Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 3 honapos, mikor kell...

Kisfiam 3 honapos, mikor kell elkezdeni a kukijan felhuzni a bort?

Figyelt kérdés
Meddig kell neki feljonnie ennyi idos babanal? Honnan tudom hogy le van tapadva? Elso gyerek:-)

#elkezdés #a baba kukijan #a bort felhuzni?
2013. aug. 9. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Nem kell húzogatni.

Addig kell hátrahúzni, ameddig magától hátramegy. Ettől tovább nem kell. Lehet hogy teljesen hátrafog, de az is lehet, hogy egyáltalán nem.

3 éves korig kell egyébként a letapadásnak teljesen magától feljönnie, ha úgy van. Ha 3 éves korig nem jön fel magától, akkor szakember megoldja. De akinek eleve le van tapadva és 3 éves korig sem jön fel, az akkor sem fog feljönni, ha anyuka húzogatja.

Csak ha nekiállsz húzogatni, akkor csinálhatsz szép berepedéseket neki, amivel meg nem kis fájdalmat okozol neki.

2013. aug. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én dokink javaslatára 2 hónapos korától húztam neki minden fürdésnél. Amíg engedte a bőr. Azt érezni fogod, hogy meddig megy a bőr. Kisfiamnak 1 éves korára jött fel a bőr teljesen.
2013. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell egyáltalán húzogatni. Fürdésnél persze meg kell mosni, de egyáltalán nem szabad meghúzni, erőltetni, csak amennyire erőltetés nélkül feljön.

Nem 3 éves korig, hanem kamaszkorig kell feloldódnia a letapadásnak, és kamaszkorban általában ez a probléma magától meg is oldódik (erre csak mostanában kezdenek el rájönni a szakemberek, legalábbis ebben az országban). A letapadás természetes és normális dolog babáknál, ráadásul praktikus is mert így nem tud alámenni szennyeződés.

A húzogatástól mikrorepedések keletkezhetnek a bőrön, ami hegesedéssel gyógyul, és pont ez szokott okozni kóros letapadást, ami nem jön fel magától, ezért nem kell és nem is szabad húzogatni.

Tehát ameddig nincs vele gond, normálisan tud pisilni, addig nem kell vele semmit csinálni. Ha kamaszkorra nem oldódott a letapadás, akkor speciális krémekkel lehet oldani, tehát nem kell rögtön rábólintani a különféle brutális beavatkozásokra.

2013. aug. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok.

Nem tudom miért kellett lepontozni.

Semmi olyat nem mondtam, amit nem szakorvos mondott!

Amúgy aki meg megvárja a kamaszkort, ott meg csak szegény gyereket sajnálom.

Egyrészt, mert minél nagyobb, annál kevésbé viseli el a letapadás megszüntetésével járó fájdalmat, másrészt leválasztást csak egy bizonyos korig csinálnak, utána már műtéttel oldják meg.

2013. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg azt a gyereket sajnálom, akit naponta molesztálnak ezzel, mert fáj neki, mert nem egészséges.

A "leválasztást" jobb helyeken krémmel csinálják, csak nagyon kivételes esetekben van igazán szükség műtéti beavatkozásra, annak ellenére, hogy sajnos nálunk még mindig rengetegszer történik ilyen teljesen feleslegesen.

Én is szakorvostól tudom, amit írtam.

2013. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!