nem anyagilag kifizetődő, hanem morálisan és szeretetben.
2013. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Semmi.Ő dolga.Kedvezményes étkezés,ingyen tankönyv,emelt családi,hatalmas adókedvezmény,gyet...hát igen.Ennyi előnye van a három gyereknek
2013. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 gabszem ***** válasza:
67%
sokan vannak így, de gondolom azért nem csak az adókedvezmény miatt vállal be valaki egy harmadik babát.
2013. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom azt mondta, hogy ha nem lenne az adókedvezmény, akkor biztosan nem született volna meg a kislány.
2013. aug. 8. 13:50
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Én elég kevésnek találom ezt az infót.

Nem lehet, hogy csak az anyukának elege van a "minek kellett harmadik gyerek, ugye becsúszott" kérdésekből. Ha már pattognak rajta, akkor legyen min...

Az adókedvezmény annak jó, akinek magas a bruttó bére...Minimálbérnél hiába a három gyerek, nem ettől lesznek gazdagok.

Nyilván, az anyuka is tisztában van vele, hogy az adókedvezmény addig van, amíg állambácsi másként nem dönt. Valljuk be, még az adókedvezmény, csp sem sok, ha normális körülmények között akar valaki gyereket nevelni. (Itt nem toronyóra lánccal a lényeg, vegyük csak a 3 gyerek beiskolázását...)

Tény, 3 gyerekre jár ingyenes tankönyv, olcsóbb étkeztetés, utazási kedvezmény, de attól még 3 gyereket kell ruházni, etetni, óvodába, iskolába járatni...

Szerintem az anyuka csak viccelt.

2013. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 málna_ ***** válasza:
76%
Én olyat ismerek, akik azért váltak el, hogy több támogatást kapjanak. De ugyanúgy együtt élnek, csak papíron Anyuka egyedül neveli a gyerekeket.
2013. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
én ezen nem akadok ki. "olcsóbb" 3 gyerek, mint 2! és gondolom szeretni fogják, ugyanúgy bánnak vele, mint az előző kettővel, nem a spajzban fog aludni. ha valaki nem akar több gyereket, akkor nem veszi rá az adókedvezmény sem. tehát gondolom ez csak egy plusz pozitívum, de alapjáraton szerették volna! ne légy ilyen kritikus! biztos neki is lesz kenyere, ágya, nem különböztetik meg a többitől. de azért ha Adókedvezmény lesz a keresztneve, az gyanús. ;)
2013. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!