Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szombaton szültem császárral,...

Szombaton szültem császárral, hétfő óta fejem a tejet géppel, szépen beindult. Szoptatni még nem tudok, mert a kisbabám nem jöhetett haza. Gond egy csomó a mellemben?

Figyelt kérdés
Ma reggelre azonban az egyikben egy jó nagy göb lett. Nem nagyon fáj, de nem normális szerintem. Első babám, semmi tapasztalatom, segítsetek, hogy ez mitől fog elmúlni.
2012. aug. 30. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! meleg/langyos víz alatt masszírozd ki, el fog múlni, eldugult egy tejcsatorna, ha úgy hagyod, begyulladhat, lázas leszel. És fejj, fejj, minden rendben lesz. Ha majd akkor jön ez elő,amikor a babád is ott lesz, tedd gyakran mellre, ő szívja ki a legjobban.
2012. aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, most fejtem nemrég. Csak engedjek rá vizet és masszírozzam? Várjak még vele, vagy most is lehet?


Ne haragudj a sok kérdésért, de ez elég sötét így elsőre.

2012. aug. 30. 09:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ügymenet:

meleg borogatás: tegyél egy henger alakú befőttes üvegbe olyan meleg/forró vizet, amit még épp elbír a bőröd. Zárd be az üveget és azt hengergesd a melleden (a vizes borogatástól feleslegesen szétázik a bőr) vagy ha van zselés melegítő párnád, az is jó.

Utána masszírozd a csomót, de mindig csak egy irányba, a bimbó felé.

Utána fejj. Nem tudom milyen fejőgéped van, de ha kézi, és van segítséged (apa), akkor az a legjobb, ha ő pumpál, és Te a fejés közben is masszírozod a csomót a bimbó felé egy irányban.

Ne félj attól, hogy fáj, amikor masszírozod. Sajnos az fáj. De olyan erővel "küldd" a kivezető nyílások felé, ahogy még épp elviseled a fájdalmat, és közben pumpa ezerrel. Így ki fog jönni.

Amikor már nincs csomó, akkor is fájhat még a hely egy akár két napig is, ez normális, főleg minél nagyobb csomód volt.


Hajrá!

2012. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szuper, ez már teljesen világos, nagyon köszönöm Neked! Még várok akkor picit, és utána nekiesek.

Elektromos a szívóm, úgyhogy ezt még egyedül is meg tudom oldani!

2012. aug. 30. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!