Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukkinit hogy készítsem el a...

Cukkinit hogy készítsem el a babamnak?

Figyelt kérdés

9 hónapos

Mivel adjam neki?

Ti hog szoktatok?



2013. aug. 12. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom,hogy meghámozom,kimagozom,feldarabolom,megfőzöm vagy megpárolom,leturmixolom.Pici vajas rántást csinálok,rárakom a turmixolt cukkinit és tápszerrel higítom amennyire úgy látom kell.
2013. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Vagy vegyítheted más zöldségekkel(krumpli,répa,brokkoli,össze-vissza vegyesen) és ugyanígy készítem ahogy leírtam.
2013. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én bébiételben szoktam venni, így csak arra válaszolok, hogy mivel szoktam adni. A bébiétel cukkini kruplival és én csirkemellet szoktam adni hozzá. Ez a babám kedvence.
2013. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jégtánc ***** válasza:
Úgy csináltam hogy kevés fokhagymát megfuttattam olajon,a cukkinit megmostam,és a krumplipucolóval belehántottam a cukkinit a szivacsos rész kivételével.Majd megkevergettem,kicsit hagytam párolódni a levében.sajtot reszeltem rá,mozzarellát beletépkedtem,és kevergettem míg ráolvadt a sajt.Kicsit sóztam.
2013. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pont ma csináltam: egy cukkini hámozva, magozva, másfél szál répa hámozva, fél csirkemell kockákra vágva, egy kisebb hagyma csíkokra vágva, egy csipet bazsalikom. Vajon megpirítottam a sárgarépát, hozzáadtam a husit, fejéredés után a hagymát, felöntöttem annyi vízzel, ami épphogy ellepte. Alacsony lángon főztem kb tíz percig, aztán bele a cukkinit és a bazsalikomot, még tíz per (vizet pótolva), és ment is a turmixgépbe. Három-négy napi adag lett belőle.

De adtam már brokkoli-sütőtök párossal is póréval és zellerzölddel bolondítva, úgy is fincsi.

2013. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A fenti recepthez adhatsz még 1-2 evőkanál rízst, h tartalmasabb legyen én csak azért nem tettem, mert mostanában kicsit keményebbeket produkál a kiscsaj. De próbálhatodmkrumplival, tojás nélküli tésztával, vagy éppen zabpehellyel, kukoricapehellyel is dúsítani. Mehet hozzá natúr tejpép is vagy tápszer/anyatej, ha éppen ehhez van kedved. Igazán variálható zöldség, mert eléggé semleges íze van.
2013. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én sosem magoztam ki a cukkinit.
2013. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálhatod tökfőzelékesen! Raksz bele kaprot és tejfölt, sűrítheted krumplival és csirkemellel.
2013. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én elég sokat adok neki cukkinit, többféle módon is. répával, pattiszonnal, krumplival stb vagy amit nagyon szeret még almával és rizzsel megfőzve. az almától picit édesebb lesz, sztem finom, a fiam nagyon szereti. egyszer véletlenül kaprosan csináltam meg neki, mint a tököt (mert azt hittem, hogy tök :D) a fagyasztóba csomó zöldség van neki eltéve felkockázva és nem volt egyértelmű :)
2013. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!