Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél óránként ébred éjjelente?

Eszo kérdése:

Fél óránként ébred éjjelente?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom..már agybajt kapok tőle..nem tudom mi lett vele..a fogzástól lenne??még nincs kint neki egy sem, de nagyon látszik a teteje..kenem neki..este már nurofen kúpot adtam neki..de ugyanúgy ébredt!már lassan egy hete,hogy max fél óránként, óránként ébred..hulla vagyok!!

mit tehetnék??


2013. aug. 16. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Foga.Nem mész be minden nyekkenésre,lehet visszaaludna csak felébredt.Nem alszanak végig ébredés nélkül a babák,ahogy a felnőttek sem.Ilyenre meg ne adj neki kúpot,felesleges gyógyszerezni,mert semmit nem ér.
2013. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Túlélésre kell összpontosítani! :) Ha jól emlékszem nálunk is ilyenkor kezdődött ez, nagyon durva volt. Azt mondtam, hogy ez nem mehet sokáig, biztosan csak pár nap, mert annyira durván nem tudok se én, se a gyerek pihenni...hát kb 2 hónapon át tartott ez a fél óránkénti felsírásos kelés! Már kezdtem idomulni, "megszokni", hiszen mást nem tud tenni az ember. Aztán 10 és fél hónaposan előbújt az első fogacska és utána nyugodt éjszakák jöttek végre!!! :) Aztán jött a második is rá pár napra, de már fogzási tünetek nélkül :) Előtte szenvedtük meg nagyon, most egy kis nyugis időszakunk van - 11 hónapos. Frezyderm fogínygéljét használtuk, mondjuk én nem adtam neki éjszakára fájdalomcsillapítót.

Kitartást és egyszer előbukkannak azok a fogacskák! :)

2013. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hát nem csak nyekereg..mert egyszerre felül vagy feláll a kiságyban és keservesen sír..cicin általában megnyugszik és 10 perc alatt újra alszik..de egy órán belül újra felsír..és kezdődik elölről..

én meg már zombi vagyok..

2013. aug. 16. 12:22
 4/11 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Akkor aludt vele szerintem egy darabig,ha más nincs.Nekem is sokat sírt fel a pici fogzás alatt,de kivettem,megöleltem 5percig és visszatettem,sirdogált még fél percet és aludt tovább.De nekünk ez kb 3-4napig volt és 2-3x max éjjel.
2013. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
napközben is elég nyűgös..bújós..mindenhova jön utánam,hogy vegyem fel..egész nap rajtam lóg, szóval lehet elkezdődött egy kis szeparációs szorongás is..nem lehet???
2013. aug. 16. 12:25
 6/11 A kérdező kommentje:
próbáltam,hogy mellettem alszik,de úgyis felsír sokszor..ráadásul úgy sem kényelmes nekem..félek,hogy ráfekszem..stb
2013. aug. 16. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Fogzás és szeparációs szorongás :) túl kell élni. Sokat segít azért ha mellette vagy. Nekünk a Viburcol kúp egyébként bejött fogzásra (homeopátiás) a 3. éjjel már csak 3x kelt a 4. éjjel már csak 2x :) és egyre jobb lett aztán elő is bújt a fogacska.
2013. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

használtunk mi is viburcolt..de nem vettem észre különbséget..bár ""csak" egy dobozzal használtunk el..lehet több kellett volna ahhoz,hogy hasson???

2013. aug. 16. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás "első hulláma" 8 hónaposan van... Ha van rá mód, aludjatok együtt. Amint túl lesz ezen a korszakon, úgy el fogja hagyni az igényt az együttalvásra! nem kell félni emiatt!
2013. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést!

8 hónapos a lányom és ugyanez megy sokszor. Nem akarom elkiabálni, de az elmúlt 3 napban egész jól alszik, "csak" 4-5* kel éjjelente, de hullámokban jön rá olyan periódus, mikor fél óránként, óránként felsír és ha nem termek ott, nem hogy abbahagyná, hanem torka szakadtából üvölt.

Neki sincs még 1 foga sem, de lehet, hogy nem a foga bántja, mert ha bekenem Dentinoxxal, ugyanúgy felkel akár 10 percre rá, ha épp olyan éjszakája van.


Nekem az segít (amellett, hogy a túlélésre játszom és azzal biztatom magam, hogy, mint minden, ez is elmúlik egyszer), hogy a kiságyát a franciaágy mellé helyeztem, így közvetlenül mellettem alszik és fekve be tudok hozzá nyúlni.

Ő sokszor arra kel fel, hogy álmában megfordult és négykézlábra áll, felül, ha nem sietek, akkor fel is áll.

Ilyenkor legtöbbször elég visszatennem és a kezem betenni a kiságyba, már alszik is tovább.

Áldom az eszem, hogy kitaláltam ezt a közeli ágy módszert, így nekem se kell mindig kipattanni az ágyból.

2013. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!