Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kutyás szülők! Válaszolnátok?...

Kutyás szülők! Válaszolnátok? Hogy tudtok együttélni ti, a gyerek és a kutya?

Figyelt kérdés
Anyám letrehányozott, mert a kutyánk bent van a lakásban és eszemben sincs kidobni az udvarra, miután megszültem. Azt hiszem, nem igénytelenebb az, akinek kutyája van a lakásban, legfeljebb többet takarít. Attól még lehet tiszta lakásban élni! Egyébként az is érdekel, hogy melyek a legnagyobb gondok a kutyával. Én például attól félek, hogy a kutya nagyon gazdis, miután a párom elment, míg le nem csillapodik, folyton ugat (ha nyűgös, elég sokáig, akár 10 percig is) és ugyancsak ugat, ha játszani akar. Félek, hogy felébreszti majd a kicsit. Eléág nagy kutya, lomha, mély ugatása van. Egyetlen megoldás, ha elment a párom, a kutyát kirakom az udvarra, míg le nem nyugszik. Ez a kisebbik gond. A másik az, hogy egy szobánk van, a kutyus eddig velünk aludt az ágy lábánál. A kiságy nem fogja érdekelni, a baba sem, de félek, hogy ha meglesz, és rácsot teszek a ajtóra, egész éjjel féltékeny ugatás meg hiszti lesz belőle. Jó volna kiszoktatni, de falazás miatt most nincs feltéve a szobaajtó, a kutya szabadon jár ki-be, így nem tudom leszoktatni a szobáról. Mit tegyek? Tanácsoknak nagyon örülnék! És mindenki fel van háborodva, hogy nem akaroma kutyát kitenni az udvarra. A végén az lesz, hogy megmondom anyámnak, hogy ha nem tetszik neki, akkor nem kell jönni látogatóba az unokájához! Anyósom eddig egy szót sem szólt, nála is a lakásban van a kutya, de anyám kutyát eddig csak falun a csirkék között látta, azt mondja, ha a lakásban van, az olyan, mintha az istálló meg a lakrész egyben lenne!
2010. jan. 8. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%

Milyen igaza van anyukádnak!

Példát vehetnél róla! A kisgyermek majd elkap tőle valamit, aztán meg majd szívod a fogad!

2010. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Magad fogod látni, hogy nem jó egy légtérben a kutya és a pici baba. Időd sem lesz majd úgy foglalkozni vele, mint régen. Szerintem már most kezdd el kintre szoktatni. Néha bejöhet persze, ha annyira akarod, mondjuk bent ehet minden reggel, aztán takarítás, szellőztetés. Csak azért ne legyen bent a kutya, hogy ne anyukádnak legyen igaza. Úgy látom, nektek bajotok van egymással, azt rendezzétek, ne legyen eszköz a kutya és a baba.
2010. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Nyílván olyanok tapasztalatára leszel kíváncsi, akiknél bent van a kutyus. Nos, nálunk bent van a nagytestű kutyánk. Sőt! Ezt senkinek nem reklámozom (nem tartozik senkire), nálunk egy szobában van velünk és a kicsivel. Ugyanúgy, mint nálatok, a lábunknál egy szőnyegen. Én nem is akartam kiszoktatni.Még a védőnő és a gyerekorvos sem ellenzi. Oltott, féregtelenített, ápolt kutya, akit sajnos tartós szervi betegsége miatt rendszeresen lát állatorvos. Nekünk ő is amolyan gyerekféle. :) Egyébként nemigen lehet a veszettségen, külső élősködőkön kívűl mást elkapni a kutyától... ( ez kivédhető oltással, bizonyos szerekkel)


Nálunk az egyetlen gond, hogy nagyon kocog a körme a padlón és néha felkelti a kisfiamat. :)


Egyébként tök jól látod a dolgokat! Én is így csinálnék mindent. Az én anyukám is ellenezte, de már rég belátta, igaz a mondás: "A kutya az ember legjobb barátja." A kisembereké is!!! :)


(nem érdekel a lepontozás, a kérdezőnek bizonyára hasznos volt a válaszom... :) )

2010. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
14:15-ös vagyok. Naponta porszívózok, felmosok, Babám 1 éves, együtt játszik a kutyával sokat. Nekem ez nagy segítség, mivel nincs más segítségem. Egy rokonunk sincs ugyanis 50km-es körzetben...
2010. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jól látod, kedves utolsó, épp erre voltam kíváncsi. Az első kettőnek is köszönöm a választ, de az nem derült ki számomra, hogy van-e náluk a lakásban kutya, vagy nincs. Gondolom, nincs, különben máshogy állnának a dolgokhoz (nem kell velem egyetérteni, de aki lakásban tart kutyát, az nem ennyire indiferensen beszél róluk). AKINEK NINCS A LAKÁSBAN KUTYÁJA, ERRE A KÉRDÉSRE NEM TUD VÁLASZOLNI, ÍGY NE IS TEGYE.

Egyébként, ha olyan okosak mindketten, akkor megmondanák, hogy egy állandó felügyelet alatt tartott kutyától (akiről tudod minden pillanatban, hogy mit evett, mit ivott, kivel-mivel érintkezett, rendszeresen látja orvos és rendszeresen szalonban van fürdetve) mégis milyen istencsudája betegséget lehet elkapni? Ne mondja nekem senki, hogy veszélyesebb, mint azok a családtagok, akik látogatóba jönnek a pici babához az első periódusban. Akik villamoson utaznak, mások rájuktüszkölnek, mindent 9összetapogatnak (még ha kezet is mosnak). Tőlük bezzeg senki nem kér orvosi igazolást, hogy van-e bélférgük, vagy nincs. Erre válaszoljatok, kedves első két válaszoló!

A második válaszolónak válaszolva igen, azon kívül, hogy anyám mindig mindent ellenzett, amit csináltam, jól megvagyok vele. Legfeljebb nem kötök mindent az orrára. Nincs mit rendezni ezen a kapcsolaton. Két külön világban élünk, más az ismerettségi körünk, más a foglalkozásunk, más az életről való felfogásunk. Ezen nincs mit megbeszélni.

2010. jan. 8. 14:28
 6/16 anonim ***** válasza:
6%

14:21-es válaszra.

Én is nagy állatbarát vagyok, de a kutyának kint a helye.

Ha a tiéd is kint lenne, talán nem kellene naponta porszívóznod, felmosnod és a gyermekeddel több időt tölthetnél. A másik meg: elég csúnya dolognak tartom, hogy a gyerekedre a kuytád "vigyáz". És hogy sokat játszanak együtt.

Ha nem foglalkozol vele eleget, nehogy úgy járjatok mint Maugli!!!

Távol álljon tőlem a sértegetés és a rossz indulat. De az a gyerek tud már gagyorászni egyátalán vagy csak ugat és nyüszít??


Érdemes lenne elgondolkozni rajta...

2010. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Sziasztok!

Sajnos a mi történetünk nem ért ilyen boldog "véget", hogy együtt játszott a kutya és a gyerek. 8 éves westie kutyám volt, aki velünk aludt az ágyban is. Tiszta volt, egészséges, imádtuk. Aztán megszületett a fiam, és sok gondot okozott a kutya. Rettegtem egy szobában hagyni őket felügyelet nélkül, nem tudtam a kutyát kizavarni a szobából mert rám morgott és "sunyított" akkor... hát igen, azelőtt sosem volt vele ilyen probléma, mert ő volt a kedvenc és sok idő jutott rá. Meglett a baba, a kutya meg féltékeny és agresszív lett. Sokszor rá is mozdult volna a fiamra, és láttuk a rosszat a szemében :(

Majd megszakadt a szivem mikor 8 év után el kellett altatni az én kiskutyámat, de a gyerek a fontos, ez nem is lehetett kérdés. Még terhesen sokat gondolkoztam hogy jönnek majd ki egymással, nem hittem hogy sehogy... Ja és mi panelban lakunk, tehát a kiszoktatás is kilőve. Érdemes a fertőzésveszély mellett azon is elgondolkozni mit hoz ki a kedvencünkből "lelkileg" az új jövevény :( Sajnos a falkarendszer dolgozik a kutyákban, és nem biztos hogy jól fogadják a változást.

Remélem másnak sikerül megoldani egy ilyen helyzetet baj nélkül. Bocs hogy hosszú lett.

2010. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi kutyánk egy shih-tzu és amikor megvettük tudtam, hogy majd egyszer lesznek gyerekeim és együtt kell élniük. Mi is panelba lakunk és soha semmilyen probléma nem volt azzal, hogy itt van a kutya és szerintem az, hogy valaki többet porszivozik vagy felmos nem azt jelenti, hogy nem foglalkozik eleget a gyerekével, mert egész nap azt csinálja. Ezt nem ugy kell elképzelni, hogy egész nap porszívózik meg felmos valaki a kutya után, hanem úgy hogy jobban odafigyel a tisztaságra mivel gyerekek is vannak a lakásba. Hozzám akármikor akárki bejöhet és meg nézheti mennyire rend van, pedig 2 kisgyerekem van és még főiskolára is járok. Nem hinném,hogy összefüggés van a kutyatartás és a rend meg a tisztaság között. Itt bent soha nem ugat, igaz kint sem, mert nem olyan ugatós fajta:)Minden héten fürdetem, rendszeresen hordom állatorvoshoz és kutyakozmetikushoz. Arra azért odafigyelek, hogy a gyerekek szobájába ne menjen be, de ezt hamar megtanulta. A gyerekek szeretnek vele játszani és a kutya is szereti őket. Amikor terhes voltam sokat olvastam arrol, hogy kell elfogadtatni a kutyussal azt, hogy ne legyen féltékeny a gyerekre (persze gondolom ez kutya függő is) és nálunk nem is volt ezzel gond. Persze nincs rá annyi idő mint elötte, de azért nem kell teljesen elhanyagolni a gyerek születése után és akkor könnyen elfogadja a helyzetet. Ja és szerintem semmiféle fertőzést sem kapnak el tőle, ha tisztán és rendesen van tartva. Hortam kisgyerekekhez terápiás célra a korai fejlesztőbe és a kutya igen is jó hatással van a gyerek fejlődésére és ezt már sokszor bizonyitották is. Ott is bent voltak a kutyák a csoportba pedig ők sérült gyerekek akik jobban ki vannak téve a fertőzésveszélynek és még is a neves orvosok, gyogypedagógusok stb javasolják a kutyás terápiákat. Bocs, hogy hosszúra sikerült csak leirtam ami eszembe jutott és amit gondolok erröl a témáról.
2010. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én terhesen sétalátattam a kistermetü kutyámat,sokan kérdezték,mi lesz a gyerekke?

Ugyan mi,otthagyom a kórházban.........

Persze ez csak vicc.Már a második fiam cseperdeik a kutya mellett,és egyiknek sem fog az eszébe jutni suhanc korukban kínozni a kutyát.Megtanulja,hogy felelösséggel tartozik érte.Én kifejezetten örülök,hogy van kutyánk.

2010. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, tele vagy indulattal anyád, a válaszolók és minden iránt. Talán belül érzed, hogy nem helyes a kutya bent :))) az orvos meg a védőnő nem fog szólni, mert látják, hogy hiába. Akkor legyen bent a kutya és kész, örülj neki, hogy te így csinálod. Nem a betegségek miatt nem jó, de azért van egy szaga és szőre is, meg szájszaga, főleg, ha nagytestű. A hideg is kiráz tőle. De ha téged ez tesz boldoggá, hajrá. Azért azt javaslom, látogass el egy kisbabás családhoz, és nézz szét, mennyire vigyáznak a tisztaságra. A látogatók nálunk kezet mosnak és nem fogdossák, puszilgatják az újszülöttet. Abban igazad van, hogy némelyik látogató is gusztustalan, de ők félóra múlva elmennek. Igen, utánuk is szellőztetek.
2010. jan. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!