Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem mondatokban beszél,...

Miért nem mondatokban beszél, ha tud? 21 hónapos, gyakorlatilag mindent mond, de napi szinten kb.6 db 3-4 szavas mondatot mond, de mellette jellemzően ragozva használja a szavakat. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ahogy utána olvastam először ragozatlan több szavas mondatokban beszélnek a gyerekek, majd ragoznak. Az én lányom meg fordítva csinálja? Egész nap mondókázunk és énekelünk, beszélgetünk, de nem hajlandó több mondatot használni, inkább egy ragozott szóval elmondja a mondandóját.
2012. márc. 4. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ez nagy elvárás egy ilyen picitől. A legtöbb gyerek 2 év felett kezd el mondatokban beszélni. Türelem.
2012. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jézusom! Ez Neked nem elég???

Az én 2 évesem nemrég kezdett el beszélni, és örülök, ha nagy ritkán 2 szavas mondatokat alkot. :-D

2012. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát lehet, hogy kicsit sokat várok tőle, de olyan környezetben élünk, ahol azt hallgatjuk elég gyakran, hogy kicsit el van maradva ezen a téren. (Sok a bezzeg gyerek körülöttünk, nagy a nyomás :D) Inkább azért érdekel a dolog, mert a szerintem jóval nehezebb ragozást és a beszédszintjéhez képest választékos szóhasználatnál egyszerűbb dolgokat nem használja. Pl. mondja apa, szia,külön-külön, de azt, hogy szia, apa, azt nem hajlandó. Mellette ügyel arra, hogy ha valamire több szót ismer, akkor azt váltogatva használja. Bár mindig is ilyen típus volt, hogy a felnőtt szemmel nehezebb és bonyolultabb dolgokat előbb csinálta, mint az egyszerűbb dolgokat (mindig fordítva,ahogy a védőnő könyvében le van írva :DDD, ezért is kaptunk már dorgálást a védőnőtől, hogy nem így kell :DDD)
2012. márc. 4. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:

bocsi, de nem igazán értem mi a problémád? mi az hogy jellemzően ragozva?

az én kislányom is ennyi idős de még szinte nem is beszél!

én úgy tudom, nem jó ezeket a dolgokat erőltetni.

a környezeteddel meg szerintem ne foglalkozz annyira, hogy a gyermekeddel kapcsolatban frusztráljon.

nagyon eltérő ütemben fejlődnek a gyerekek, ezért hiba összehasonlítani.

2012. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!