Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy a 10hónapos kisfiam mindenkivel barátságos és nem fél az idegenektől? A repülőn simán átkérezkedik vadidegenekhez, a pikniknél odamászik ismeretlenek pokrócára.

Figyelt kérdés
Azt olvastam,ilyenkor már tartózkodóak ismeretlenekkel és előjön a szeparációs szorongás...Ő viszont állandóan ismerkedik.Simán otthagy bennünket.Ez azért nagyon rossz érzés.Nem is keres,simán bandázik másokkal.

2013. aug. 11. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Örülj neki! A szeparációs szorongás nem az anyához való ragaszkodás, ahogy sokan hiszik. Csak a gyerek rájön, hogy van saját akarata, és azt akarja érvényesíteni.

A fiad könnyen szokik majd be a közösségebe.

2013. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, amit akárhol, akárki tollából olvasol, miért gondolod, hogy a fiad nem önálló és egyedi? Vicces ez a hozzáállás, kb. "úristen, a fiam túl barátságos és nyitott!!"

Addig örülj, amíg nem kezd el szorongani. Nem sokáig lesz ez így. Hidd el.

2013. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó,kedves válaszoló!Egyszerűen csak annyi helyen olvastam,hogy a távolságtartás azt jelenti,hogy már különbséget tesz ismerősök és idegenek között és ez az intelligencia, mentális fejlődés egyik jele is.Csak emiatt kérdezem...van-e vlkinek hasonló tapasztalata
2013. aug. 11. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam mindig is barátságos volt azzal aki neki szimpatikus tehát sok-sok emberrel sosem szorongott,nem volt sosem tartózkodó,teljesen normális,inkább örülj neki,könnyebben fog majd bölcsibe,oviba is beszokni sokkal könnyebben ismerkedik és köt majd barátságokat.
2013. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónapos, és ő is nagyon barátságos. Van saját akarata, de nem fél az idegenektől.

Tesóm kisfia ennyi idősen még tőlünk is üvöltött, de szegény az anyján kívül mást nem nagyon látott, annyira nem vitték emberek közé.

2013. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 10 hónapos és ugyanazt csinálja amit a tiéd. Én azt hallottam, hogy örüljek neki, mert biztonságban érzi magát, tudja, hogy nem hagyjuk ott,ill.a közelben vagyunk. Inkább fejlettebb intelligenciára utal.

Nálunk hamarosan jön a kistesó -egy év lesz köztük- tudatosan próbálunk így nevelni, már kiskorától számára idegenek kezében volt (kollégák,barátok), játszottak vele, soha nem volt gond. Most rendszeresen járunk játszóházba, ott is nagyon barátságos, hamar beilleszkedik. Hogy ez meddig lesz így, nem tudni.

2013. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos, a mai napig barátságos, nyitott gyerek. Teljesen idegenekkel is kb. 2 perc alatt feloldódik és elkezd barátkozni. Én ennek csak örülök. Nem kell ott is bajt keresni, ahol nincs.
2013. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Különben az én lányom is ilyen. Kristálygyerekek.
2013. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen, pedig már 2,5 éves. 2 perc alatt összeismerkedik bárkivel, nem fél senkitől. Nagyon szereti a társaságot, imád bölcsibe járni, nem volt gond a szoktatásnál. A lányom is nyitott volt (bár nem annyira, mint a fiam) kb 1 éves koráig, akkor jött rá, hogy neki az idegenek mégsem szimpik. Nehezen oldódik fel idegen társaságban, nem szeret ismerkedni, idegenekkel (sőt távolabbi ismerősökkel) beszélni azóta sem, pedig már 7 éves.
2013. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most hogy igy irjátok,lányomnak az idegentől való félése kb 4-8hónapig tartott.Már nem ijed meg,de azért nem is akar máshoz menni.Meg ha olyanja van,apjánál is ordít és csak én kellek.Szerintem nem feltétlen baj ha barátságos,könnyebben beilleszkedik.Csak neki majd meg kell akkor lehet tanítani a korlátokat is az idegenekkel szemben.Én személy szerint egyébként jobban örülök,ha nem bizalmas a gyerekem,mert annyi rossz ember van a világban.De szerintem a lányom nem is lesz barátkozós,mert mi a szülei se vagyunk túl emberbarátok,ha fogalmazhatok így.
2013. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!