Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik baba a több kedvezmén...

Harmadik baba a több kedvezmény miatt?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősöm vállalja a harmadik babát a kettő után, mert kimondva vagy kimondatlanul is több a kedvezmény három gyerek után, mint a kettőnél és mondani szokták, kettő mellé elfér egy harmadik. Ti is ez tapasztaljátok? Esetleg nálatok is szerepet játszott, hogy a második mellé harmadik gyerkőcöt vállaltatok a kedvezőbb helyzet miatt?

2012. jún. 13. 10:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez butaság. Több kell egy gyerekre mint amennyi kedvezményt adnak rá.
2012. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem vállalnék!

Azért vállalok annyi gyereket, amennyit, mert biztonsággal el tudom tartani. Tehát annyira nem vagyok rászorulva a kedvezményre.

Nem mondom,hogy nem jó a kedvezmény, de annyit nem ér,hogy pusztán ezért vállaljak még egy gyereket!

Ismerősi körben van 3-4 gyerekes, de mind olyan anyagi helyzetben vannak,hogy simán megtehették, nem a kedvezmény miatt!

2012. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk még csak egy van, és 2-őt szeretnénk. Mikor mondtuk ezt a családnak, sógornőm rámnézett, és elképedve mondta, hogy anyagilag ne éri meg a 2 gyerek, mert semmi támogatást nem kapunk az államtól utánuk, de vállaljunk még egyet, és akkor ingyenes lesz az étkeztetés, tankönyv, stb... Szóval mi is ezen vacillálunk, de ezt meg olyan furának érzem, hogy csak azért legyen 3. is, hogy kapjunk támogatást... Meg mi van ha addigra eltörlik ezt az egészet? Nem tudom, lehet maradunk csak a jelenlegi felállásnál, és nem vállalunk kistesót. Ti hogyan vélekedtek erről?
2012. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 oooopti ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem befolyásolna. Főleg, hogy nem lehet tudni, hogy ami most van kedvezmény, az lesz-e 1-2 év múlva. Tehát elsősorban a saját lábunkon kell megállnunk, mindenféle állami támogatás figyelembevétele nélkül. Én így gondolkodom.
2012. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hogy több a kedvezmény, de a kiadások még többek - étkezés, ruha, cipő, ajándékok szülinapra, nyaralás, ne adj isten betegség.. Én azért nem vállalnék még egy gyereket, mert több a kedvezmény.
2012. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Mivel fogy az ország lakossága valószínű továbbra is támogatni fogják a nagycsaládosokat.

Régen is támogatták(nem nagyon régen de kb.15 éve).

Nekem két gyerekem van teljes étkezési díjat fizetek utánuk akinek 3 gyereke van feleannyit fizet.

A két gyerekeseknek csak a családi adókedvezmény van, más semmi támogatás.

Ha anyagilag megtehetitek vállaljatok 3. babát.

2012. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 klopusz ***** válasza:
94%

Szia!


Nekem azért van három csemetém, mert így akartam! Azóta kerek a világ, amióta ennyien vannak :-)

Lánykoromban négyet akartam, de későn kezdtem hozzá :-)


Egyébként nem sok "anyagi haszon" van három gyerekből. A ruhák például két gyerek esetén is öröklődnek. Igaz, féláron van az iskolában a kaja, de nekem háromból csak egy eszik ott, az is kényszerből, mert 4-ig napköziben van (mondjuk ilyen "minőségű" kajáért két forint is sok).

Jó, a családi pótlék jelentősen több, mint két gyerek esetében, a tankönyveket is 12 ezerrel kevesebbért kapjuk gyerekenként. De mi más "haszon" van? A MÁV-nál például csak akkor jár nagycsaládos kezdvezmény, ha mindhárom gyerekem ott van, ha csak egy, akkor nem vehetem igénybe. Nem olcsóbb a kaja, a fűtés, viszont többet mosol és főzöl.

2012. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Soha nem szülnék adókedvezményért. Egy fiam van és nem is tervezek többet.

Egyébként ezeket akármikor vissza is vonhatják szerintem...és akkor mit kezdesz 3 gyerekkel? A mai világban semmi sem biztos.

Egy gyereket is nagyon meg kell gondolni nemhogy hármat.

2012. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nekünk is 2 gyerekünk van. Mindig is kettőt szerettünk volna, de kettőnél semmilyen kedvezmény sincs viszont háromnál "minden". Tankönyv ingyenes, étkezés féláron, adókedvezmény még egy fizetésnyi összeg és a családi pótlék is magasabb gyerekenként. Nembeszélve a belépők (állatkert, uszoda stb.) és utazási kedvezmények. 2 gyereket nevelni olyan az állam számára, mintha egyet nevelnék, de egy gyerekkel mégis több. Lehet, hogy azok teszik jól akik 3 gyereket vállalnak és talán nem is véletlenül. A nagycsaládosokra az adókedvezményen kívül eddig is minden kevezmény vonatkozott. Megszüntetni nem fogják, mert így legalább ösztönző hatású a családoknál, hogy vállaljanak gyereket, a népességnövekedés miatt. Egyik pártnak sem volt még ezek ellen kifogásuk.
2012. jún. 13. 10:53
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Hát nekem 3 van, és nem a kedvezmények miatt vannak 3-an. Nem is értem ezt, aki így gondolja. Mégis milyen kedvezmények? Az oviban féláron van az étkezés nem ingyen (legalább is nálunk). De ruházni kell őket, a cipő (főleg téli szezon előtt) egy vagyon. Gyorsan nőnek. Az iskola, tanszerek, kirándulások sem olcsók, és ezekre nincs támogatás.

Télen betegek voltak, karácsony után úgy kezdtük a januárt, hogy 40ezret hagytam a gyógyszertárban.

2012. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!