Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban értik a...

Hány hónapos korban értik a "nem" "nem szabad" szót, mondatot?

Figyelt kérdés

Fiam 9hónapos biztos nem újdonság hogy akár percenként kell mondanom neki "nem szabad'..

Sokszor mikor mondom neki abbahagyja azt amiert rászoltam de sokszor csak rámnéz mosolyog es folytatja tovább..

Mondhatnám az esetek 55%ban abbahagyja.


Értheti már a szó jelenteset?


Másik kérdésem:

Sokszor ha mondjuk neki hogy nem vissza valaszol hogy "ge".

Többször mondjuk neki utána hogy de nem erre ő ge

Olyan mintha azt mondaná de

Rendesen vitatkozik velünk



2013. aug. 9. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
:) biztos hogy érti már ebben a korban. És igen, visszabeszél.de igy a legimàdnivaloak
2013. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hog ennyi idősen értheti-e, azt viszont igen, jhogy még később, másfél évesen, amikor tuti érti és mondja is, hogy érti, a vágy, hogy csinálja, az ösztö9n sokkal erősebb, mint a még tanulandó, csekély önmegtartóztatás. Ezt nem lehet egy apró babának felróni, ezt is tanulni kell. :)
2013. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónapos, most kezdett el mászni 2 hete, és elég sokszor mondom neki erős hangsúllyal, hogy "mit csinálsz?", ilyenkor megtorpan, visszafordul, rámnéz, nevet huncutul és folytatja :)


Amúgy már elég sokmidnenet ért, ezt miért ne érthetné. Az enyém pápázik, pancsol (a pancsi-pancsira), a gyerére jön, megmutatja, hol a lámpa és a tapsit is tudja...ezt miért ne tudhatná :) a következményeit viszont még nem.

2013. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6hónapos babám szerintem már sejti, érti, hogy a nem szabad, az mit jelent. Mert ha nyúl valami veszélyesért, mondom, hogy nem szabad, akkor visszahúzza a kezét. Na persze, 5másodperc és ujra csinálja vigyorogva, de szerintem kb.érti, hogy mit akarok tőle.
2013. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lányom szinte az elejétől értette.2x-3x kellett rászólnom és arrébb ment.Bezzeg most a fiam..Közlöm hogy nem szabad, erre felém fordul..nyom egy ördögi kacajt és folytatja a kis dolgát..sőt amikor már hallja hogy megyek felé, akkor felgyorsul és 1000el mászik..pl a fürdőbe, ahol neki semmi keresnivalója nincs!!Nagyon vicces kis fiúka..

8 hónapos

2013. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Soha sem tanulják meg. Nagyobb fiam már 15 éves és még nem sikerült megértenie a szó jelentését. :(((((

A 8 éves lányomnak se nagyon sikerül. :(

2013. aug. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem szabad leértékelni őket, értik ők, amit mondunk nekik:)
2013. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os hát ez elég szomorú!


Kérdező: enyém 8 hónapos és sejti, h mit jelent a nem. Azért csak sejti, mert kétnyelvű baba lesz és a másik nyelven többféle "nem" van, attól függ, h mi a mozdulat: nyúlkálás, rágcsálás, mászás, ütögetés, stb. Magyarul a nem az nem, de az az érzésem, h a másik nyelven még nem nagyon vágja, h mit jelent a nem szabad. :)

2013. aug. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 JnéHN ***** válasza:

Nekem van egy 3 évesem és egy 13 hónaposom. Értik, hogy mit jelent, de nem szeretik a jelentését. Mivel mind a kettő elég dacos, ezért megtesznek mindent azért, hogy mégis nekik legyen igazuk.

Én pozitív tartalmú utasítást szoktam nekik adni, pl.: ne menj el = gyere ide.

2013. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Moncsycsy ***** válasza:
az én lányom most 10 hónapos, kb 8,5 hónaposan már megértette mert abbahagyta ha olyat csinált,amit tényleg nem szabad. én mindig elmagyaráztam miért nem, és megérti. biztos tudják a jelentését,mert kb 1 hónapja ha nem akar valamit akkor rázza a fejét. pl ha nem kér enni vagy inni. nevelés kérdés szerintem hogy megértik e azt amit mondunk neki :)
2013. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!