Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lányom hétfő óta fél a...

1 éves lányom hétfő óta fél a fürdésnél. Miért kezdhette el ezt, mikor semmi gond nem volt vele, élvezte is a pancsit?

Figyelt kérdés

Az első itthon töltött fürdés óta nem sírt (kivéve ha álmos, éhes volt, de azt láttam rajta). A tesójával fürdenek egy ideje, de van, mikor ő előbb fürdik. Voltunk Balcsin is, kerti medencében is imádott pancsolni egészen vasárnapig.

Azóta mikor beleteszem a kádba, féloldalasan ül, mintha fel akarna állni, és szorítja a kezem. Ma volt, hogy nem nagyon sírt, lefoglaltam, de láttam rajta, hogy mintha keresné a kapaszkodót az egyik kezével. Miért változhatott meg? Nem tudok semmi olyan sérelemről, ami miatt így kéne viselkednie fürdés közben.

Max annyi, hogy vasárnap nem fürdött, mert vendégségbe voltunk, és elaludt a hazaúton. Hogy lehet ezt leküzdeni, hogy újra szeresse a fürdést?


2013. aug. 16. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy semmi különös nem történt, ne aggódj! A kisfiammal ugyanez volt. Egyik nap még imádott fürödni, másnap pedig már ordított. Kb 1 éves volt Ő is. Szerintem annyi van, hogy kezd kialakulni a félelemérzet bennük.

Ne lepődj meg, ha egyszer csak félni fog a hajmosástól, a körömvágástól, a lázmérőtől (hónaljban), az orrszívástól...Nálunk legalábbis így jöttek szépen sorban a dolgok. Kb 2 éves korára minden "fóbia" elmúlt. Azóta simán mennek ezek a dolgok.

2013. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez elofordul. Szorongas, amit en ugyan nem tudom mi okoz, de az en fiam is atment rajta 1 evesen.

Mi ugy oldottuk meg, hogy Apa furdott(nekunk nincs nagytestver sajnos) es en mellette torolgettem a fiamat meleg mosokendovel. ez ment par napig...apa kisvodorrel emelt ki neki vizet aminek nagyon orult...aztan idovel (1 het volt nekunk) visszault a kadba, de nem volt benne viz. aztan folyattuk a vizet, jatszott vele, nagy volt a boldogsag!

Rajottunk, hogy szeret zuhanyozni, NAGYON!!!!

Szepn lassan vissza szokott. azt is megtanultuk, hogy a nagy vizzel az is a problemaja, hogy nem er le a laba.

2013. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, akkor azt találtuk ki, hogy valamelyikünk fürdik vele (általában apa) és jókat játszottak közben, egy hét múlva már magától mászott be a kádba...

Ahogy viszont előttem jól írták, lesz még több ilyen "fóbia" is, körömvágás, hajvágás, stb. ezeket szépen nyugodtan kell kezelni, nem szabad lefogni, ráerőltetni semmit, inkább viccesebb oldaláról közelíteni, azzal sokat segítesz.Maguktól elmúlnak egy idő után.

2013. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velünk is megesett ez a dolog egy évesen!!

Egy hétig tartott ez a ,,félelem" aztán megint jól érezte magát a vízben! Nálunk se volt semmi baleset a vízben amitől megijedt volna! Én telepakoltam neki a kádat mindenféle kis műanyag álatokkal labdákkal és előbb-utóbb megjött neki a kedve! :) Furi egy dolog az biztos!! :)

2013. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!